Nauszne i wokółuszne

Aktywne filtry

Denon AH-D5200

Cena podstawowa 2 699,00 złCena 1 999,00 zł -700,00 zł
Denon AH-D5200
- Kup na raty RRSO 0% - Negocjuj cenę 17 875 12 12 - Autoryzowany salon

Denon AH-D7200

Cena podstawowa 3 499,00 złCena 2 799,00 zł -700,00 zł
Denon AH-D7200
- Kup na raty RRSO 0% - Negocjuj cenę 17 875 12 12 - Autoryzowany salon
Denon AH-D9200
  • -1 500,00 zł

Denon AH-D9200

Cena podstawowa 7 499,00 złCena 5 999,00 zł -1 500,00 zł
Denon AH-D9200
- Kup na raty RRSO 0% - Negocjuj cenę 17 875 12 12 - Autoryzowany salon

Słuchanie muzyki ma bardzo korzystny wpływ na samopoczucie, a także na zdrowie człowieka. Ulubiona muzyka potrafi wyciszyć skołatane nerwy, a także sprawić radość. Jak w takim razie wybrać słuchawki, które sprawdzą się podczas codziennego użytkowania, a także w sytuacjach, w których będziemy chcieli je wykorzystać do gry na komputerze lub odsłuchiwania muzyki z ulubionych źródeł dźwięku?

Czy słuchawki nauszne są zdrowsze niż douszne?

Słuchawki nauszne to produkty, które częściowo izolują nas od hałasu z zewnątrz i wyciszają dźwięki z tła. Bezpośrednio do naszych uszu trafia ulubiona muzyka, dźwięki pochodzące z gier lub filmów oglądanych w danym momencie. Zaletą tego typu słuchawek jest dźwięk, który nie trafia bezpośrednio do ucha, dzięki czemu słuchawki są dużo bezpieczniejsze dla zdrowia niż słuchawki dokanałowe. W zależności od wybranego modelu słuchawki nauszne możemy wykorzystywać podczas gier, słuchania muzyki, a nawet podczas ćwiczeń na siłowni, o ile wybrany zostanie model Bluetooth, który umożliwia odsłuch muzyki bez wykorzystania przewodu.

Czym są słuchawki wokółuszne?

Słuchawki wokółuszne wyglądają podobnie jak słuchawki nauszne, jednak różnią się tym, że praktycznie całkowicie wyciszają głos dobiegający z tła. Są o wiele większe niż słuchawki nauszne i nie uciskają małżowiny, dając użytkownikom większy komfort. Na słuchawki wokółuszne decydują się osoby, którym zależy na emisji wysokiej jakości dźwięków mocnego basu. W przypadku tych produktów muzyka rzadko wydostaje się na zewnątrz, choć zdecydowanie jest to uzależnione od tego, jak głośno odsłuchiwana jest ulubiona muzyka. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem słuchawek?

Słuchawki to produkty przeznaczone do słuchania muzyki oglądania filmów, a także zwykłego przeglądania internetu podczas rutynowych czynności. Przed zakupem słuchawek warto zwrócić uwagę na ich dopasowanie do sprzętu, z którym mają być używane. Jeśli zależy nam na dopasowaniu słuchawek do smartfonu lub tabletu, to najlepszym wyborem będą słuchawki, charakteryzują się niską impedancją.  Do innych źródeł dźwięku należy wybrać wyższej jakości słuchawki, które zapewnią o wiele wyższą impedancję, a co za tym idzie czystszy i silniejszy dźwięk. Jeśli zależy Ci na słuchawkach wysokiej jakości, to w naszym sklepie znajdziesz wiele propozycji, które odpowiedzą na Twoje oczekiwania. Dysponujemy sprzętem znanych marek takich jak: Denon, Dali, Final, Focal, Argon Audio, Fostex, a także wiele innych. Przekonaj się sam i wybierz najlepsze słuchawki.