Instalacyjne

Aktywne filtry

Zastosowanie głośników instalacyjnych umożliwia racjonalne zagospodarowanie przestrzeni i dostosowanie ich do własnego otoczenia. Jest to rozwiązanie, które można zastosować, projektując kino domowe, ale także jako nagłośnienie do słuchania muzyki w ulubionych miejscach w mieszkaniu. Ich estetyczna forma korzystnie wpływa na wygląd powierzchni.

Głośniki instalacyjne - najważniejsze cechy

Głośniki instalacyjne są nazywane również ściennymi i sufitowymi, wszystkie nazwy dotyczą tego samego rodzaju głośników, które są montowane wewnątrz ścian lub sufitów, jedynym widocznym elementem jest front z maskownicą. Głośniki do zabudowy Apart dostępne są w różnych rozmiarach i mocach, ich wybór jest uzależniony od wielkości pomieszczenia oraz poziomu głośności, jaki ma być osiągnięty. Głośniki instalacyjne są wykonane z wysokiej jakości materiałów, jest to między innymi tworzywo sztuczne, aluminium i stal nierdzewna. Modele przeznaczone do montażu na tarasach i balkonach są odporne na działanie czynników atmosferycznych i promieniowanie UV.

Montaż głośników instalacyjnych

Głośniki instalacyjne są przeznaczone do montażu na różnych powierzchniach, przede wszystkim na:

suficie,
ścianach,
podłodze.

Charakteryzują się one różną impedancją, zależy od niej ich wydajność i dopasowanie do wzmacniacza. Impedancja powinna być zgodna ze stosowanym systemem audio oraz rodzajem wzmacniacza. Głośniki instalacyjne są często wykorzystywane w pomieszczeniach użyteczności publicznej jak restauracje, hotele, gabinety lekarskie i sale bankietowe. Głośniki wolnostojące na takiej przestrzeni zaburzają jej wygląd i ograniczają możliwości.