Przedwzmacniacze

Aktywne filtry

Niesłyszalne i ciche dźwięki płynące z gramofonu to już przeszłość. Rolą przedwzmacniaczy jest spotęgowanie głośności i wyrównanie natężenia fonii płynącej z gramofonu. Każdy miłośnik płyt winylowych wie, że od wykorzystanego przedwzmacniacza gramofonowego uzależniona jest jakość wydobywającego się dźwięków, która będzie płynąć po podłączeniu głośników do tego urządzenia. Jeśli nie wiesz, jak w pełni wykorzystać potencjał posiadanego gramofonu, to oferowane przez nas urządzenia z pewnością okażą się bardzo pomocne.

Czy przedwzmacniacz do gramofonu jest konieczny?

Wielbiciele płyt winylowych, którzy nie wyobrażają sobie rezygnacji z tego rodzaju muzyki, coraz częściej chcą korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które dają większe możliwości odsłuchu. Nic w tym dziwnego, jeśli sympatycy tego typu muzyki mają kino domowe, z którego chcą korzystać. Jednak, aby muzyka płynąca z gramofonu była dobrze słyszalna, konieczny jest zakup przedwzmacniacza, który wzmocni natężenie sygnału płynącego z wkładki gramofonowej do wzmacniaczy lub kina domowego. Zakup takiego przedwzmacniacza jest niezbędny do prawidłowego działania całego zestawu. Wyjątek stanowią kina domowe z wyjściem gramofonowym, w przypadku których przedwzmacniacze nie będą konieczne.

Na co zwrócić uwagę wybierając przedwzmacniacz gramofonowy?

Chcąc uzyskać najlepszy dźwięk z gramofonu, ważny jest odpowiedni dobór przedwzmacniacza. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, które pozwolą na wybranie najlepszego modelu. Decydując się na zakup takiego sprzętu, zwróć uwagę na:

  • czułość przedwzmacniacza (zazwyczaj jest to 40 dB.),

  • możliwość ustawienia wyższej czułości,

  • możliwość regulacji oporności i impedancji, które odpowiadają za jakość dźwięku.

W zależności od stopnia zaawansowania przedwzmacniacza będzie on posiadał wszystkie wymienione funkcje lub tylko niektóre z nich. Od wyboru odpowiedniego modelu, który będzie kompatybilny z  posiadaną wkładką gramofonową, będzie zależeć czystość wydobywającego się dźwięku.