Filtruj według

Cena

Cena

  • 775,00 zł - 1 459,00 zł

Sprzęt DJ

Aktywne filtry

Niezależnie od tego, czy ktoś jest początkującym DJ-em i dopiero zaczyna swoją przygodę z rozkręcaniem imprez dyskotekowych, czy doświadczonym wyjadaczem, który z niejednego talerza płyty już puszczał, odpowiedni sprzęt didżejski jest tym, co wymiernie wspomaga naturalną charyzmę osoby prowadzącej muzyczne eventy. Profesjonalne kontrolery, również takie do skreczowania, powinny znajdować się w szafie każdego szanującego się DJ-a.

Co brać pod uwagę przy wyborze kontrolera? 

Przede wszystkim należy zadbać o to, aby sprzęt taki był jak najbardziej wielofunkcyjny. Chcąc zapewnić naprawdę dobrą zabawę przy muzyce, którą słuchacze i imprezowicze będą długo wspominać, trzeba postawić na wysoką półkę jakościową. Normalny gramofon to o wiele za mało! Chodzi o sprzęt, dzięki któremu możliwe jest zapewnienie ciągłości granych utworów, a zatem miksowanie na żywo z pełną swobodą przechodzenia z jednej ścieżki dźwiękowej na drugą, wraz z możliwością dowolnego dostosowania BPM (uderzeń na minutę) oraz dodawaniem specjalnych efektów dźwiękowych.      

Prawda jest też taka, że aby skreczować na żywo, nie potrzebne są już dzisiaj wcale stare, wysłużone gramofony połączone z oldchoolowym mixerem. Można już skreczować na prawie każdym kontrolerze DJ-skim wyposażonym w specjalne pokrętło crossfadera. Chcąc zatem zaskoczyć na imprezie popisowym scratchem, wypada zaopatrzyć się w sprzęt posiadający taką właśnie funkcję. Bitewni DJ-e, biorący udział w organizowanych na całym świecie konkursach, ustawiają zazwyczaj krzywe crossfadera na najostrzejszych parametrach, aby zminimalizować skok suwaka, co pozwala im na szybkie włączanie i wyłączanie dźwięku. Przysłowiowym "must have" będzie również dedykowany kanał mikrofonowy, który z pewnością ubarwi każdy set DJ-ski. Nie trzeba już podłączać mikrofonów do oddzielnej karty dźwiękowej czy mixera.    

Sprzęt dla DJ-ów od firmy Pioneer

Nie da się ukryć, że japońska firma Pioneer zasłynęła ze swoich propozycji skierowanych do świata didżejów. Kolejne generacje kontrolerów zaskakują swoim układem i intuicyjnością obsługi. To co odróżnia przykładowo kontroler Pioneer DDJ-REV1 od wszystkich innych tańszych alternatyw, to właśnie jego intuicyjny układ. Choć nie jest to żadną miarą profesjonalny sprzęt z półki najwyższej, to stanowi znakomity start dla początkujących DJ-ów pragnących zasmakować szlachetnej sztuki skreczowania. Uzupełniony o darmowy program Serato DJ Lite oraz interfejs jako żywo kojarzący się z mikserami typu battle, znakomicie miesza dźwięki i pozwala prezenterowi wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Podobnie jest w przypadku 2-kanałowego kontrolera Pioneer DDJ-FLX4. Ten sprzęt ma na swoim pokładzie 16 funkcjonalnych padów, 3-pasmowy korektor kanałów i nową funkcję do szybkiego beatmatchingu - Smart Color FX.