Dali OPTICON 8 MK2 Black Satin

6 999,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 6 999,00 zł z dnia 21.06.2024

Zapytaj o produkt

warning Alert cenowy
Daj nam znać jeśli znalazłeś ten
produkt taniej w innym sklepie.
Postaramy się zaproponować lepszą cenę!

Alert cenowy

Znalazłeś ten produkt taniej u konkurencji? Zgłoś nam to a skontaktujemy się z Tobą aby negocjować cenę.

* Wymagane pola

Anuluj lub  

Dostępność: Dostępny

Dali OPTICON 8 MK2

TRÓJDROŻNA KOLUMNA PODŁOGOWA

Duży, wolnostojący OPTICON 8 MK2 jest siłą napędową nowej rodziny OPTICON MK2 - jedynego systemu trójdrożnego w tej serii. Głośnik ten łączy w sobie niezwykłe możliwości w zakresie niskich częstotliwości, potencjału głośności i precyzyjnej dynamiki z niezwykłą szczegółowością i wyrazistością, jaką zapewnia dedykowany głośnik średniotonowy. Głośnik OPTICON 8 MK2 oferuje szeroki zakres niskich częstotliwości, który nadaje się do instalacji w dużych przestrzeniach odsłuchowych z większymi odległościami od ścian pomieszczenia.

OPTICON 8 MK2, dzięki swoim rozmiarom i prawdziwemu trójdrożnemu formatowi, oferuje poziom wydajności niedostępny dla żadnego innego modelu OPTICON. Łączy on w sobie ogromne możliwości w zakresie pasma niskich częstotliwości, możliwości głośności i precyzyjnej dynamiki z niezwykłą szczegółowością i przejrzystością, które wynikają z zastosowania dedykowanego przetwornika średniotonowego. Wysokie częstotliwości z hybrydowego głośnika wysokotonowego są wyraźnie detaliczne i szczegółowe, a jednocześnie płynne i nieskończenie łatwe do słuchania.

OPTICON 8 MK2 oferuje szeroki zakres niskich częstotliwości, który nadaje się do instalacji w dużych przestrzeniach odsłuchowych z większymi odległościami od ścian pomieszczenia.

Produkcja OPTICON MK2 pozostaje w pełni duńska - tak jak w przypadku serii MK1. Zbudowany w naszej fabryce w Danii; z komponentów wyprodukowanych we własnym zakresie lub pochodzących od najlepszych wyspecjalizowanych producentów.

OPTICON 8 MK2 jest dostępny w kolorach: Satin Black i Tobacco Oak.

PORTY FLARE REFLEX

Jako głośnik wykorzystujący technologię reflex, OPTICON 8 MK2 wykorzystuje niewykorzystaną dotąd moc akustyczną z tyłu swojego głośnika basowego, aby rozszerzyć pasmo przenoszenia niskich częstotliwości i zwiększyć moc przenoszenia niskich częstotliwości. Wróciliśmy do strojenia portu, aby upewnić się, że subiektywne brzmienie basu zostało całkowicie zoptymalizowane pod kątem jego prawdopodobnego zastosowania w instalacji.

Dzięki technice Dual Flare, MK2 wprowadza konstrukcję portu w sferę aerodynamiki z uwzględnieniem wyprofilowanego wyjścia i wejścia, starannie zaprojektowanego w celu zminimalizowania turbulencji podczas przepływu powietrza dostosowanego od średnicy portu i częstotliwości strojenia.

Technologia Dual Flare sprawia, że porty pracują bez zakłóceń i skutecznie wzmacniają osiągi przy niskich częstotliwościach dla znacznie wyższego poziomu głośności, niż tradycyjnie.

SMC

DALI SMC (Soft Magnetic Compound) to powlekany materiał magnetyczny w postaci granulek, który można formować do niemal dowolnego kształtu i który ma wiele zalet w systemach magnesów dla przetworników. Niezwykła kombinacja bardzo wysokiej przenikalności magnetycznej i bardzo niskiej przewodności elektrycznej SMC jest dokładnie tym, czego wymaga się od układów magnetycznych przetworników i powoduje znaczną redukcję zniekształceń elektroakustycznych.

SMC działa przede wszystkim poprzez minimalizowanie prądów wirowych w nabiegunniku systemu magnetycznego, co zmniejsza zniekształcenia. SMC poprawia również liniowość strumienia w układzie magnetycznym - redukując histerezę magnetyczną. Wszystkie te zalety SMC razem wzięte powodują znaczącą subiektywną redukcję maskowania detali i podkolorowań na niskich poziomach.

HYBRYDOWY MODUŁ GŁOŚNIKA WYSOKOTONOWEGO

MIĘKKA KOPUŁKA

Nowy, unikalny, lekki, 29 mm głośnik wysokotonowy z miękką kopułką pochodzący z CALLISTO C oferuje znaczący postęp w stosunku do głośników wysokotonowych stosowanych w serii MK1. Stosunkowo niewielki wzrost średnicy w stosunku do poprzedniego głośnika wysokotonowego 28 mm skutkuje znacznym zwiększeniem powierzchni emitującej dźwięk z kopułki. Oznacza to mniejsze zniekształcenia, większą moc i zdolność do pracy przy niższych częstotliwościach.

Zastosowanie tej samej 29 mm miękkiej kopułki wysokotonowej we wszystkich sześciu modelach OPTICON MK2 daje w efekcie jednolitość charakteru tonalnego i zapewnia stałą dyspersję. Głośnik wysokotonowy z miękką kopułką MK2 umożliwia bezpieczną pracę przy częstotliwościach zwrotnicy do 2kHz bez ryzyka wystąpienia zniekształceń i ograniczeń mocy.

W modelu OPTICON 8 MK2 zastosowano nową hybrydową konstrukcję głośnika wysokotonowego, która łączy 29 mm miękką kopułkę wysokotonową z niestandardową wstęgą 17 x 45 mm. Obydwa zamontowane są na płycie czołowej wykonanej z odlewu aluminiowego, w której zastosowano system kontroli dyspersji.

Wstęga zaczyna działać od 10kHz w górę i podobnie, jak reakcja miękkiej kopułki zaczyna powoli ustępować, stając się bardziej kierunkowa. Wstęga zarówno rozszerza pasmo przenoszenia systemu do 30kHz, jak i przyczynia się do utrzymania poziomego rozproszenia wysokich częstotliwości na szerszym poziomie niż miałoby to miejsce w innych systemach.

Nowy hybrydowy głośnik wysokotonowy oferuje to, co najlepsze z obu światów - czystość, szybkość i dynamikę kopułkowego głośnika wysokotonowego, z bardzo wysoką szczegółowością częstotliwości i delikatną finezją wstęgowego głośnika wysokotonowego.

Umieszczenie hybrydowego głośnika wysokotonowego pomiędzy dwoma szeroko rozstawionymi głośnikami basowymi odbywa się w pierwszej kolejności w celu ustawienia głośników wysokotonowych na wysokości typowej dla ucha w pozycji siedzącej. Po drugie, w celu wykorzystania bardziej płynnego przenoszenia niskich częstotliwości w pomieszczeniu, wynikającego z ustawienia głośników basowych w dużej odległości od siebie.

GŁOŚNIK NISKOTONOWY

OPTICON 8 MK2 łączy w sobie dwa 8" przetworniki basowe z 6½" przetwornikiem średniotonowym - wszystkie zbudowane wokół opatentowanego przez DALI systemu silników magnetycznych SMC.

Każdy element przetworników został starannie zaprojektowany pod kątem jego pozytywnego wpływu na idealne osiągi. Membrany wykonane są z mieszanki papieru i włókna drzewnego, co zapewnia minimalny rezonans i nadaje membranom charakterystyczny kolor znaku firmowego DALI. Membrany są zakończone gumowymi otoczkami wybranymi ze względu na ich miękkie i bardzo elastyczne właściwości mechaniczne, które umożliwiają swobodny ruch przy minimalnym tłumieniu niskich częstotliwości.

Obudowa każdego z przetworników wykonana jest z odlewanego ciśnieniowo aluminium, co zapewnia niezwykle wysoką sztywność i niski rezonans przy minimalnym wpływie czynników zewnętrznych na wewnętrzny układ magnetyczny. Mechaniczna konstrukcja obudowy została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić minimalną impedancję dla przepływu powietrza, jednocześnie umożliwiając niezwykle ścisłe połączenie mechaniczne z obudowami głośników.

System magnetyczny przetwornika OPTICON 8 MK2 składa się z dużego magnesu z pierścieniem ferrytowym otaczającym nabiegunnik wykonany w całości z unikalnego materiału DALI SMC. Nabiegunnik i magnes ferrytowy są zamocowane pomiędzy przednią i tylną płytą z miękkiego żelaza w celu wytworzenia odpowiedniego pola magnetycznego dla cewki.

Przetworniki zostały zaprojektowane z konsekwentnym naciskiem na zasady audio DALI: niskie straty, niskie zniekształcenia i niskie podbarwienia. Idealny przetwornik odtwarza tylko to, czego wymaga wzmacniacz, bez niczego dodanego i niczego odjętego, a w DALI staramy się projektować i produkować przetworniki, które jak najbardziej zbliżają się do ideału.

OBUDOWA

Obudowa OPTICON 8 MK2 została zaprojektowana w celu zoptymalizowania sztywności i zminimalizowania rezonansu paneli. Przednia ścianka o grubości 25mm zapewnia masywną, sztywną podstawę dla przetworników. W głośniku podłogowym zastosowano dodatkowe wewnętrzne usztywnienia, aby zapewnić sztywność i praktycznie wyeliminować rezonans panelu.

OPTICON 8 MK2 jest dostarczany z odlewanymi aluminiowymi elementami stopy, które mogą być wyposażone w czarne chromowane kolce podłogowe lub, w przypadku instalacji na wrażliwych powierzchniach podłogowych, w podkładki tłumiące wibracje. Do zestawu dołączone są narzędzia do mocowania odlewów stóp i kolców.

Produkcja serii OPTICON MK2 odbywa się w całości w fabryce DALI w Danii. Nasz zakład stolarski zajmuje się wszystkim, od cięcia i frezowania paneli MDF po montaż sterowników i zwrotnic. Końcowe testy i zatwierdzanie jakości każdego głośnika również odbywa się na naszej własnej linii montażowej.

Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz] 38 - 30,000

Skuteczność [2,83 V/1 m) [dB] 88.5

Impedancja nominalna [Ω] 4

Maks. SPL [dB] 112

Sugerowana moc wzmacniacza [W] 40 - 300

Częstotliwość podziału [Hz] 380 / 2,200 / 14,000

Rodzaj zwrotnicy 3 + ½-way

Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik oferujący super częstotliwość, Ilość 1 x 17 x 45 mm

Hybrydowy moduł wysokotonowy, membranowy głośnik oferujący super wysoką częstotliwość Wstęgowy

Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik oferujący wysoką częstotliwośc, Ilość 1 x 29 mm

Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik wyposażony w membranę dla wysokiej częstotliwości Miękka kopuła tekstylna

Przetwornik średniotonowy 1 x 6 1/2"

Midrange driver, Diaphragm type Membrana z włókna drewnianego

Przetwornik niskotonowy 2 x 8"

Low frequency driver, Diaphragm type Membrana z włókna drewnianego

Typ obudowy Bass Reflex

Strojenie bass-reflexu [Hz] 29.5

Wejścia Bi-Wire Bi-Amping

Ekranowanie magnetyczne Nie

Rekomendowane umiejscowienie Podłogowy

Sugerowana odległość od ściany [cm] 30 - 150

Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm] 1141 x 241 x 450

Dołączone akcesoria Instrukcja obsługi Gumowe nóżki Gwoździe z gwintem M8 Narzędzia montażowe

Masa [kg] 34.0

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Dali OPTICON 8 MK2 Black Satin

6 999,00 zł