Rega Planar 10 (P10) Biały bez wkładki + zasilacz PL10 PSU

22 999,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 22 999,00 zł z dnia 21.06.2024

Zapytaj o produkt
Dostępność: Dostępny

Rega Planar 10 (P10) bez wkładki + zasilacz PL10 PSU

Planar 10 został zainspirowany najlepszym gramofonem Regi, modelem Naiad. Podstawa zbudowana została wokół naszego ultralekkiego szkieletu z rdzenia Tancast 8 pokrytego warstwą laminatu wysokociśnieniowego (HPL). Planar 10 jest pierwszym gramofonem, w którym zastosowano usztywnienie ceramiczne, które zapewnia niezwykle sztywną powierzchnię do montażu precyzyjnego ramienia referencyjnego RB3000 i niestandardowego zespołu łożyska głównego.

Najwyższa jakość Regi

Planar 10 jest wyposażony w wykonany na zamówienie talerz z tlenku ceramicznego, który jest cięty diamentem podczas produkcji, co zapewnia najwyższą dokładność i stabilność prędkości obrotowej. Silnik synchroniczny Rega 24 V jest sterowany przez nasz najbardziej zaawansowany zasilacz zewnętrzny P10-PSU. Zasilacz ten zapewnia całkowitą redukcję drgań silnika, elektroniczną precyzyjną regulację prędkości oraz wygodę elektronicznej zmiany prędkości. Planar 10 został zaprojektowany tak, aby zapewnić najwyższą jakość znaną z gramofonów Rega, wydobywając więcej informacji z płyty winylowej niż kiedykolwiek wcześniej.

SZCZEGÓŁY PRODUKTU

Planar 10 jest trzecim gramofonem Regi skonstruowany przy użyciu naszej najnowszej technologii – ultralekkiego rdzenia z pianki poliuretanowej Tancast 8 (materiału opracowanego dla przemysłu lotniczego). Materiał ten jest umieszczony pomiędzy dwiema warstwami HPL (laminat wysokociśnieniowy). HPL jest wyjątkowo cienki i niezwykle sztywny.

 

Ta nowa konstrukcja sprawia, że ​​nowa szkieletowa podstawa Planar 10 jest o 30% lżejsza niż oryginalna, zastosowana w RP10, oferując przy tym większą sztywność w porównaniu z poprzednim modelem.

„Masa pochłania energię – utracona energia to utracona muzyka”! Superlekka podstawa w połączeniu z ceramicznym górnym usztywnieniem i dolnym z żywicy fenolowej, zamontowanymi specjalnie tam, gdzie wymagana jest największa sztywność (pomiędzy mocowaniem ramienia a łożyskiem głównym), tworzy sztywny konstrukcyjnie zespół „naprężonej belki”.

 

Ta sztywna konstrukcja cokołu zapobiega pochłanianiu energii i niepożądanym rezonansom, które przekładają się na zniekształcenia. Podstawa o dużej masie może przenosić więcej niepożądanej energii, takiej jak szumy silnika lub łożyska, bezpośrednio na płytę. Ramię i wkładka muszą mieć możliwość dokładnego odczytu, bezpośrednio z talerza. Umożliwia to wyjątkowe rozwiązanie podwójngo usztywnienia naszej konstrukcji.

 

Zastosowanie punktowych usztywnień zamiast sztywnej całej powierzchni pozwala na zwiększenie grubości w tych kluczowych obszarach, jednocześnie zapewniając dalszą redukcję wagi cokołu, co bezpośrednio rozwiązuje problem pochłaniania energii przez dużą masę i jej transmisji na płytę.

Rega słynie z jakości łożysk ramienia, a w szczególności z niezwykłej precyzji łoża i wrzeciona łożyska.

 

W ciągu ostatnich trzech lat Rega opracowała nowy proces produkcyjny, który pozwolił na poprawę wszystkich kluczowych elementów produkcji. Dało to idealne, liczone w mikronach dopasowanie łożyska. RB3000 jest pierwszym ramieniem Rega, które skorzystało z tych zmian. Cała konstrukcja ramienia została zaprojektowana tak, aby miała jak najmniej mechanicznych połączeń i przy użyciu najsztywniejszych materiałów we wszystkich krytycznych obszarach.

 

Tolerancja ramienia RB3000 jest tak niska, że ​​w żadnym miejscu konstrukcji nie stosuje się kleju. Nasz najnowszy, niskomasywny, precyzyjnie zaprojektowany, pionowy zespół łożyskowy został zaprojektowany tak,aby był idealnym uzupełnieniem samego ramienia.

 

RB3000 wykorzystuje nasz zaawansowany, wstępnie obciążony zespół łożyska o zerowej tolerancji, o precyzji większej niż jedna tysięczna mm. Zapewnia to ruch bez tarcia i zerowe luzy. Mówiąc wprost, łożyska bez tarcia i bez luzu umożliwiają odczytanie informacji z rowka płyty winylowej o wielkości mniejszej niż mikron.

 

RB3000 wykorzystuje również naszą najnowszą, aluminiową rurkę (każda z nich jest skrupulatnie ręcznie polerowana, zmniejszając jej masę do absolutnego minimum), przeprojektowana w celu redystrybucji masy i dalszego zmniejszenia naprężeń i rezonansów. Jej zaawansowana konstrukcja zwiększa sztywność całego zespołu, jednocześnie jeszcze bardziej zmniejszając naprężenia łożysk.

Ten najnowszy projekt pokazuje dbałość o szczegóły i osiągnięcia inżynierii CNC. Pozwala to na realizację nowych pomysłów, zbliżając główne łożysko Rega bardziej niż kiedykolwiek do nieosiągalnego ideału.

 

Planar 10 wykorzystuje nowy zespół łożyska głównego o małej masie. Jednoczęściowy, obrabiany maszynowo aluminiowy subtalerz i wrzeciono z hartowanej stali narzędziowej pracują w niestandardowej mosiężnej obudowie zaprojektowanej pod katem wyższej integralności mechanicznej. Zespół ten jest nietypowo zamontowany odspodu, aby wyeliminować pasożytniczą energię przenoszoną lub magazynowaną w podstawie.

P10 wykorzystuje niestandardowy ceramiczny talerz z efektem koła zamachowego. Talerz jest produkowany z proszku tlenku ceramicznego, który jest prasowany, wypalany i cięty diamentem, aby zapewnić doskonałą dokładność i płaskość na całej powierzchni. Najnowszy talerz ma zmodyfikowaną konstrukcję z poprawionym sprzężeniem z subtalerzem.

Planar 10 wykorzystuje najnowszą generację silnika synchronicznego 24 V o niskim poziomie wibracji. Jest on montowany w niezwykle precyzyjny spośób, przy zachowaniu wyższej izolacji od drgań niż jakikolwiek poprzedni model. Ta nowa technika montażu silnika (od dołu) została zaczerpnięta bezpośrednio z najlepszego gramofonu Rega, modelu Naiad. technika ta usuwa wszelkie naprężenia z korpusu silnika, jednocześnie utrzymując krążek paska idealnie nieruchomo. Daje to wyższą stabilność prędkości obrotowej.

 

Zredukowane wibracje i sztywniejsze mocowanie zapewniają doskonały napęd dzięki nowym pasom napędowym EBLT. Każdy silnik jest ręcznie dostrajany, aby dopasować swój własny, dopasowany zasilacz PL10 przed zamontowaniem na gramofonie, aby zoptymalizować obwód antywibracyjny.

Od trzech lat Rega wspólnie z chemikami bada i rozwija nową mieszankę gumową do pasków napędowych. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego systemu utwardzania, nowy pasek zapewnia doskonałą spójność modułu (stałej reprezentującej stopień, w jakim substancja ma określoną właściwość, zwłaszcza elastyczność).

 

Te nowe paski są produkowane na zaprojektowanych przez firmę Rega, najnowocześniejszych, superdokładnych maszynach (inspirowanych współpracą z producentem zaawansowanych technologicznie części silnika Formuły 1), które wytwarzają idealnie okrągłe i dokładne wymiarowo paski, niezbędne do uzyskania perfekcji stabilność prędkości obrotowej.

Zasilacz PL10 oferuje najwyższą stabilność sterowania silnikiem, wygodną elektroniczną zmianę prędkości, zaawansowaną kontrolę antywibracyjną i regulowaną przez użytkownika elektroniczną precyzyjną regulację prędkości, aby zapewnić mu kontrolę nad obrotami przez cały okres eksploatacji silnika.

 

Umieszczony w najnowszej, specjalnie zaprojektowanej obudowie, zasilacz PL10 jest przeznaczony do pracy z naszym niskoszumnym silnikiem 24 V. Napięcie zasilające generowane jest za pomocą nowego układu DSP (Digital Signal Processing) współpracującego z oscylatorem o wysokiej stabilności. Układ ten precyzyjnie dopsowuje częśtotliwość uzyskaną z oscylatora częstotliwości do częstotliwości wymaganej do otrzymania wybranej prędkości obrotowej.

 

Układ DSP generuje niemal idealną sinusoidę do zasilania silnika. Fabrycznie ustawione usuwanie wibracji i precyzyjna regulacja prędkości są następnie dostarczone do zasilacza.

Zewnętrzna rama poprzedniego modelu została teraz usunięta, a na jej miejsce wprowadzono nową stylową, zdejmowaną, jednoczęściową osłonę przeciwpyłową, która dodatkowo zmniejsza ogólną masę gramofonu.

Specyfikacja

  • Ramię: Precyzyjne, referencyjne ramię RB3000
  • Wkładka: Brak
  • Silnik: Silnik o niskim poziomie hałasu 24 V
  • Talerz: Diamentowy, z tlenku ceramicznego
  • Cokół: z pianki Tancast 8
  • Wymiary gramofonu (zamknięta pokrywa) (szer. x wys. x gł.): 420 x 115 x 350 mm
  • Waga: 4.7 kg

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rega Planar 10 (P10) Biały...

22 999,00 zł