Rega Planar 8 (P8) Czarny + wkładka Apheta 3 MC + zasilacz Neo PSU MK2

16 499,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 16 499,00 zł z dnia 11.07.2024

Zapytaj o produkt
Dostępność: Dostępny

Rega Planar 8 (P8) + wkładka Apheta 3 MC + zasilacz Neo PSU MK2

Planar 8 został zainspirowany najlepszym gramofonem Regi, modelem Naiad. Wcześnie zdecydowaliśmy, że zamiast ewolucji poprzedniego RP8, nowy Planar 8 ma być opracowany i skonstruowany tak, aby wykorzystać rozwiązania modelu Naiad, ale w przystępnej cenie. Naszym celem było zapewnienie poziomu dźwięku znacznie wykraczającego poza to, co osiągnięto wcześniej w tym przedziale cenowym.

Planar 8 jest standardowo dostarczany z nowym zasilaczem NEO Mk2 .

Mistrzowska inżynieria

Każdy aspekt modelu Planar 8 został zaprojektowany tak, aby wydobyć jak najwięcej szczegółów z płyty LP. Zastosowaliśmy w nim najbardziej zaawansowane materiały i rozwiązania inżynieryjne.Podstawa jest wyjątkowo lekka, co przekłada się na wyjątkowy dźwięk. Planar 8 jest standardowo dostarczany z nowym ramieniem RB880 i zasilaczem Neo, który oferuje elektroniczną zmianę prędkości, zaawansowaną kontrolę antywibracyjną i regulowaną przez użytkownika elektroniczną precyzyjną regulację prędkości, aby zapewnić całkowitą kontrolę nad silnikiem. Zewnętrzna rama znana z poprzedniego modelu została usunięta i zamiast niej wprowadzono nową, stylową, zdejmowaną, jednoczęściową osłonę przeciwpyłową, która dodatkowo zmniejsza ogólną masę gramofonu.

SZCZEGÓŁY PRODUKTU

Planar 8 to drugi gramofon Rega zbudowany przy użyciu naszego najnowszego ultralekkiego rdzenia z pianki poliuretanowej Tancast 8 (materiału opracowanego dla przemysłu lotniczego). Materiał ten jest umieszczony pomiędzy dwiema warstwami HPL (laminat wysokociśnieniowy).

 

HPL jest wyjątkowo cienki i niezwykle sztywny. Ta nowa konstrukcja sprawia, że ​​nowy szkieletowy cokół Planar 8 jest o 30% lżejszy niż w oryginalnym RP8, jednocześnie oferując zwiększoną sztywność w porównaniu z poprzednim modelem.

Superlekki cokół w połączeniu z podwójnym wspornikiem z żywicy fenolowej montowanym dokładnie tam, gdzie wymagana jest największa sztywność (pomiędzy mocowaniem ramienia a łożyskiem głównym) tworzy strukturalnie sztywny zespół „belki naprężonej”. Ta sztywna konstrukcja cokołu zapobiega pochłanianiu energii i niepożądanym rezonansom, które moglyby być dodawane do muzyki.

 

Duża masa podstawy może być powodem przenoszenia niepożądanej energii, takiej jak szumy silnika lub łożyska, bezpośrednio na płytę. Zastosowanie usztywnień zamiast całego poszycia pozwiliło na sięgnięcie po żywicę fenolową o podwójnej grubości w tych kluczowych obszarach, jednocześnie zapewniając dalszą redukcję masy podstawy, co rozwiązało problem pochłaniania i przenoszenia energii.

W nowym RB880 zastosowaliśmy poprawione łożysko pionowe, wykonane z aluminium i stali nierdzewnej, o niskiej masie, oraz o znacznie wyższej stabilności i sztywności.

 

W ramieniu tym zastosowaliśmy również nasz zaawansowany, wstępnie napięty zespół łożysk o zerowej tolerancji, o precyzji większej niż jedna tysięczna mm, co zapewnia ruch bez tarcia i zerowy poziom luzów. Ta subtelna, ale efektowna nowa konstrukcja jest widoczna tylko przez małe okienka z tyłu nowego obudowy (patrz zdjęcie poniżej).

 

W RB880 zastosowaliśmy cieńszą przeciwwagę ze stali nierdzewnej, co umożliwiło dokładniejszą  regulację i kompatybilność z większą grupą wkładek. I wreszcie, RB880 jest zakończony przeprojektowanym interkonektem o niskiej pojemności, zakończonym wysokiej jakości, blokowanymi wtykami gramofonowymi, zapewniającymi najlepsze możliwe połączenie.

Od trzech lat Rega wspólnie z chemikami bada i rozwija nową mieszankę gumy do pasków napędowych. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego systemu utwardzania, nowy pasek napędowy zapewnia doskonałą spójność modułu (stałej reprezentującej stopień, w jakim substancja ma określoną właściwość, zwłaszcza elastyczność).

 

Nowe paski są produkowane na zaprojektowanych przez firmę Rega, najnowocześniejszych, super dokładnych narzędziach, które wytwarzają „doskonale okrągłe” i „dokładne wymiarowo” elementy, co ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia doskonałej stabilności prędkości obrotowej.

Planar 8 wykorzystuje nowy zespół łożyska głównego o małej masie. Jednoczęściowy, obrabiany maszynowo aluminiowy sub-talerz i wrzeciono z hartowanej stali narzędziowej znajdują się w niestandardowej mosiężnej obudowie, która jest w nietypowy sposób zamontowana w obudowie. To nowe mocowanie ma na celu wyeliminowanie niepożądanej energii przenoszonej lub akumulowanej w podstawie.

Planar 8 wykorzystuje trójwarstwowy talerz ze szkła laminowanego, który jest wynikiem współpracy z brytyjską firmą zajmującą się inżynierią szkła. Ten zupełnie nowy talerz składa się z dwóch różnych, wysokiej jakości typów szkła marki Pilkington.

 

Z reguły jedyną częścią gramofonu wymagającą dodatkowej masy jest talerz gramofonu. Potrzebna jest on, aby uzyskać stałą prędkość obrotową. Jednak cięższy talerz to więcej problemów dla łożyska głównego, więc najlepszym rozwiązaniem jest dobrze dobrany kompromis.

 

W praktyce oznacza to utrzymywanie jak największej masy na zewnętrznej krawędzi szklanego talerza, aby uzyskać mocniejszy efekt koła zamachowego, przy jak najlżejszym wnętrzu talerza, ale bez poświęcania jego sztywności.

Planar 8 wykorzystuje najnowszą generację silników synchronicznych 24 V o niskim poziomie wibracji. Unikalny montaż przy użyciu perfekcyjnego sprzężenia przy zachowaniu wyższej izolacji drgań niż w jakimkolwiek poprzednim modelu.

 

Ta nowa technika mocowania silnika (montowanego od dołu) została zaczerpnięta bezpośrednio z najlepszego gramofonu Rega, modelu Naiad.

 

Ta unikalna metoda montażu usuwa wszelkie naprężenia na korpusie silnika. Zredukowane wibracje i sztywniejsze mocowanie zapewniają doskonały napęd dzięki nowym pasom napędowym EBLT. Każdy silnik jest ręcznie dostrajany, aby dopasować własny, niestandardowy zasilacz Neo przed zamontowaniem na gramofonie, aby zoptymalizować obwód antywibracyjny.

Zasilacz Neo oferuje precyzyjne zasilanie, zaawansowany układ antywibracyjny i precyzyjną elektroniczną regulację prędkości. Wykorzystuje on generator RP10 DSP (cyfrowe przetwarzanie sygnału) zbudowany wokół precyzyjnego zegara taktującego.

 

Generator DSP dzieli precyzyjny sygnał generowany przez zegar taktujący na dokładną częstotliwość wymaganą do osiągnięcia wybranej prędkości obrotowej. Układ DSP generuje również niemal idealny przebieg sinusoidalny słuącej do zasilania silnika. To, wraz z wydajnym zasilaczem, generuje zbalansowany sygnał 24 V AC o zniekształceniach mniejszych niż 0,15%, na który nie mają wpływu żadne zmiany napięcia i warunków sieci. Sygnałten dostarczany jest do układu antywibracyjnego, który znajduje się pod gramofonem.

Specyfikacja

  • Ramię: Ręcznie składane, precyzyjne ramię RB880
  • Wkładka: Apheta 3
  • Silnik: Silnik o niskim poziomie hałasu 24 V
  • Talerz: Trójwarstwowy, szklany talerz z efektem koła zamachowego
  • Cokół: z rdzeniem piankowym Tancast 8
  • Wymiary gramofonu (zamknięta pokrywa) (szer. x wys. x gł.): 420 x 125 x 315 mm
  • Waga: 4.2 kg

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rega Planar 8 (P8) Czarny +...

16 499,00 zł