JVC DLA-RS3100

79 900,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 79 900,00 zł z dnia 17.05.2024

Zapytaj o produkt
Dostępność: Dostępny na zamówienie.

Technologia

 • Laserowe źródło światła 
 • Obsługa sygnału 8192x4096 dzięki technologii 8K e-shift 
 • Technologia D-ILA z natywną rozdzielczością 4K
 • HDMI 2.1 HDCP 2.3 48Gbps z obsługą 4K@120Hz
 • Wysokiej jakości szklany obiektyw
 • Algorytm Multi Pixel Control poprawiający ostrość obrazu 

Doskonała jakość obrazu

 • Wysoki kontrast naturalny i dynamiczny
 • Jasność 2500 lumenów
 • Optyka o ultrawysokim kontraście
 • Szersze pokrycie palety barw dzięki filtrowi kinowemu 
 • 2 dynamiczne mapowania tonalne: HDR10 z Auto Tone Mapping i HDR10+
 • Clear Motion Drive oraz Motion Enhance poprawiające płynność ruchu 
 • Tryb Low Latency znacznie redukujący opóźnienie klatek podczas grania

Kalibracja obrazu

Certyfikat ISF 

Szerokie możliwości regulacji obrazu
Autokalibracja
Theater Optimizer

Funkcja regulacji zbieżności barw

Tryb Instalacyjny 

Pamięć obiektywu umożliwiająca zastosowanie ekranu w formacie kinowym

Tryb Instalacyjny 

Bardzo duża elastyczność montażu projektora

Anamorficzne skalowanie 4K

Kompatybilność ze standardem Control4 SDDP

Łatwy w obsłudze pilot

Rozbudowany terminal wejść / wyjść

JVC
Laserowe źródło światła

Nowe projektory JVC Reference Series wykorzystują, trzecią generację technologii BLU-Escent – laserowo-fosforowego źródła światła o żywotności diod laserowych - 20000 godzin. Wcześniej technologia była dostępna jedynie w najwyższym modelu DLA-Z1. Moduł światła wykorzystuje niebieskie diody laserowe z żółtym kołem fosforowym i zapewnia odpowiednio, 2500 lumenów dla DLA-RS3100. Kontrast natywny deklarowany przez producenta wynosi 80.000:1.

Obsługa sygnału 8192x4096 dzięki technologii 8K e-shiftX

 Najnowsze projektory będą wyposażone w trzy matryce 0,69 calowe z natywnym przetwornikiem 4K D-ILA LCoS uzupełnione o technologię e-shift. Flagowy model DLA-RS3100 dysponuje znacznie ulepszonym mechanizmem - e-shiftX, który z częstotliwością 240Hz zapewni przesunięcie pikseli aż w czterech ukośnych kierunkach (w lewy i prawy górny róg oraz lewy i prawy dolny róg pikseli). W modelach DLA-RS4100 i DLA-RS3100 sposób przesunięcia został zwiększony zatem z konwencjonalnych dwóch kierunków do czterech umożliwiając wyświetlanie sygnału 8K w całości.  W rezultacie uzyskano rozdzielczość 8K, która zwiększa wrażenie trójwymiarowości i zanurzenia widza w wykreowanym świecie. 

Technologia D-ILA z natywną rozdzielczością 4K

Projektory JVC DLA-RS3100 cechuje natywna rozdzielczość 4K, która dostarcza niesamowicie ostrych obrazów niemal nie do odróżnienia od rzeczywistości. Są tak szczegółowe i gładkie, że nie uwierzysz własnym oczom. Sercem projektorów są 3 panele D-ILA  – jest to najlepsza technologia wyświetlania obrazu wśród wszystkich technologii. Chipy D-ILA charakteryzują się bardzo małymi odstępami między pikselami wynoszącymi jedynie 3.8㎛. Przekątna każdego przetwornika wynosi zaledwie 0.69 cala i oferuje 8,847 milionów pikseli i rzeczywistą rozdzielczość 4K 4096x2160.  Niewielkie odstępy pomiędzy pikselami zapewniają projekcję gładkich i szczegółowych obrazów w rozdzielczości natywnej 4K bez widocznej struktury nawet przy dużych przekątnych. Technologia D-ILA zapewnia plastykę i głębię obrazu niespotykaną u konkurencji.

HDMI 2.1 HDCP 2.3 48Gbps z obsługą 4K@120Hz

Projektor JVC DLA-RS3100, jest wyposażony w 2 wejścia HDMI w najnowszym standardzie 2.1 z HDCP 2.3 zdolne do wyświetlania obrazów z przepustowością 48Gbps. W praktyce oznacza to możliwość odtwarzania materiałów w rozdzielczości 4K HDR z prędkością 120 klatek na sekundę. a co  za tym idzie obsługę najnowszych gier na konsolach Playstation PS5 czy Microsoft Xbox.

Wysokiej jakości szklany obiektyw

Projektor JVC DLA-R1100 wyposażony jest w 65-milimetrowy obiektyw złożony z siedemnastu całkowicie szklanych elementów w 15 grupach. Pozwala to osiągnąć wysokiej jakości niezwykle ostry obraz na całej powierzchni ekranu.

 Algorytm Multi Pixel Control poprawiający ostrość obrazu

 By jeszcze bardziej poprawić reprodukcję materiału 8K, JVC zastosowało samplowanie każdego piksela z sygnału 4K, by dostarczyć płynne, wiernie oddane obrazy. Algorytm MPC obsługuje pełny sygnał 8K w 60 klatkach oraz 4K w 120 klatkach (4:4:4).

Wysoki kontrast naturalny i dynamiczny

Panel D-ILA 4K oraz układ optyczny zapewniają kontrast naturalny wyższy niż 80,000:1. Ponadto w połączeniu z dynamiczną kontrolą źródła światła BLU-Escent projektor może osiągnąć zdumiewający kontrast dynamiczny ∞ (nieskończoność) :1.  


Jasność 2500 lumenów

Nowy projektor D-ILA JVC DLA-R3100 osiąga zdumiewającą jasność 2500 lumenów za pomocą laserowego źródła światła. Żywe, szczegółowe materiały 4K mogą być dzięki temu wyświetlane nawet w środowiskach nie do końca przystosowanych do oglądania wysokiej jakości obrazu, takich jak pokoje dzienne czy salony, gdzie nie jest możliwe zupełne ograniczenie światła zewnętrznego.

Optyka o ultrawysokim kontraście

Nowy układ optyczny z ultra wysokim kontrastem zastosowany w projektorze DLA-RS3100 przyczynił się do osiągnięcia jasności optycznej wynoszącej aż 2500 lumenów. Nowy układ optyczny radykalnie poprawił również jakość obrazu dzięki dokładnemu tłumieniu niepotrzebnych wiązek światła wydostających się przez obiektyw w kierunku ekranu projekcyjnego.

Szersze pokrycie palety barw dzięki filtrowi kinowemu

 Zastosowanie laserowego źródła światła i filtrów kinowych umożliwia uzyskanie szerokiej palety barw odpowiadającej DCI-P3, nie wspominając o BT.709. Kiedy na projektorze DLA-RS4100 lub RS3100 wyświetlana jest zawartość HDR możliwe jest bogate odwzorowanie kolorów, takich jak gradacje nieba i oceanu, kontrast czerwonych róż czy rząd świeżych zielonych drzew.

2 dynamiczne mapowania tonalne: HDR10 z Auto Tone Mapping i HDR10+

 HDR (High Dynamic Range) zdecydowanie zwiększa siłę ekspresji obrazów. Nowe modele JVC Reference doskonale radzą sobie z reprodukcją materiału wideo HDR bogatego w rozszerzone zakresy jasności, szeroką gamę kolorów BT.2020 i 10-bitową gradację. Projektory obsługują popularne formaty HDR, w tym HDR10 dla Blu-ray i transmisji strumieniowych, HLG dla kanałów telewizyjnych oraz najnowszy format sygnału HDR10+ z obsługa dynamicznych metadanych.

Projektory JVC są kompatybilne z dwoma dynamicznymi rodzajami mapowań tonalnych: HDR10+ i Frame Adapt HDR. HDR10+ zawiera metadane zapisane w materiale wideo dla każdej sceny, a dzięki takim danym, projektor jest w stanie automatycznie odtwarzać obrazy tak jak zaplanował reżyser. Frame Adapt HDR natomiast, przy użyciu autorskiego algorytmu, analizuje w czasie rzeczywistym szczytową jasność treści HDR10 klatka po klatce i dostosowuje się do optymalnego zakresu dynamicznego wyświetlanego obrazu. Nawet bez informacji o masteringu, treści wideo mogą być analizowane na podstawie sygnału wejściowego, dzięki czemu wszystkie rodzaje treści HDR10 mogą być oglądane z optymalną jakością obrazu.

Wszystkie projektory JVC oferują wysoką jasność oraz najwyższy w branży kontrast rzeczywisty i dynamiczny, które są kluczowe dla właściwego wyświetlania obrazów HDR10+. Nowa aktywna inteligentna przysłona obiektywu jest teraz dostępna także dla sygnału HDR po to, aby zapewnić widzom najbardziej dynamiczne obrazy HDR jakie kiedykolwiek były dostępne w projektorach.

Technologie Clear Motion Drive oraz Motion Enhance poprawiające płynność ruchu

W DLA-RS3100 poprawiono technologię interpolacji ruchu Clear Motion Drive dostosowując ją do natywnyh paneli 4K. Zapewniło to wyświetlanie dynamicznych obrazów płynnie i bez rozmyć zarówno przy projekcji obrazów FullHD, 4K jak i o pełnej rozdzielczości 4K@120Hz 4:4:4. Zaimplementowano też technologię Motion Enhance, zapewniającą jeszcze większą czystość obrazów w ruchu.

Tryb Low Latency znacznie redukujący opóźnienie klatek podczas grania

Dostępność nowych zaawansowanych technologicznie konsol do gier, przyczyniła się do rozwoju gier 4K/HDR10+. Nowy model JVC DLA-RS3100 oferuje tryb niskiego opóźnienia, który zapewnia znaczącą redukcję opóźnienia klatek i pozwala cieszyć się małym input lagiem w grach komputerowych. Low Latency poprawia przetwarzanie sygnałów o wysokiej przepustowości takich jak 4K10bit, 12bit itd., bezpośrednio, bez kompresji, w celu zachowania jakości oryginału. Poprawia też jakość obrazu i przyspiesza procesy, co ma znaczny wpływ na redukcję opóźnienia klatek podczas grania w gry.

Dodatkowo dzięki temu, że projektory obsługują sygnały 4K120p, opóźnienie jest minimalne, co sprawia, że idealnie nadają się do wyświetlania na dużym ekranie gier o wysokiej częstotliwości odświeżania. Co więcej, tryb niskiej latencji zmniejsza opóźnienia w wyświetlaniu sygnałów PC i gier, a także poprawia czas reakcji na szybkie działania użytkowników

Certyfikat ISF

 Nowe projektory JVC DLA-RS3100 posiadają certyfikat ISF ccc®, który gwarantuje możliwość dokonania perfekcyjnej kalibracji przez wykwalifikowanego kalibratora. Projektor posiada możliwość bardzo precyzyjnej regulacji ustawień, a profesjonalna kalibracja zapewnia idealny obraz zgodny z intencjami reżysera, z uwzględnieniem parametrów ekranu projekcyjnego, warunków oświetleniowych i źródeł sygnału.


Autokalibracja

 Dzięki funkcji automatycznej kalibracji użytkownik może cieszyć się optymalnie ustawionymi parametrami obrazu bez względu na warunki instalacji takie jak lokalizacja projektora, pozycję zoomu czy ustawień lens-shift. Ponadto kalibracja jest doskonałym rozwiązaniem do kompensacji niewłaściwego balansu kolorów, który pojawia się w miarę upływu czasu użytkowania projektora.

*Funkcja kalibracji wymaga zastosowania opcjonalnego czujnika optycznego oraz dedykowanego oprogramowania a także komputera PC i kabla LAN.

Theater Optimizer

 Jasność ekranu projektora różni się w zależności od rozmiaru ekranu, wzmocnienia powierzchni projekcyjnej, częstotliwości użytkowania i ustawień. Projektory JVC inteligentnie dostosowują odwzorowanie tonalne, dzięki czemu treść może być oglądana z odpowiednią jasnością dzięki automatycznej analizie środowiska, w którym projektor jest używany. Wprowadzając rozmiar i wzmocnienie ekranu projektor uzyskuje informacje w Theater Optimizer dla trybu obrazu Frame Adapt HDR. Zapewnia to referencyjną jakość obrazu przy odpowiedniej jasności, odpowiedniej dla specyficznego środowiska kina domowego.

Szerokie możliwości regulacji obrazu

Szerokie możliwości ustawienia obrazu pozwalające zarówno na profesjonalną regulację kolorów (6-osiowy system regulacji barw), balansu bieli, gamma, jak i jasności czy kontrastu. Projektory JVC znane z możliwości osiągnięcia niemal perfekcyjnego obrazu referencyjnego po kalibracji. Dla mnie wymagających dostępna jest opcja automatycznej kalibracji.

Funkcja regulacji zbieżności barw

Zastosowana w projektorach funkcja korekcji położenia pikseli umożliwia regulację zbieżności barw z dokładnością do 1/16 piksela. Matryca jest podzielona na segmenty dające możliwość częściowej korekcji zbieżności aż w 121 punktach. Efektem jest czysty obraz bez odchyleń barw.

Pamięć obiektywu umożliwiająca zastosowanie ekranu w formacie kinowym

 Większość ciekawych filmów w przeciągu ostatnich miesięcy została wydana  w formacie kinowym. Co więcej obraz z jakim spotykamy się w kinach jest bardziej naturalny dla naszych oczu, a ekran w formacie 2,35:1 zwyczajnie lepiej się prezentuje w pomieszczeniu kina domowego. W projektorach JVC ostrość, powiększenie i przesunięcie obiektywu mogą być zapamiętane dla treści video wyświetlanych w różnych formatach i łatwo przełączane między sobą. Teraz możesz cieszyć się naprawdę panoramicznym obrazem.


Tryb Instalacyjny

 Pośród funkcji DLA-RS3100 znaleźć można nowy tryb instalacyjny, który zapamiętuje i wczytuje do 10 pozycji obrazu dz uwzględnieniem różnych ustawień. Możemy zapamiętać a potem przywołać z pamięci takie ustawienia jak:

- przywołana wyżej pamięć obiektywu z uwzględnieniem ostrości, zoomu optycznego i pozycji lens-shift

- zbieżność paneli D-ILA 4K względem siebie

- maskowanie ekranu, tryb anamorficzny, dostosowanie ustawień do powierzchni projekcyjnej konkretnego producenta

- sposobu instalacji projektora, korekcji Keystone czy korekcja krzywizny.

Bardzo duża elastyczność montażu projektora

Projektory JVC pozwalają na instalację nawet w trudnych technicznie pomieszczeniach. Projektor JVC DLA-RS3100 posiada dwukrotny zoom optyczny z elektryczną regulacją powiększenia, ostrości i przesunięcia obiektywu w zakresie ±80% w pionie oraz ±34% w poziomie. Obraz o przekątnej 100 cali możemy osiągnąć z odległości od 3 do 6,1 metra.

Anamorficzne skalowanie 4K

Nowy projektor Reference Series współpracuje z powszechnie dostępnymi na rynku obiektywami anamorficznymi (specjalny typ obiektywu zniekształcający obraz w jednym wymiarze przy użyciu optycznych elementów cylindrycznych lub pryzmatycznych). Posiada również nowy tryb skalowania, zoptymalizowany pod natywną rozdzielczość 4K właściwą dla mechanizmu D-ILA.

Kompatybilność ze standardem Control4 SDDP    

Nowy model projektora JVC DLA-RS3100 - podobnie jak poprzednicy - jest kompatybilny z protokołem Simple Device Discovery Protocol (SDDP) o który oparty jest system sterownia Control4. W momencie gdy do systemu Control4 dodane zostanie urządzenie kompatybilne z protokołem SDDP, jest ono automatycznie rozpoznawane; automatycznie dodawane są niezbędne sterowniki projektora umożliwiające zewnętrzną kontrolę urządzeniem.*1

* wymaga zastosowania zewnętrznego kontrolera oraz aplikacji.

Łatwy w obsłudze pilot

Pilot zdalnego sterowania z dedykowanymi przyciskami do regulacji obrazu 3D, pamięci obiektywu, wyboru wejścia czy trybu wyświetlania obrazu zapewnia wyjątkową funkcjonalność. Przyciski są automatycznie podświetlane umożliwiając bezproblemową obsługę nawet w ciemnym pomieszczeniu.


Rozbudowany terminal wejść / wyjść

Do dyspozycji użytkownika są 2 wejścia HDMi z obsługą 3D, a także terminal LAN do zdalnej obsługi i wgrywania nowego firmware’u i konfiguracji oraz gniazdo triggera do podłączenia obiektywu anamorficznego lub sterowania ekranem.

DLA-RS3100
Technologia0.69 calowy 4K D-ILA (4096 x 2160) x3
Rozdzielczość8192 x 4320
Obiektywx2 Zoom & ostrość, w całości szklany, średnica 65 mm
Lens Shiftelektryczny, +/-80% w pionie i +/-34% w poziomie
(w formacie 16:9)
Przekątna obrazu60 - 200 cali
Źródło światłaDioda laserowa BLU-Escent
(żywotność: ok. 20 tys. godzin )
Jasność2500lm*1
Kontrast dynamiczny∞ (nieskończoność) :1
Kontrast rzeczywisty80,000:1
Wejścia

2 x HDMI (3D/Deep Colour/HDCP 2.3), 

1 x Mini Jack, DC12V/100mA

Wyjścia1 x Trigger (Mini jack, DC12V/100mA),
1 x 3D Sync (Mini DIN 3pin)
Złącza kontrolne1 x LAN (RJ-45)
Złącza serwisowe1 (USB Type A) (dla update'ów firmware'u)
Rozdzielczości sygnału VideoCyfrowy - 480p, 576p, 720p 60/50,
1080i 60/50,1080p 60/50/24,
3840 x 2160p 120/60/50/30/25/24,
4096 x 2160p*2 120/60/50/30/25/24,
8192 x 4320 60/50/30/25/24
Rozdzielczości sygnału PCVGA/SVGA/XGA/WXGA/WXGA+/SXGA/WSXGA+
Format 3DFrame Packing: 720p 60/50, 1080p 24
Side-by-Side: 720p 60/50, 1080p 60/50/24, 1080i 60/50
Top & Bottom: 720p 60/50, 1080p 24
Zużycie energii440 W (Normal standby: 1,5 W, Eco-mode Standby: 0.3 W)
Poziom hałasu24 dB (w oszczędnym trybie pracy lampy)
ZasilanieAC 100-240 V, 50/60 Hz
Wymiary (Szer. x Wys. x Głęb.)500 mm x 234 mm x 515 mm
Waga netto23.1 kg

8 innych produktów w tej samej kategorii:

JVC DLA-RS3100

79 900,00 zł