Dali OPTICON LCR MK2 Tobacco

3 199,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 3 199,00 zł z dnia 18.06.2024

Zapytaj o produkt

warning Alert cenowy
Daj nam znać jeśli znalazłeś ten
produkt taniej w innym sklepie.
Postaramy się zaproponować lepszą cenę!

Alert cenowy

Znalazłeś ten produkt taniej u konkurencji? Zgłoś nam to a skontaktujemy się z Tobą aby negocjować cenę.

* Wymagane pola

Anuluj lub  

Dostępność: Dostępny

Dali OPTICON LCR MK2

GŁOŚNIK NAŚCIENNY

OPTICON LCR MK2 to głośnik naścienny, który zapewnia prawdziwą jakość hi-fi, dzięki zwiewnym wysokim częstotliwościom, wyrazistym średnim tonom i zaskakująco rozciągniętemu basowi. OPTICON LCR MK2 ma wszystko pod kontrolą - od konwencjonalnego stereo, poprzez dźwięk z telewizora, aż po wielokanałowe aplikacje kina domowego.

OPTICON LCR MK2 łączy w sobie wszystkie najlepsze technologie z serii OPTICON MK2 w niskoprofilowej, montowanej na ścianie obudowie, która może służyć jako lewy, centralny lub prawy głośnik - stąd nazwa LCR. OPTICON LCR MK2 będzie również doskonale służył jako ścienny głośnik surround. Bez względu na zastosowanie, od konwencjonalnego stereo, poprzez dźwięk z telewizora, aż po wielokanałowe kino domowe, głośnik naścienny jest wielozadaniowy i posiada wiele możliwości wykorzystania.

Ze zwiewnymi wysokimi częstotliwościami, wyrazistymi średnimi tonami i zaskakująco rozciągniętym basem, OPTICON LCR MK2 jest głośnikiem naściennym, który zapewnia prawdziwą wydajność hi-fi.

Produkcja całej serii pozostaje w pełni duńska - tak jak w przypadku serii MK1. Zbudowany w naszej fabryce w Danii, z komponentów produkowanych na miejscu lub pozyskiwanych od najlepszych lokalnych specjalistów i innych producentów.

VOKAL MK2 dostępny jest w kolorach Satin Black, Satin White
i Tobacco Oak.

System magnesów przetwornika OPTICON LCR MK2 składa się z dużego magnesu ferrytowego otaczającego nabiegunnik wykonany w całości z unikalnego materiału DALI SMC. Nabiegunnik i magnes ferrytowy są zamocowane pomiędzy przednią i tylną płytą z miękkiego żelaza w celu wytworzenia odpowiedniego pola magnetycznego dla cewki.

DALI SMC (Soft Magnetic Compound) to powlekany granulowany materiał magnetyczny, który można formować w niemal dowolne kształty i który posiada wiele zalet stosowanych w układach magnetycznych przetworników. Niezwykła kombinacja bardzo wysokiej przenikalności magnetycznej i bardzo niskiej przewodności elektrycznej SMC jest dokładnie tym, czego wymaga się od układów magnetycznych przetworników i powoduje znaczną redukcję zniekształceń elektroakustycznych.

SMC działa przede wszystkim poprzez minimalizowanie prądów wirowych w nabiegunniku systemu magnetycznego, co zmniejsza zniekształcenia. SMC poprawia również liniowość strumienia w układzie magnetycznym - redukując histerezę magnetyczną. Wszystkie te zalety SMC razem wzięte powodują znaczącą subiektywną redukcję maskowania detali i podkolorowań na niskich poziomach.

HYBRYDOWY GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY

OPTICON LCR MK2 wykorzystuje nową hybrydową konstrukcję głośnika wysokotonowego, która łączy 29 mm miękką kopułkę wysokotonową z niestandardową 17 x 45 mm wstęgą. Hybrydowy głośnik wysokotonowy oferuje to, co najlepsze z obu światów - czystość, szybkość i dynamikę kopułki wysokotonowej, z detalami w zakresie bardzo wysokich częstotliwości i gładką finezją wstążki wysokotonowej.

Obydwa głośniki wysokotonowe są zamontowane na odwracalnej płycie czołowej z odlewu aluminiowego, która zawiera detale kontroli dyspersji, oferując jednocześnie możliwość obrotu o 360 stopni w przypadku użycia jako kanał centralny. Zalecamy zamontowanie lewego i prawego głośnika zgodnie z typową wysokością siedzenia - upewniając się, że przetworniki wysokich częstotliwości są dopasowane do wysokości uszu użytkownika.

SOFT DOME

Nowa unikalna, lekka 29 mm miękka kopułka wysokotonowa pochodzi z CALLISTO C i oferuje znaczny postęp w stosunku do głośników wysokotonowych stosowanych w serii MK1. Stosunkowo niewielki wzrost średnicy skutkuje znacznym zwiększeniem powierzchni promieniowania kopułki. Oznacza to niższe zniekształcenia, wyższą moc i możliwość pracy przy niższych częstotliwościach.

Zastosowanie tej samej 29 mm miękkiej kopułki wysokotonowej we wszystkich sześciu modelach OPTICON MK2 skutkuje spójnością charakteru tonalnego i zapewnia spójność charakterystyki dyspersji. Miękka kopułka wysokotonowa MK2 umożliwia bezpieczne stosowanie zwrotnic o częstotliwościach tak niskich jak 2kHz, bez ryzyka zniekształceń lub ograniczeń w przenoszeniu mocy.

WSTĘGA

Element wstęgowy zaczyna wnosić swój wkład od 10kHz w górę; tak jak odpowiedź elementu z miękką kopułką zaczyna się powoli zmniejszać i staje się bardziej kierunkowa. Element wstęgowy zarówno rozszerza pasmo przenoszenia systemu w kierunku 30kHz jak i przyczynia się do utrzymania poziomej dyspersji wysokich częstotliwości w szerszym zakresie niż miałoby to miejsce w innym przypadku.

GŁOŚNIK NISKOTONOWY

6½" przetwornik z włókna drzewnego w OPTICON LCR MK2 obsługuje niskie i średnie częstotliwości - zbudowany wokół opatentowanego przez DALI systemu silnika magnetycznego SMC.

Każdy element przetwornika jest starannie zaprojektowany pod kątem jego pozytywnego wpływu na idealne osiągi. Membrana wykonana jest z mieszanki papieru i włókna drzewnego, co zapewnia minimalny rezonans i nadaje membranie charakterystyczny kolor znaku firmowego DALI. Membrana jest zakończona gumową otoczką wybraną ze względu na jej miękkie i bardzo elastyczne właściwości mechaniczne, które umożliwiają swobodny ruch przy minimalnym tłumieniu niskich częstotliwości.

Obudowa przetwornika wykonana jest z odlewanego ciśnieniowo aluminium, co zapewnia niezwykle wysoką sztywność i niski rezonans przy minimalnym wpływie czynników zewnętrznych na wewnętrzny układ magnetyczny. Mechaniczna konstrukcja obudowy została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić minimalną impedancję dla przepływu powietrza, jednocześnie umożliwiając niezwykle ścisłe połączenie mechaniczne z obudowami głośników.

Przetwornik został zaprojektowany z konsekwentnym naciskiem na zasady audio DALI, czyli niskie straty, niskie zniekształcenia i niskie podbarwienia. Idealny przetwornik odtwarza tylko to, czego wymaga wzmacniacz, bez niczego dodanego i niczego odjętego. W DALI staramy się projektować i produkować przetworniki, które jak najbardziej zbliżają się do ideału.

OBUDOWA

OPTICON LCR MK2 łączy w sobie najlepsze cechy wszystkich technologii OPTICON MK2 w niskoprofilowej, uniwersalnej obudowie do montażu na ścianie, która może zdziałać cuda w roli lewego, prawego i centralnego kanału. Dwa strategicznie rozmieszczone otwory na tylnym panelu zapewniają łatwy montaż na ścianie - zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Wykonaliśmy nawet odwracalne logo przedniej maskownicy, tak aby LCR MK2 zawsze wyglądał dobrze, niezależnie od jego umiejscowienia.

Obudowa OPTICON LCR MK2 została zaprojektowana tak, aby zoptymalizować sztywność i zminimalizować rezonans paneli. Przednia przegroda o grubości 25mm zapewnia masywną, sztywną podstawę dla przetworników.

Produkcja serii OPTICON MK2 została utrzymana w fabryce DALI w Danii. Nasza własna stolarnia zajmuje się wszystkim, od cięcia i frezowania paneli MDF po montaż przetworników i zwrotnic. Końcowe testy i zatwierdzanie jakości każdego głośnika również odbywa się na naszej własnej linii montażowej.

Porty reflex zastosowane w LCR MK2 nie są konstrukcją Dual Flare, jednakże są one nie mniej starannie przemyślane. Instalacja na ścianie wymaga zupełnie innego podejścia do portów reflex. Wyjścia portów reflex znajdują się w tylnej ściance i zostały zaprojektowane tak, aby wentylować równolegle do ściany. Powierzchnia tylnej ścianki staje się w rzeczywistości integralną częścią strojenia portu i otworu wylotowego. Zaawansowana konstrukcja portu basowego wykorzystuje pobliską ścianę do dalszego poszerzenia pasma przenoszenia basu, jak również optymalizuje sprzężenie basu z pomieszczeniem.

Specyfikacja

Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz] 70 - 30,000

Skuteczność [2,83 V/1 m) [dB] 89

Impedancja nominalna [Ω] 4

Maks. SPL [dB] 109

Sugerowana moc wzmacniacza [W] 30 - 150

Częstotliwość podziału [Hz] 2,800 / 14,000

Rodzaj zwrotnicy 2 + ½-way

Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik oferujący super częstotliwość, Ilość 1 x 17 x 45 mm

Hybrydowy moduł wysokotonowy, membranowy głośnik oferujący super wysoką częstotliwość Wstęgowy

Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik oferujący wysoką częstotliwośc, Ilość 1 x 29 mm

Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik wyposażony w membranę dla wysokiej częstotliwości Miękka kopuła tekstylna

Przetwornik średniotonowy 1 x 6 1/2"

Midrange driver, Diaphragm type Membrana z włókna drewnianego

Typ obudowy Bass Reflex

Strojenie bass-reflexu [Hz] 45

Wejścia Pojedynczy przewód

Ekranowanie magnetyczne Nie

Rekomendowane umiejscowienie Na ścianie Centralnie / Soundbar

Sugerowana odległość od ściany [cm] 0 - 10

Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm] 482 x 285 x 128

Dołączone akcesoria Instrukcja obsługi Gumowe nóżki

Masa [kg] 8.0

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Dali OPTICON LCR MK2 Tobacco

3 199,00 zł