Lista produktów marki Naim

Naim to brytyjska firma specjalizująca się w tworzeniu zaawansowanych systemów hi-fi, które wyróżniają się nie tylko jakością odtwarzanego dźwięku, ale także głębokim i wciągającym doznaniem akustycznym. Firma została założona przez Juliana Vereker, kierowcę wyścigowego i inżyniera samouka, z pasją do muzyki. Naim zyskała uznanie dzięki nowatorskiemu podejściu do wzornictwa oraz ponad 40-letniemu doświadczeniu w konstrukcji i produkcji urządzeń audio. Produkty Naim są znane z wierności reprodukcji dźwięku i jakości wykonania.

Naim tworzy systemy h-fi znacznie wykraczające poza samo odtwarzanie dźwięku. To głębokie i wciągające dźwiękowe doznanie. Niech brzmienie Naim zabierze cię w świat muzyki.

Założyciel Naim, Julian Vereker (1945-2000), był kierowcą wyścigowym odnoszącym liczne sukcesy, inżynierem samoukiem i przedsiębiorcą z głęboką pasją do muzyki. Swój wolny czas poświęcał na słuchaniu największych artystów lat 60-tych i 70-tych XX wieku, ale także swoich koncertujących przyjaciół. Doszedł przy tym do wniosku, że jakość muzyki odtwarzanej w domu jest dość żałosna, w prawie każdym aspekcie jej brzmienia.

Nie znajdując dla siebie żadnego zadowalającego produktu, przystąpił do projektowania własnych wzmacniaczy i głośników. W tamtym czasie nie miał świadomości, że właśnie tworzy podwaliny wielu uznanych i nagradzanych produktów hi-fi. Nie zależało mu na sławie ani bogactwie, chciał po prostu cieszyć się muzyką w możliwie najbardziej wiernej oryginałowi i czystej formie.

Nowatorskie podejście do wzornictwa poparte 40-letnim doświadczeniem w konstrukcji i wytwarzaniu produktów napędza postęp firmy dzisiaj. Wybierz Naim, by zanurzyć się w muzyce i doświadczyć prawdziwego i niesamowitego przeżycia.

Aktywne filtry