Dynaudio Evoke 30 Walnut

8 450,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - od 31 do 48 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - 30 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - 20 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 8 450,00 zł z dnia 20.06.2024

Zapytaj o produkt

warning Alert cenowy
Daj nam znać jeśli znalazłeś ten
produkt taniej w innym sklepie.
Postaramy się zaproponować lepszą cenę!

Alert cenowy

Znalazłeś ten produkt taniej u konkurencji? Zgłoś nam to a skontaktujemy się z Tobą aby negocjować cenę.

* Wymagane pola

Anuluj lub  

Dostępność: Dostępny

Umieść parę zestawów podłogowych w salonie, a nawet najmniej zorientowana w zagadnieniach hi-fi osoba będzie wiedzieć, że to nie przelewki. Jeśli to będą zestawy podłogowe Evoke 30, pokażesz na dodatek, że masz dobry gust.

Zacznijmy od góry
Na szczycie znajduje się całkowicie nowy, 28-mm tweeter Cerotar z precyzyjnie powlekaną miękką membraną kopułkową. Jest to jedna z naszych najbardziej wyrafinowanych konstrukcji w historii.

Nasi inżynierowie zagrabili niektóre z naszych najbardziej uznanych technologii, w tym pomysłowe systemy przepływu powietrza wzięte z nagradzanego, jubileuszowego tweetera Esotar Forty, precyzyjną powłokę stosowaną w serii Contour i stożek Hexis zaczerpnięty z nowej serii Confidence (więcej na ten temat za chwilę) i połączyli je w nową konstrukcję przeznaczoną specjalnie dla serii Evoke.

Cerotar wyposażono w nową konstrukcję układu napędowego z magnesem ceramicznym Ferrite+ wykonanym z węglanu strontu oraz znany z serii Confidence, okupujący nagłówki artykułów stożek wewnętrzny Hexis. Ten sprytny element wyposażony w układ specjalnie wyprofilowanych szczelin znajduje się tuż za miękką membraną głośnika wysokotonowego i tłumi niepożądane rezonanse, wygładzając ogólną charakterystykę częstotliwościową. W efekcie otrzymujemy bardziej melodyjną, szczegółową i przejrzystą górę pasma, co oznacza, że możesz słuchać godzinami, aż do rana, bez zmęczenia.

Zejdźmy w dół, do wooferów
Zastosowane w modelu Evoke 30 podwójne przetworniki średnio-niskotonowe Esotec+ o średnicy 14 cm wykonano z materiału MSP (polimer z domieszką krzemianu magnezu), materiału używanego przez Dynaudio do produkcji membran głośników niskotonowych od 1977 roku. Zapewnia on właściwą kombinację lekkości, sztywności i tłumienia, równie dobrze zaspokajając zapotrzebowanie na potężny ale precyzyjny bas oraz czyste, szczegółowe pasmo środkowe.

Każda membrana wykonana jest z jednego kawałka materiału MSP. Dzięki temu ma ona odpowiednią sztywność i ulega znacznie mniejszym odkształceniom fizycznym w trakcie pracy. Zapewnia również wyjątkowo solidne połączenie fizyczne z wykonanym z włókna szklanego karkasem cewki drgającej (przyklejonym z tyłu membrany bezpośrednio pod żebrami stabilizującymi, które widać wokół środka), co oznacza lepsze przenoszenie energii drgań cewki na membranę.

Cewki drgające w modelu Evoke 30 mają średnicę 52 mm i nawinięto je z aluminium, które pozwoliło uzyskać właściwą kombinację masy i wysokości uzwojeń a przez to zrównoważyć charakterystykę w zakresie tonów niskich i średnich. Uzyskaliśmy w ten sposób optymalną masę drgającą przy zachowaniu odpowiednich właściwości w paśmie średniotonowym, co przełożyło się na idealnie spójne osiągi.

Zawieszenie dolne z materiału Nomex dba o wyśrodkowanie całości i odpowiedni zakres drgań, podczas gdy zawieszenie górne rodem z nowej serii Contour pozwala na większe wychylenie membrany, poprawiając uderzenie. Podobnie też jak w przypadku tweetera Cerotar, obydwa woofery w modelu Evoke 30 napędzane są magnesami Ferrite+, aby uzyskać większą kontrolę i finezję i moc.

W języku osób nie będących projektantami głośników, oznacza to „usłyszysz swoją muzykę dokładnie tak, jak miała być usłyszana”. Bez ostrych krawędzi, bez wychodzenia przed szereg tam, gdzie nie należy i bez epizodycznego traktowania wiodących wątków.

Ponadczasowe duńskie wzornictwo
Serię Evoke stworzono z myślą o prawdziwym życiu. Naczelnym celem naszych projektantów było to, aby cała seria prezentowała się wspaniale w każdym środowisku odsłuchowym. Zabrali modele i prototypy do siebie i usiedli z nimi, przeszli i przepatrzyli sklepy z wyposażeniem wnętrz oraz wyspecjalizowane salony meblowe, odwiedzili nawet prawdziwe domy w poszukiwaniu inspiracji.

Model Evoke 30 dostępny jest w czterech fantastycznych wersjach wykończenia. Do wykończenia na wysoki połysk w kolorze czarnym lub białym zastosowaliśmy nową technikę lakierowania, nadającą cudownie głęboki, szklisty wygląd. Na drugim końcu wrażeń dotykowych mamy przepięknie otwarte tekstury naturalnych fornirów Walnut Wood i Blonde Wood – rzetelne, organiczne i prawdziwie zasługujące na duńskie określenie hygge.

Efektem tych starań jest natychmiastowy klasyk. Ten model jest jednocześnie nowoczesny, retro, ponadczasowy i nowatorski - wszystko w jednym. Jest to taki rodzaj kolumn, na które Twoje dzieci popatrzą z nadzieją, kiedy będą wybierać się na studia.

Specyfikacja techniczna:

Czułość: 88 dB (2,83 V / 1 m)
Moc wyjściowa wg IEC: 200 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 40 Hz – 23 kHz
Konstrukcja obudowy: bass-reflex z wylotem z tyłu
Zwrotnica: 2,5-drożna
Częstotliwości podziału zwrotnicy: 1200 / 2300 Hz
Topologia zwrotnicy: 2. rzędu
Dane techniczne Evoke part 1
Głośniki niskotonowe: 2 x 14 cm, z membraną MSP
Głośnik wysokotonowy: 28 mm Cerotar ze stożkiem Hexis
Masa: 15,5 kg / 34,2 funta
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 180 x 900 x 267 mm
7,1 x 35,4 x 10,5 cala
Wymiary ze stopami i maskownicą (szer. x wys. x gł.): 268 x 920 x 342 mm
10,6 x 36,2 x 13,5 cala

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Dynaudio Evoke 30 Walnut

8 450,00 zł