iFi Audio xDSD Gryphon

2 199,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 2 199,00 zł z dnia 11.07.2024

Zapytaj o produkt
Dostępność: Dostępny

Niesamowita bestia.

Przenośne przetworniki DAC/wzmacniacze słuchawkowe często stanowią rozwiązania kompromisowe, ponieważ skupiają się na świetnej sekcji cyfrowej LUB świetnej sekcji analogowej, ale nigdy na obu z nich. XDSD Gryphon jest inny. Podobnie jak jego mityczny imiennik, są to dwie bestie w jednym.

Poczynając od stopnia cyfrowego Ultra-Res, którego serce stanowi układ DAC Burr-Brown Multibit, na analogowej sekcji zasilania PureWave oferującej 1,000mW kończąc, (nie wspominając o całej reszcie), to prawdziwe wyzwanie, aby ujarzmić Gryphon’a.

Dobra komunikacja, to podstawa.

• Oddzielne stopnie Bluetooth + DAC + wzmacniacz: każdy zoptymalizowany pod kątem maksymalnej wydajności

• Źródła cyfrowe przez USB, S/PDIF lub Bluetooth

• Źródła analogowe przez wejścia 4,4 mm lub 3,5 mm

Doskonały Bluetooth. Bezprzewodowy Hi-Res.

Korzystając z najnowszej serii QCC 5100 Bluetooth v5.1 jako punktu startowego do łączności bezprzewodowej, xDSD Gryphon jest w czołówce, jeśli chodzi o najnowsze formaty:

• aptX Adaptive i aptX HD

• LDAC i HWA/LHDC

• zwykłe aptX i aptX Low Latency

• AAC

• SBC

Przewodowo? Jak najbardziej. USB i S/PDIF.

Jeśli chodzi o łączność przewodową, xDSD Gryphon obsługuje wszystkie formaty przy użyciu hybrydowego chipsetu Burr-Brown DAC, tym samym, jaki znajduje się w naszym flagowym, o wiele droższym modelu Pro iDSD Signature .

Zapewniamy, że wszystkie poniższe najnowsze formaty są obsługiwane, ale co najważniejsze, ich możliwości są wykorzystane maksymalnie.

Na USB:

• PCM (768/705,6/384/352,8/192/176,4/96/88,2/48/44,1 kHz)

• DSD (512/256/128/64)

• DXD (768/705,6/384/352,8 kHz)

• MQA (dekoder)

Na SPDIF:

• PCM (192/176,4/96/88,2/48/44,1 kHz)

• DOP

Zbalansowana MOC

XDSD Gryphon wykorzystuje nasze autorskie rozwiązanie obwodów wzmacniających PureWave. To 1000mW przy 32 omach i ogromna moc wyjściowa 6,7 V. Tak więc Gryphon z powodzeniem potrafi napędzić nawet bardzo wymagające słuchawki o wysokiej impedancji.

Złącze Pentaconn 4,4 mm jest najlepsze do odtwarzania zbalansowanego. Natomiast port 3.5mm S-Balanced będzie maksymalizować wydajność słuchawek single-ended. Nie zapomniano też o monitorach dousznych o wysokiej czułości – technologia iEMatch skutecznie wyciszy irytujące syczenie.

Dopasowany do Twoich uszu

XSpace przywraca obszerną scenę dźwiękową Twojej muzyce.

XBass II dodaje brakujących basów słuchawkom z otwartym tyłem lub nagraniom, które potrzebują ich więcej. W XBass II możesz wybrać opcję: „Bass” i/lub „Presence”, dzięki czemu wyższe częstotliwości średnich tonów zostaną ponownie poprawnie dodane do Twoich ulubionych nagrań.

iEMatch – to nasza zastrzeżona technologia, która redukuje irytujący szum ze słuchawek o wysokiej czułości bez utraty zakresu dynamiki.

W przypadku źródeł cyfrowych, użytkownicy mogą wybierać pomiędzy trzema unikalnymi filtrami cyfrowymi za pośrednictwem menu ekranowego: Bit-Perfect, Standard i GTO (Gibbs Transient Optimised), z których każdy ma precyzyjny wpływ na dźwięk.

Wyświetlacz OLED.

Połączenie wyświetlacza OLED i systemu operacyjnego CyberSync firmy iFi , wprowadzają użytkownika w zupełnie nowy świat przyjemności. Dostępne są na nim wszystkie informacje, od formatu po żywotność baterii. Co równie ważne, technologia SilentLine oznacza, że wyświetlacz nie powoduje szumów w systemie. W razie potrzeby można go oczywiście wyłączyć.

Zastosowane technologie:

Używamy nowego układu Bluetooth QCC5100 firmy Qualcomm w połączeniu z naszymi autorskimi obwodami, aby stworzyć dźwiękowo lepszy „silnik Bluetooth”.

Obsługiwane są wszystkie obecne formaty audio Bluetooth o wysokiej rozdzielczości – Qualcomm aptX Adaptive i aptX HD, Sony LDAC i HWA LHDC, zwykły aptX i aptX Low Latency, AAC (urządzenia Apple iOS) i SBC.

Spośród kodeków obsługujących 24-bity, aptX Adaptive i aptX HD osiągają do 48 kHz, podczas gdy LDAC i LHDC osiągają 96 kHz.

„Silnik Bluetooth” iFi można również aktualizować bezprzewodowo, więc mogą być dodawane nowe kodeki w przyszłości.

Zastosowanie chipsetu Burr-Brown True Native® zapewnia, że formaty plików pozostają niezmienione lub są „bit-perfect”. Oznacza to, że słuchasz muzyki zgodnie z zamierzeniami wykonawcy, w formacie, w jakim została nagrana.

W iFi intensywnie używamy Burr Brown w naszych produktach, wybierając go ze względu na jego naturalnie brzmiącą „muzykalność” i architekturę True Native. Nasze doświadczenie z tym układem scalonym gwarantuje, że wiemy, jak najlepiej go wykorzystać.

MQA (Master Quality Authenticated)

MQA to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która zapewnia dźwięk oryginalnego nagrania głównego. Główny plik MQA jest w pełni uwierzytelniony i jest wystarczająco mały, aby można go było przesyłać strumieniowo lub pobierać. XDSD Gryphon przyjmuje technologię MQA do odbioru i dekodowania audio MQA zapewniając dźwięk na poziomie studyjnym.

Obwód zbalansowany. Jest to lepsza metoda w stosunku do tradycyjnego podejścia z jednym obwodem single - ended. Zbalansowane obwody redukują szum i przesłuchy. Mniej zakłóceń – czystszy dźwięk.

Zwykle taką konfigurację można znaleźć w produktach z wyższej półki cenowej, takich jak Pro iCAN, jednak teraz iFi używa tego w całym swoim asortymencie, aby zapewnić najlepszą jakość dźwięku dla wszystkich naszych klientów.

Ekskluzywna technologia iFi S-Balanced zadebiutowała w oryginalnym Pro iCAN. Od tego czasu stała się znaczącą funkcją w całej gamie produktów iFi i stanowi integralną część xDSD Gryphon.

Zapewnia maksymalną wydajność zarówno dla słuchawek single-ended, jak i zbalansowanych. Wyjście słuchawkowe 3,5 mm S-Balanced zapewnia korzyści płynące ze zbalansowanego połączenia dla słuchawek single-ended.

„Ujemne sprzężenie zwrotne” jest wykorzystywane w obwodach wzmacniacza do porównywania sygnału wyjściowego z sygnałem wejściowym i korygowania błędów w celu kontrolowania wzmocnienia i redukcji zniekształceń.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, jest to pozytywne; ALE powszechnie stosowane, uniwersalne „globalne negatywne sprzężenie zwrotne” może również pogłębiać różne problemy w tym samym czasie, gdzie rozwiązywane są pozostałe – błędy sygnału, przesunięcia fazowe, opóźnienie grupowe itp. mogą mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku.

Zdaliśmy sobie sprawę, że różne części obwodu korzystają ze specjalnie zoptymalizowanych pętli sprzężenia zwrotnego, dla tego też opracowaliśmy system ujemnego sprzężenia zwrotnego, który jest znacznie dokładniejszy niż standardowe podejście do tego zagadnienia. Obejmuje on wiele ścieżek sprzężenia zwrotnego zamiast pętli globalnej, z których każda jest zoptymalizowana pod kątem określonej funkcji i działa synergistycznie z innymi, aby zapewnić optymalną ogólną wydajność.

Zbalansowany, różnicowy obwód analogowy od dawna jest chwalony za zdolność do redukcji szumów i przesłuchów w ścieżce sygnału, poprzez pełne oddzielenie lewego i prawego kanału.

PureWave to nowa, zbalansowana, symetryczna topologia dual-mono z krótkimi, bezpośrednimi ścieżkami sygnału. Nazwa nawiązuje do czystości dźwięku, jaką osiąga dzięki wyjątkowej liniowości oraz nieskończenie niskim poziomom szumów i zniekształceń.

OLED w xDSD Gryphon to konstrukcja SilentLine. Gwarantuje ona, że nie występują szumy elektryczne, które mogłyby zakłócać sygnał audio.

Sposób, w jaki przełącza się między ustawieniami, został zaprojektowany w celu zapewnienia przejrzystości dźwięku – przełączanie oparte na FET jest obsługiwane przez mikrokontroler, który „budzi się” tylko wtedy, gdy użytkownik zmienia ustawienie, eliminując w ten sposób wszelkie szkodliwe zakłócenia dźwiękowe.

CyberSync to sterowana programowo regulacja głośności, która działa w domenie analogowej, a sposób jej synchronizacji z dowolnym źródłem cyfrowym, do którego podłączony jest xDSD Gryphon, jest zupełnie inny.

Zapewnia idealną synchronizację głośności między źródłem a przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Wykrywa, do którego systemu operacyjnego (OS) podłączony jest przetwornik cyfrowo-analogowy – iOS, Android, Windows, Mac OS lub Linux – i instruuje system operacyjny źródła, aby ominął jego programową regulację głośności. Niezależnie od tego, czy głośność jest regulowana za pomocą pokrętła xDSD Gryphon, czy na urządzeniu źródłowym, CyberSync zapewnia, że zmiana jest dokonywana wyłącznie przez doskonały analogowy układ sterujący Gryphon, jednocześnie wyświetlając poziom regulacji na ekranie urządzenia źródłowego. Krzywe głośności różnią się między systemami operacyjnymi i aplikacjami, niemniej CyberSync zapewnia za każdym razem doskonałą synchronizację między urządzeniem źródłowym a przetwornikiem cyfrowo-analogowym.

W zestawie:

Ogólne

Wejścia:

- Bezprzewodowe: Bluetooth 5.1 (aptX, aptX HD, aptX Adaptive, aptX LL, LDAC, HWA, AAC i SBC)

- Przewodowe (cyfrowe): USB-C

- Przewodowe (analogowe): S/PDIF, koaksjalne zbalansowane 4,4 mm, single-ended 3,5 mm

Formaty:

- DSD: DSD512/256/128/64, Octa/Quad/Double/Single-Speed

- PCM: 768/705.6/384/352.8/192/176,4/96/88,2/48/44,1kHz

- DXD: 768/705.6/384/352.8kHz, Double/Single-Speed DXD

- MQA (Dekoder): 384/352.8kHz

- Bluetooth: Do 96kHz

DAC: Burr-Brown

Bateria: Ładowanie przez USB-C. Zgodna z BC1.2, prąd ładowania do 1900mA

Wymiary: 123x75x19mm

Waga: 215 gramów

Sekcja liniowa

Wyjścia: 

- Zbalansowane: 6,7V maks. (zmiennie)

- S-Bal (SE): 3,5V maks. (zmiennie)

Impedancja wyjściowa:

- Zbalansowane: ≤200Ω, <110dB(A) @ 0dBFS, <0,007% @ 0dBFS

- S-Bal (SE): ≤100Ω, <110dB(A) przy 0dBFS, <0,015% @ 0dBFS

 

Sekcja słuchawek

Wyjścia:

- Zbalansowane: 4,4 mm Pentaconn

- S-Bal (SE): 3,5 mm SE

Moc wyjściowa:

- Zbalansowane: >1000mW @ 32Ω, >74mW @ 600Ω, >6,7V max. @ 600Ω

- S-Bal (SE): >320mW @ 32Ω, >40mW @ 300Ω, > 3,5V max. @ 600Ω

Impedancja wyjściowa:

- Zbalansowane: <1Ω

- S-Bal (SE): <1Ω

SNR:

- Zbalansowane: <116dB(A) przy 0dBFS

- S-Bal (SE): <115dB(A) przy 0dBFS

THD+N: <0,005% (1V @ 16Ω)

8 innych produktów w tej samej kategorii:

iFi Audio xDSD Gryphon

2 199,00 zł