Filtruj według

Cena

Cena

  • 664,00 zł - 2 325,00 zł

Marka

Marka

Kolumny estradowe

Aktywne filtry

Kolumny estradowe są ważnym elementem nagłośnienia scenicznego. Na rynku dostępne są różne modele, np. kolumny aktywne i pasywne. Kolumny mogą być wyposażone w różne funkcje, np. port USB, procesor DSP, funkcję miksera, systemy nagłośnienia estradowego oraz dyskotekowego. Kolumny estradowe wykorzystywane są przez firmy eventowe, zespoły muzyczne oraz DJ.

Kolumny estradowe aktywne

Kolumny aktywne są częściej wybierane przez muzyków, nawet pomimo tego, że ich cena jest wyższa. Często wybierają je osoby dopiero rozpoczynające swoją karierę na scenie. Za kolumnami aktywnymi przemawia ich niewielki, kompaktowy rozmiar oraz wbudowany wzmacniacz. Dzięki odpowiedniemu dobraniu podzespołów przez producenta, kolumny aktywne są spójną całością, spełniającą oczekiwania użytkowników.

Oprócz tego, za kolumnami aktywnymi przemawia mniejsza powierzchnia oraz prosty montaż na scenie. Wadami rozwiązania jest większa waga od kolumn pasywnych, brak świadomego kreowania dźwięku oraz niemożliwość ich rozbudowy.

Kolumny estradowe pasywne

Kolumny pasywne cieszą się większą popularnością wśród osób odpowiedzialnych za nagłośnienie i muzyków z większym doświadczeniem. Przy pomocy tego urządzenia można wpływać na dźwięk. Jest także możliwość rozbudowy całe systemu nagłośnienia. Kolumny pasywne wymagają doświadczenia i wiedzy, ale jest to rozwiązanie bardziej elastyczne. Gorszej jakości dźwięk płynący z kolumn estradowych pasywnych nie jest spowodowany sprzętem, a nieumiejętnie dobranym wzmacniaczem.

Kolumny pasywne charakteryzują się mniejszą wagą od kolumn aktywnych. Konieczne jest jednak stosowanie do nich dodatkowego wzmacniacza oraz większej ilości przewodów.