Fyne Audio F500 - Czarny - SPRAWDŹ RABAT W KOSZYKU!

1 499,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 1 499,00 zł z dnia 12.04.2024

Kolor
Zapytaj o produkt
Dostępność: Dostępny

Fyne Audio F500

POZNAJ SERIĘ F500

Seria F500 to nasze kolumny głośnikowe klasy premium zbudowane w oparciu o innowacyjny przetwornik Fyne Audio IsoFlare. Dyrektor techniczny, dr Paul Mills, oraz nasz zespół techniczny posiadają wieloletnie doświadczenie w technologii przetworników punktowych i dopracowali tę koncepcję, wykorzystując najnowsze osiągnięcia materiałoznawstwa i najnowocześniejsze procesy inżynieryjne. Seria F500 wykorzystuje wszystkie zalety technologii IsoFlare oraz innowacyjnego systemu wytwarzania basów Fyne, aby zapewnić optymalne osiągi w pomieszczeniu, zarówno w przypadku muzyki stereo, jak i kina domowego.

W serii F500 zastosowano sztywną obudowę z MDF, pokrytą wspaniałą okleiną z prawdziwego drewna lub lakierem z połyskiem fortepianowym. Modele podłogowe korzystają z cokołu z MDF z kolcami regulowanymi od gówry dla łatwego wypoziomowania, dla dodatkowej stabilności i dalszej kontroli nad godną pozazdroszczenia wydajnością basu F500. Standardowe modele serii F500 dostępne są w okleinach z prawdziwego drewna Dark Oak lub Black Oak, w kolorach Piano Gloss Black i Piano Gloss White.

SYSTEM PORTÓW BASSTRAXTM

Modele półkowe i podłogowe wykorzystują wewnętrzny, skierowany w dół system portów. Poniżej portu, dyfuzor o profilu Tractrix (zgłoszony do opatentowania) przekształca energię portu falistego w sferyczny, 360-stopniowy front falowy, równomiernie integrując energię w pomieszczeniu. Ta sprytna konstrukcja sprawia, że głośnik jest mniej krytyczny w stosunku do ustawienia w pomieszczeniu.

ZWROTNICA

W zwrotnicach serii F500 zastosowano wyłącznie niskostratne cewki z laminowanym rdzeniem oraz audiofilskie kondensatory polipropylenowe. Rezultatem jest wyjątkowo czysta ścieżka sygnału i bardzo niskie straty w zwrotnicy, zapewniające najlepszą rozdzielczość detali i komunikację muzyczną.

KINO DOMOWE

Seria F500 jest równie imponująca w przypadku filmów jak i muzyki. Technologia przetworników Fyne Audio z punktowym źródłem dźwięku jest idealna do artykulacji najdrobniejszych szczegółów filmu z dokładnością do punktu. Wysoka efektywność i duża moc oznacza, że seria F500 zapewnia niewiarygodnie dynamiczne i realistyczne brzmienie, niezależnie od tego czy słuchasz DTS Master Audio czy Dolby True HD.

TECHNOLOGIA PUNKTOWEGO ŹRÓDŁA DŹWIĘKU

Technologia przetworników punktowych nie jest nowa dla Fyne Audio. Nasz zespół techniczny, odpowiedzialny za wydajność audio i budowę mechaniczną przetwornika, ma za sobą wiele dekad doświadczenia.

Nasza autorska konstrukcja IsoFlare zapewnia stałą kierunkowość generowanego frontu fali, zapewniając znakomite obrazowanie stereo, nawet poza osią.

Co więcej, gładka i rozszerzona odpowiedź jest dostarczana dzięki wysoce sztywnej tytanowej membranie wysokiej częstotliwości, która przesuwa tryb rozbicia znacznie powyżej poziomu ludzkiego słuchu.

PERFORMANCE

Aby w pełni zoptymalizować działanie przetwornika, wzięto pod uwagę każdy aspekt drobiazgowej konstrukcji. Wentylowana tylna komora neodymowego magnesu HF umieszcza rezonans niskich częstotliwości znacznie poniżej rejonu zwrotnicy. Unikalna geometria falowodu jednostki wysokotonowej zapewnia płaską odpowiedź częstotliwościową i pozwala uniknąć wewnętrznych odbić.

W celu wyeliminowania niepożądanych wibracji, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku, zarówno przetwornik punktowy jak i dodatkowy przetwornik niskich częstotliwości montowany w modelach podłogowych, zostały zbudowane wokół sztywnego, odlewanego z aluminium chassis. Wielowłóknowe papierowe stożki zapewniają naturalne brzmienie średnich tonów i czyste zachowanie transjentów. Energia stożka jest następnie bardzo skutecznie tłumiona za pomocą żłobkowanej gumowej otoczki.

Model F500

Absolutnie purystyczny projekt audiofilski, głośnik stojący na podstawie lub półce F500 wykorzystuje pojedynczy 150 mm (6”) przetwornik IsoFlareTM w kompaktowej, wentylowanej obudowie.

Oferując precyzyjne obrazowanie i intymną szczegółowość, F500 jest idealny do małych i średnich pomieszczeń odsłuchowych. Wyposażony w port skierowany w dół, energia basu jest równomiernie rozpraszana w pomieszczeniu za pomocą naszego systemu dyfuzorów BassTraxTM Tractrix.

Luksusowo wykończona, nowocześnie stylizowana obudowa dostępna jest w okleinie z prawdziwego drewna w kolorze ciemnego dębu lub czarnego dębu oraz w kolorze czarnym lub białym z połyskiem fortepianowym.

Podnosząc walory estetyczne, obudowa posiada delikatnie zakrzywioną przednią i tylną przegrodę, co dodatkowo wpływa na poprawę parametrów akustycznych poprzez redukcję dyfrakcji fali dźwiękowej.

Specyfikacja

 • Typ systemu :  2-drożny, port skierowany w dół, z dyfuzorem BassTraxTM Tractrix
 • Zalecana moc wzmacniacza: (Watt RMS) 35 - 120
 • Moc ciągła: (Watt RMS) 60
 • Czułość: (2,83 V @ 1 m) 89dB
 • Impedancja nominalna: 8 Ohm
 • Pasmo przenoszenia: (-6dB typowo w pomieszczeniu) 45Hz - 32kHz
 • Głośniki: 1 x 150mm IsoFlareTM, wielowłóknista membrana nisko/średniotonowa z 25mm tytanową kopułką kompresyjną głośnika wysokotonowego
 • Częstotliwość zwrotnicy: 1,7 kHz
 • Typ zwrotnicy: 2. rzędu dolnoprzepustowa, 1. rzędu górnoprzepustowa
 • Wymiary: WxSzxG 325 x 200 x 318mm (12.8 x 7.8 x 12.5")
 • Waga: każda 7,3kg
U-PROMO10
2021-10-19

Specyficzne kody

ean13
5060546830917

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Fyne Audio F500 - Czarny -...

1 499,00 zł
Kolor: