Triangle Esprit Gaia EZ orzech

3 797,50 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 3 797,50 zł z dnia 20.06.2024

Zapytaj o produkt

warning Alert cenowy
Daj nam znać jeśli znalazłeś ten
produkt taniej w innym sklepie.
Postaramy się zaproponować lepszą cenę!

Alert cenowy

Znalazłeś ten produkt taniej u konkurencji? Zgłoś nam to a skontaktujemy się z Tobą aby negocjować cenę.

* Wymagane pola

Anuluj lub  

Dostępność: Dostępny
Linia kolumn Triangle ESPRIT oferuje brzmienie łączące ze sobą wysokiej jakości efekty przestrzenne z bezkonkurencyjną dynamiką. Seria ESPRIT łączy firmowe brzmienie marki z wyjątkowym designem podkreślonym prostymi formami z aluminiowym i szklanym wykończeniem. W skład linii ESPRIT wchodzą kolumny podłogowe: Australe, Antal i Gaia, kolumny podstawkowe: Comete, Titus i Heyda oraz kolumna centralna Voce.
Gaia to trójdrożna, kompaktowa kolumna z trzbea 5-calowymi przetwornikami. Dzięki niewielkim wymiarom jest idealnym wyborem nawet do pomieszczeń o niewielkiej przestrzeni. Swoim eleganckim designem połączonym z wyjątkowymi właściwościami brzmieniowymi zachwyci wszystkich fanów muzyki dla których estetyka odgrywa w wyborze kolumn niemałą rolę.
1-calowy tweeter z serii TZ2500 pod postacią tytanowej kopułki z komorą kompensacyjną z odpowiednio dostosowanym profilem tuby
półzawinięte zawieszenie 5.25-calowego głosnika średniotonowego wykonane z unikalnego połączenia pianki i gumy
dwa 5.25-calowe przetworniki niskotonowe z membraną z kompozytu pulpy drewnianej i włókna szklanego, zapędzane przewymiarowanym magnesem ferrytowym
zwrotnica z miedzianymi cewki o średnicy 1mm i kondensatorami MET (Metallized Polyester Film)
terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium
wyjątkowe podstawy ze szkła i gumy
możliwość umieszczenia podstaw na aluminiowych kolcach lub gumowych stopkach
Tweeter TZ2550 - własna technologia Triangle
Głośnik wysokotonowy to jedyny w swoim rodzaju, firmowy produkt od Triangle. TZ2550 to najnowsze wcielenie tytanowej kopułki połączone z komorą kompresyjną. Pozwala to zwiększyć skuteczności całej konstrukcji, obniżyć zniekształcenia dźwięku i poprawić rozpraszanie.
Założenia projektu głośnika wysokotonowego dla serii Signature pozwoliły na rozwinięcie nowego profilu tuby rozpraszającej wraz ze zmodyfikowanym korektorem fazy. Korektor poszerza zakres rozpraszania wysokich tonów i zapewnia jednolity rozkład natężenia dźwięku w całym pomieszczeniu.
Wraz z nowymi elementami tuby i korektora powstał kompaktowy układ napędowy głośnika z super silnym magnesem neodymowym i komorą absorbcyjną. Tył komory został zaprojektowany w celu zatrzymania propagacji fal grających w stronę obudowy, a tym samym redukcji zniekształceń wysokich tonów. Rezultat zastosowanych technologii to bogaty w naturalne barwy dźwięk bez grama wyostrzeń.
Głośniki średniotonowe
Jednym z wyróżników najpoważniejszych producentów kolumn na świecie jest dedykowany głośnik średniotonowy. Niewielu producentów ma możliwości technologiczne, czasowe i finansowe, aby skonstruować przetwornik przeznaczony wyłącznie do przetwarzania tej części pasma.
Aby zapewnić najwyższą jakość średnich tonów przy zachowaniu mocnego, głębokiego basu, Triangle stworzyło półzawinięte zawieszenie głośnika średniotonowego wykonane z unikalnego połączenia: pianki i gumy. Zmniejszenie szerokości zawieszenia pozwoliło na powiększenie powierzchni membrany, co pozytywnie odbiło się na efektywności oraz poziomie zniekształceń głośnika.
Dodajmy do tego odpowiednio wyprofilowany stożek z masy celulozowej dla lepszego rozpraszania. Całość sprawia, że głośnik uzyskuje bezkonkurencyjną dynamikę, a przy tym bierze na siebie cały ciężar przetwarzania zakresu średniego pasma. Tak, aby głośniki niskotonowe nie brały udziału w przetwarzaniu wokali. Pozwala to zapobiec nadmiernemu udziałowi niskich tonów w całościowej prezentacji dźwięku.
Najnowsza generacja przetworników niskotonowych
Najnowsza generacja głośników niskotonowych od Triangle jest wciąż rozwijana, aby uzyskać jeszcze lepsze brzmienie niskich tonów. Membrany niskotonowe wykorzystują nowy materiał kompozytowy łączący w sobie pulpę naturalnego pochodzenia i włókna szklane. Mariaż ten zapewnia wysoką sztywność przy zachowaniu niskiej masy, dzięki czemu bas jest silny i szybki zawsze, kiedy jest taka potrzeba.
Układ napędowy głośnika wykonany został z przewymiarowanego magnesu ferrytowego. Wspólnie z cewką zasila membranę, która w niezależnych pomiarach jest w stanie zejść nawet do 29Hz, co jest zakresem zarezerwowanym dotychczas wyłącznie dla aktywnych subwooferów.
Zwrotnica
Wszystkie komponenty wykorzystane do budowy zwrotnicy zostały skompletowane pod kątem zachowania najwyższej jakości. Dlatego zwrotnice kolumn serii ESPRIT wyposażone są w miedziane cewki o średnicy 1mm oraz kondensatory MET (Metallized Polyester Film).
Terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium
Terminale głośnikowe wykonane są ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu są nie tylko wytrzymałe, ale efektowne. Co więcej, materiał, z którego zostały wykonane zapobiega wibracjom i zapewnia optymalne uszczelnienie konstrukcji. W celu zapewnienia jak najwyższego bezpieczeństwa połączenia, każdy terminal wyposażony jest w miedziane zaciski z samozamykającym systemem dedykowanym wtykom bananowym. Nie ogranicza to jednak możliwości połączeń: kolumna może być spięta ze wzmacniaczem zarówno za pomocą widełek jak i przez zakręcenie nieterminowanych kabli.
Wyjątkowe podstawy
Nowa koncepcja szklanych podstaw z perforowaną gumową wkładką absorbującym drgania obudowy to świetne rozwiązanie wspomagające tłumienie pionowych wibracji obudowy. Szklana baza jest wystarczająco szeroka, by zagwarantować poziomą stabilność całej konstrukcji. Funkcjonalność podstawy pozwala postawić kolumny zarówno na aluminiowych kolcach, jak i gumowych stopkach, aby zapewnić optymalną pracę kolumny na każdym rodzaju powierzchni.
Kolumny dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych wykończonych na wysoki połysk: czarnej oraz białej oraz w dwóch w naturalnym fornirze.
Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany z kompletem akcesoriów dołączonych przez producenta.
Aby przygotować projekt akustyczny Signature zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:
laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
najnowsze oprogramowanie CAD
system pomiaru akustycznego MLSSA
elektroakustyczny system pomiarowy CLIO
Specyfikacja techniczna:
Konstrukcja
Konstrukcja 3-drożna
Budowa kolumny
Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki
Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe
1x 1 cal (25mm) tweeter z serii TZ2500 - tytanowa kopułka połączona z komorą kompresyjną z wykorzystaniem nowego profilu tuby rozpraszającej i zmodyfikowanego korektora fazy
Głośniki średniotonowe
1x 5.25 cala (133mm) dedykowany głośnik z wyprofilowanym stożkiem z masy celulozowej i z półzawiniętym zawieszeniem wykonanym z unikalnego połączenia gumy i pianki
Głośniki niskotonowe
2x 5.25 cala (133mm) membrana z masy celulozowej i włókna szklanego z układem napędowym z przewymiarowanego magnesu ferrytowego
Bas-refleks
Przód
Membrana pasywna
NIE
Impedancja
8 Ohm
Skuteczność
89.5dB
Moc ciągła (RMS)
90W
Pasmo przenoszenia
47 - 22.000Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy
3800Hz / 350Hz
INNE
terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium
:
specjalne podstawy ze szkła i gumy
:
moc maksymalna: 180W
:
minimalna impedancja: 3,3 ohma
Wysokość
98cm
Szerokość
23cm
Głębokość
31.5cm
Waga
18.1kg
Rozpraszanie dźwięku
Klasyczne
Gwarancja
24 miesiące
5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)
Kolor
Czarny błyszczący
Biały błyszczący
Black Ash
Walnut

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Triangle Esprit Gaia EZ orzech

3 797,50 zł