Audiolab 7000CDT Czarny

3 199,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 3 199,00 zł z dnia 21.02.2024

Zapytaj o produkt
Dostępność: Dostępny

Transport CD Audiolab 7000CDT

Wyposażona w szereg ulepszeń względem uznanego przez audiofili i recenzentów modelu 6000CDT, nowy transport CD z linii 7000 jest idealnym kompanem dla wzmacniacza zintegrowanego Audiolab 7000A.

CD pozostaje ważną częścią społeczności audio. Wielu fanów muzyki posiada wciąż cenne kolekcje płyt CD gromadzone przez wiele lat. Sprzedaż nowych płyt kompaktowych również wzrasta - nie aż na taką skalę, jak w przypadku winyli, ale i tak warto o tym pamiętać. Dla niektórych namacalne odczucia przy słuchaniu muzyki, które zapewniają fizyczne nośniki, nadal ma wielką wartość w erze cyfrowego streamingu.

 

W przeciwieństwie do niektórych marek audio, Audiolab nigdy nie porzucił użytkowników płyt CD, czego dowodem są doskonałe podzespoły, znajdujące się w urządzeniach serii 6000 i flagowej serii 9000. Są to transporty CD, a nie odtwarzacze CD, co oznacza, że nie mają wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC) - zamiast tego zostały zaprojektowane tak, aby można je było podłączyć do zewnętrznego przetwornika cyfrowoanalogowego wybranego przez użytkownika. Zintegrowane wzmacniacze stereo w ofercie Audiolaba mają własne, wysokiej jakości przetworniki, co czyni transporty CD Audiolaba idealnymi partnerami do domowego zestawu audio.

 

Podobnie jak inne komponenty składające się na nową serię 7000, 7000CDT czerpie ze wzorca dostarczonego przez jego wysoko ceniony odpowiednik z serii 6000 i ulepsza go w kluczowych obszarach, tworząc transport CD, który plasuje się pomiędzy 6000CDT i 9000CDT w hierarchii produktów Audiolaba.

Dwa z tych ulepszeń są oczywiste, gdy spojrzy się na 7000CDT od przodu. Po pierwsze, centralnie umieszczony wyświetlacz o zaoblonym kształcie jest nieco większy niż w modelu 6000CDT, zastępuje on monochromatyczny wyświetlacz tekstowy tańszego brata. W tym przypadku otrzymujemy kolorowy graficzny interfejs użytkownika, który można znaleźć w całej nowej serii 7000. Po drugie, mechanizm ładowania szczelinowego w modelu 6000A został zastąpiony wysokiej jakości mechanizmem tacowym, umieszczonym we własnej, ekranowanej elektromagnetycznie obudowie i zawierającym precyzyjny system optyczny oraz tacę ładującą o niskim współczynniku tarcia.

 

W środku podobnej obudowy zastosowano udoskonalenia w zasilaczu i obwodach wyjściowych, w tym wyższej jakości transformator toroidalny. Dużą uwagę poświęcono konstrukcji i układowi obwodów 7000CDT, aby zwalczyć szkodliwy dla brzmienia efekt wibracji generowanych oraz przez silnik mechanizmu o dużej prędkości obrotowej, a także, aby chronić najbardziej wrażliwe elementy przed szumem elektrycznym. Zegar główny 7000CDT jest kontrolowany przez oscylator kwarcowy, dzięki czemu wyjście cyfrowe z gniazd koncentrycznych i optycznych charakteryzuje się znikomym poziomem jittera (zniekształceń cyfrowych). Ponadto wyjście koncentryczne jest zasilane przez różnicowy sterownik liniowy, co zapewnia, że sygnał cyfrowy wychodzi z transportu nienaruszony. Naturalnie, najnowocześniejsza sekcja DAC w 7000A stanowi doskonałe połączenie, ale 7000CDT może również współpracować z dowolnym innym wysokiej klasy przetwornikiem cyfrowym wybranym przez właściciela. Oprócz możliwości odtwarzania płyt CD 7000CDT posiada wejście USB typu A, które umożliwia odtwarzanie muzyki z dysków USB oraz pendrivów - jest to funkcja, którą 7000CDT dzieli z flagowym modelem 9000CDT, ale nie jest oferowana przez podstawowy model 6000CDT. Obsługiwane są urządzenia sformatowane w systemach FAT12, FAT16 i FAT32, a pliki WAV, WMA, AAC i MP3, a sterowanie odbywa się z pomocą przycisków na panelu przednim oraz pilota.

Solidna aluminiowa obudowa i wyświetlacz o przekątnej 2,8 cala w modelu 7000CDT nawiązują do pozostałych elementów z serii - wzmacniacza zintegrowanego 7000A i streamera 7000N Play Wi-Fi/Ethernet. Wyświetlacz pokazuje informacje o utworach z płyt CD i urządzeń pamięci masowej podłączonych przez USB, wraz z kolorową grafiką, oraz zapewnia dostęp do funkcji takich jak ustawienia auto-standby. Podobnie jak w przypadku innych elementów serii 7000, animacje można wyłączyć, a jasność jest regulowana. Wyświetlacz można ustawić tak, aby aktywował się tylko w momencie operowania sprzętem i wyłączał się po określonym czasie, zgodnie z preferencjami użytkownika. Audiolab 7000CDT jest idealnym towarzyszem dla każdego miłośnika muzyki, dla którego płyta CD pozostaje kluczową częścią muzycznej przygody.

Specyfikacja

- Format audio urządzenia pamięci masowej USB: Zgodność z plikami MP3, WMA, AAC, WAV

- System plików urządzenia pamięci masowej USB: Zgodność z urządzeniami FAT12, FAT16 i FAT32

- Amplituda wyjścia cyfrowego: 500 +/-50mVpp

- Impedancja wyjściowa: 75 Ohm

- Całkowite zniekształcenie harmoniczne (THD): < 0.002%

- Częstotliwość próbkowania: 44.1 kHz

- Cyfrowy interfejs wyjściowy: 1 x koncentryczny, 1 x optyczny

- Pobór mocy w trybie czuwania: < 0.5 W

- Wymiary (szer. x gł. x wys.): 444 x 322 x 78 mm

- Waga (netto): 5.5 kg

- Wykończenia: Czarny/Srebrny

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Audiolab 7000CDT Czarny

3 199,00 zł