Audiolab DC Block Srebrny

599,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 599,00 zł z dnia 12.04.2024

Zapytaj o produkt
Dostępność: Dostępny

Filtr/Reduktor składowej stałej napięcia zasilającego Audiolab DC Block

DC Block został zaprojektowany w celu poprawy jakości prądu zmiennego, który zasila nasze systemy audio. Elektryczność z sieci ma fundamentalny wpływ na sygnał audio, gdy przechodzi on przez system, od źródła przez wzmacniacz do kolumn. Zasilanie sieciowe w typowym mieszkaniu podlega zakłóceniom wywołanym przez szereg problemów, powodując zniekształcenie przebiegu prądu przemiennego, zanim dotrze on do każdego elementu. Powoduje to powstawanie szumów w sygnale dźwiękowym, które pogarszają jakość dźwięku - sytuacja, która wciąż się pogarsza w miarę rozprzestrzeniania się urządzeń elektrycznych, z których korzystamy w naszych domach.

Zasilanie sieciowe DC

 

Jednym z powszechnych problemów jest "prąd stały w sieci" - problem dobrze znany z tego, że wpływa na wydajność sprzętu audio, zwłaszcza wzmacniaczy. Teoretycznie prąd sieciowy, który otrzymujemy z gniazdek w naszych domach, powinien być czystym prądem przemiennym, z idealnie symetryczną falą sinusoidalną zmieniającą się między fazą dodatnią i ujemną. Jednak obecność "obciążeń asymetrycznych" - niezliczonych urządzeń gospodarstwa domowego, które nierównomiernie wykorzystują energię prądu przemiennego dostępną w cyklu sieciowym, od ściemniaczy przez urządzenia kuchenne po zasilacze komputerowe - powoduje przesunięcie przebiegu, co skutkuje obecnością napięcia stałego na zasilaniu prądem zmiennym.

 

Napięcie prądu stałego

 

Transformatory prądu przemiennego powszechnie używane w domowym sprzęcie audio nie tolerują obecności znacznych poziomów napięcia stałego bez pogorszenia ich stanu. Mniej niż 500 mV prądu stałego - typowe dla przeciętnego domowego zasilania elektrycznego - może wystarczyć do spowodowania nasycenia transformatorów toroidalnych często spotykanych we wzmacniaczach, co niekorzystnie wpływa na jakość dźwięku i może powodować słyszalne wibracje mechaniczne. Blokując lub usuwając napięcie DC znalezione w sieci zasilającej AC, Audiolab DC Block koryguje przesunięcie DC i ponownie równoważy falę sinusoidalną sieci. Jednak rozwiązanie problemu "prądu stałego w sieci" nie jest jedyną korzyścią zapewnianą przez to urządzenie o podwójnym działaniu. DC Block zawiera również wysokowydajny obwód filtrujący klasy audio, który usuwa zanieczyszczenia RFI/EMI z zasilania sieciowego. Skutecznie redukuje zarówno szum różnicowy (nasilany przez tanie zasilacze impulsowe używane w wielu urządzeniach domowych), jak i szum trybu wspólnego (pogorszony przez zakłócenia w powietrzu z telefonów, sieci Wi-Fi i Bluetooth). Ta kombinacja technologii zapewnia, że DC Block nie tylko rozwiązuje problem nasycenia transformatora spowodowanego prądem stałym w sieci, ale pomaga również uwolnić potencjał dźwiękowy dowolnego komponentu audio, do którego jest podłączony. Poziom szumów spada, a dźwięk staje się bardziej skupiony, ze zmniejszoną ziarnistością, lepszą klarownością, lepiej zdefiniowanym basem i "lżejszymi" tonami wysokimi.

 

Prosta konfiguracja

 

Korzystanie z DC Blocka jest proste - podłącz jego wyjście do gniazda zasilania IEC urządzenia audio/AV, a następnie podłącz jego wejście do gniazdka sieciowego (oba kable są w zestawie). Urządzenie jest przeznaczone do użytku z pojedynczym komponentem systemu audio lub AV - Audiolab zaleca, aby zakupiony jeden DC Block był używany ze wzmacniaczem zintegrowanym lub końcówką mocy w systemie użytkownika, aby uzyskać największe korzyści. W razie potrzeby można dokupić kolejne jednostki do wykorzystania z inną elektroniką w systemie, taką jak przedwzmacniacze, komponenty źródłowe i tak dalej. Z każdym dodatkowym DC Blockiem można oczekiwać dalszych ulepszeń ogólnej wydajności systemu. Audiolab DC Block dostępny jest w dwóch kolorach - czarnym i srebrnym.

Specyfikacja

- Wymagania sieci: 100-240V ~ 50-60Hz

- Obciążenie szczytowe: 600 VA

- Kompatybilność wzmacniacza audio: <2 x 150W lub <1 x 300W

- Wymiary: 11,3 x 5,9 x 14 cm

- Masa: 0,7 kg (netto)

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Audiolab DC Block Srebrny

599,00 zł