Naim UNITI Nova

27 499,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 27 499,00 zł z dnia 11.07.2024

Zapytaj o produkt
Dostępność: Dostępny

Naim prezentuje cztery nowe modele Uniti

Czwartek, 6’ty października 2016. Dziś Naim potwierdził wprowadzenie czterech nowych modeli urządzeń z serii Uniti. Po raz pierwszy publicznie zostaną one zaprezentowane w październiku w trakcie wystaw: The Indulgence Show w Hammersmith, Son et Image w Paryżu oraz Rocky Mountain Audio Show w Denver.

Czym są nowe urządzenia Uniti?

Nowe Uniti to kolejna inkarnacja rodziny odtwarzaczy all-in-one marki Naim. Zainspirowane naszą niegasnącą pasją dla muzyki, nowe odtwarzacze all-in-one Uniti to zaawansowana, 5-cio krotnie potężniejsza od poprzedniej generacji platforma streamingowa. To połączenie doskonałych rozwiązań cyfrowych z pięknym, analogowym brzmieniem i przyjazną dla użytkownika obsługą gwarantujące zupełnie nowy poziom doznań muzycznych.

Gotowe do pracy – wystarczy podpiąć kolumny. Uniti daje Ci natychmiastowy dostęp do Twojej muzyki, oferując czyste, bezkompromisowe brzmienie umieszczone w pięknej, chwytającej za oko formie. Szerokie możliwości w zakresie współpracy sieciowej dadzą Ci dostęp do ogromnych zasobów muzyki, gdziekolwiek jest ona przechowywana.

Nowe Uniti to unikalne rozwiązania także dzięki możliwości zgrywania płyt CD w trybie bit-perfect oraz pracy w charakterze serwera w domowej sieci dostarczającego muzykę do wybranego urządzenia. To całkowicie nowa, najwyższej klasy platforma streamingowa oferująca unikalny zestaw funkcji i cech, możliwość bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania, piękny wygląd a przy tym także rasowy naimowski dźwięk.

Funkcje i cechy:

GoogleCast dla Audio (GC4A)
Google Cast dla Audio – odtwarzaj muzykę z urządzenia przenośnego – telefonu czy laptopa, bezpośrednio z zainstalowanych na nich aplikacji.

TIDAL
Obsługa bezstratnego serwisu streamingowego została zintegrowana w systemie naszych odtwarzaczy by dać Ci możliwość korzystania z wciągającego brzmienia wysokiej klasy,.

Spotify Connect
Odkryj miliony piosenek z najpopularniejszego na świecie serwisu streamingowego dzięki wbudowanej funkcji Spotify Connect.

AirPlay i Apple Music
Streamuj muzykę ze swojego iPhone’a, iPad’a czy iPoda Touch lub po prost z iTunes.

UPnP (Universal Plug ‘n’ Play)
Streamuj muzykę wprost z komputera PC, Maca bądź NASa w wysokiej rozdzielczości, nawet do 32bitów i 384kHz, lub DSD128.

Bluetooth
Sparuj Unity z urządzeniem wyposażonym w Bluetooth i natychmiast rozpocznij odtwarzanie muzyki. Nasze urządzenia są kompatybilne także z kodekiem aptX HD.

Radio internetowe
Unity daje Ci dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych, a dodatkowo umożliwia Ci zapamiętanie i łatwy dostęp do ulubionych rozgłośni.

Zgrywaj płyty CD i przechowuj zgrane pliki (Uniti Core)
Możesz tworzyć doskonałe (bit-perfect) kopie swoich płyt CD i zapisywać je na wbudowanej pamięci lub na zewnętrznym NASie.

Zgrywaj płyty CD i przechowuj zgrane pliki (Uniti Atom i Uniti Nova)
Podłącz zewnętrzny napęd CD lub DVD (przez USB) i twórz doskonałe (bit perfect) kopie swoich płyt CD. Przechowuj nawet do 20 tysięcy utworów na pendrivie, lub na zewnętrznym dysku USB (w przypadku Atoma), bądź na pendrivie, karcie SD, lub na zewnętrznym dysku USB (w przypadku Uniti Nova).

Będziesz miał stały dostęp do muzyki przechowywanej na każdym Unity w Twojej sieci bez konieczności stosowania dodatkowego serwera muzycznego.

Zgrywaj płyty CD i przechowuj zgrane pliki (Uniti Star)
Twórz doskonałe (bit perfect) kopie swoich płyt CD. Przechowuj nawet do 20 tysięcy utworów na pendrivie, karcie SD bądź dysku USB. Będziesz miał stały dostęp do muzyki przechowywanej na każdym Unity w Twojej sieci bez konieczności stosowania dodatkowego serwera muzycznego.

USB
Przechowuj i odtwarzaj muzykę z twardego dysku bądź pendrive’a.

Czytnik kart SD (tylko Uniti Star i Uniti Nova)
Odtwarzaj, przechowuj i wysyłaj do innych urządzeń w sieci muzykę na kartach SD.

HDMI (Opcjonalne dla Atom – dostępne w pierwszym kwartale 2017)

Złącze HDMI-ARC – bezproblemowe połączenie z kompatybilnym telewizorem. W pełni izolowane galwanicznie.

Wejście cyfrowe (TOSlink i Koaksjalne)
Odtwarzaj dźwięk z zewnętrznych źródeł cyfrowych, takich jak np.: konsole do gier. TOSlink to idealne złącze do podłączenia urządzeń z zasilaczami siejącymi sporymi zakłóceniami.

3.5mm wejście analogowe
Odtwarzaj muzykę z innych cyfrowych i analogowych źródeł takich jak, np., odtwarzacze MP3.

Multiroom
Nowe Uniti dają Ci możliwość odtwarzania muzyki z różnych źródeł, w tym analogowych, jednocześnie w wielu pokojach (nawet do pięciu naraz). Możesz wszędzie odtwarzać dokładnie tą samą muzykę (Party Mode) lub wybrać odtwarzanie różnych kawałków w każdym z pokoi. Na przykład, możesz muzykę z podłączonego do wejścia analogowego gramofonu puścić jednocześnie nawet w 5 pokojach. Jeśli prawdziwa impreza to koniecznie z muzyką z płyty winylowej!

Analogowe wyjście liniowe
Służy do połączenia z zewnętrznym wzmacniaczem.

Wyjście słuchawkowe
Na froncie umieszczono wyjście słuchawkowe 3.5mm obsługiwane przez nowy, ulepszony wzmacniacz słuchawkowy oferujący zdecydowanie wyższą jakość dźwięku.

Uniti Atom – moc 40W rms na kanał dla 8Ω

Uniti Star – moc 70W rms na kanał dla 8Ω

Uniti Nova – moc 80W rms na kanał dla 8Ω

Sterowanie

Interaktywny pilot na podczerwień
Inteligentny interfejs użytkownika to wygodna obsługa urządzenia zarówno za pomocą manipulatorów na przednim panelu, jak i pilota zdalnego sterowania. Interaktywny pilot umożliwia szybką zmianę poziomu głośności, wybór odtwarzanego utworu, przeglądanie „ulubionych”, czy dostosowanie podświetlenia.

Aplikacja sterująca Naim App
S
tworzona przez Naima aplikacja umożliwia sterowanie urządzeniami z obu generacji Uniti, jak również Mu-So i odtwarzaczami sieciowymi Naima. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem iOS i Android.

Pokrętło regulacji głośności umieszczone na górnym panelu urządzenia
Nowe, charakterystyczne, podświetlane pokrętło regulacji głośności zostało zainspirowane rozwiązaniami z flagowego wzmacniacza Statement oraz urządzeń z serii Mu-so.

Kolorowy wyświetlacz na froncie urządzenia
Wyświetlacz LCD umożliwia dostęp do „ulubionych”, włącznie z zapisanymi stacjami radiowymi, za dotknięciem jednego przycisku.

Przycisk Standby. Zbliż się do Uniti, a czujnik zbliżeniowy wybudzi urządzenie.

Najnowocześniejsze technologie streamowania muzyki w domowej sieci stanowiące o sile nowych urządzeń z serii Unity wsparte zostały również opracowanymi na nowo procesami obowiązującymi w trakcie ich produkcji, które pozwalają nam zagwarantować ten sam, najwyższy poziom jakości naszych produktów pomimo rosnącego zapotrzebowania. Każde stanowisko produkcyjne zostało wyposażone w oprogramowanie CAD oraz dotykowy wyświetlacz, które gwarantują najwyższą jakość wykonania każdego, najdrobniejszego nawet detalu każdego produktu. Na każde stanowisko trafia komplet elementów, a opuszcza je gotowy, przetestowany produkt gotowy do wysyłki.

Już pierwsze reakcje naszych dealerów i dystrybutorów były wyjątkowo wręcz entuzjastyczne, a prognozowane zamówienia już ponad dwukrotnie przewyższają nasze początkowe przewidywania. Z tego powodu, by zapewnić możliwość realizacji zamówień, rozłożyliśmy premierę nowych Unity w różnych krajach na pewien okres czasu. Nowe stanowiska produkcyjne skupią się początkowo na produkcji Uniti Atom i Uniti Core, zwiększając naszą produkcję znacząco w 4tym kwartale 2016 roku. W lutym rozpocznie się produkcja Uniti Star i Uniti Nova. Dzięki odpowiedniemu planowaniu do wszystkich naszych klientów na całym świecie pierwsze egzemplarze trafią jeszcze w tym roku.

Tło historyczne

Można z tym oczywiście dyskutować, ale zapewne wiele osób zgodzi się z twierdzeniem, że to NaimUniti i Naim UnitiServe były produktami, które napędziły rynek muzycznych odtwarzaczy sieciowych. Oczywiście już wcześniej istniały niszowe produkty odnoszące sukcesy w tym zakresie, jak choćby nasz serwer muzyczny Naim HDX, ale dopiero Uniti zaoferowało jakość brzmienia i odpowiednią wielkość sprzedaży by rynek odtwarzaczy sieciowych osiągnął masę krytyczną i zaczął się rozwijać w ogromnym tempie zmieniając cały rynek audio.

Seria Uniti była oczywiście także bardzo ważna dla firmy Naim, bo pozwoliła nam dotrzeć do klientów i kanałów dystrybucyjnych, dla których Naim był już wcześniej poważaną marką, ale w praktyce pomijaną ponieważ kojarzył się z produktami high endowymi, których dystrybucja nie była zbyt szeroka.

Technologie – Nowe Uniti

Płytka streamera

Nowa, ośmio-warstwowa płytka drukowana streamera powstała na bazie istniejącego dizajnu (by skrócić czas jej powstawania), do którego inżynierowie Naima wprowadzili szereg ulepszeń i rozwiązań zgodnych z filozofią firmy, które zapewniają realizację szeregu kluczowych cech tego produktu. Na początku rozważaliśmy stworzenie naszego własnego rozwiązania od podstaw, ale takie kwestie jak uzyskanie stosownych licencji i aprobat technicznych, oraz dodatkowe komplikacje, które pojawiły się już na początku prac sprawiły, że postanowiliśmy podjąć współpracę ze sprawdzonym, zewnętrznym partnerem i wprowadzić do jego produktu dodatkowe cechy i funkcje niezbędne by spełnić oczekiwania naszych klientów. Np. badanie przeprowadzone przez Naima sugeruje, że wielu klientów, w tym posiadaczy high-endowego streamera NDS korzysta z serwisów streamingowych Tidal i Spotify – ich obsługa została więc wprowadzona do projektu.

W ramach tego partnerstwa Naim wystąpił jako ekspert od projektów płytek drukowanych stosowanych w audio oraz był odpowiedzialny za wybór cyfrowego interfejsu I2S wykorzystującego LVDS. Ujmując rzecz nieco prościej oznacza to, że sygnał cyfrowy jest wysyłany poprzez I2S, co umożliwia osobne przesyłanie sygnału zegara taktującego, a to pozwala uzyskać niższy, niż w przypadku S/PDIFa, poziom jittera. LVDS (Low Voltage Differential Signalling) umożliwia wysoce precyzyjną cyfrową komunikację przy minimalnym poziomie promieniowania elektromagnetycznego. Zważywszy na cyfrowo-analogową naturę pracy odtwarzacza sieciowego utrzymanie promieniowania elektromagnetycznego na najniższym możliwym poziomie jest kluczowe dla uzyskania dobrego brzmienia.

WiFi najwyższej klasy

Nowe odtwarzacze Uniti korzystają z najnowszych rozwiązań w zakresie WiFi (802.11b/g/n/ac) umożliwiających dużo wyższą prędkość transferu danych niż w przypadku poprzedniej generacji. Procesor Wi-Fi umożliwia pracę w sieciach 2.4 i 5 GHz i należy do najlepszych na rynku. Wszystkie urządzenia wyposażono także w zdecydowanie większą pamięć i bufory, którą są w stanie pomieści cały jeden utwór, dzięki czemu ryzyko wystąpienia przerw w odtwarzaniu jest zdecydowanie niższa niż w poprzedniej generacji urządzeń, w których buforze mieściła się najwyżej jedna minuta odtwarzanego utworu (w rozdzielczości płyty CD). Unity wykorzystują opatentowane rozwiązanie – anteny WiFi ukryte są w rowku w radiatorach na tyle urządzenia.

Zgrywanie płyt CD

Nowe Unity oferują możliwość zgrywania płyt CD w trybie bit-perfect do plików, które następnie, za pomocą protokołu UPnP, mogą być wysyłane do dowolnego urządzenia pracującego w domowej sieci. Nasz system wykorzystuje specjalnie opracowaną wersję programu EAC (Exact Audio Copy), który odczytuje zawartość płyt CD i zapisuje ją w postaci bezstratnych plików WAV lub FLAC. Transport CD, w który wyposażony jest Uniti Star odczytuje dane z płyty w szybszym tempie niż są one odtwarzane, dzięki czemu dane są najpierw buforowane w RAMie, co zwiększa dokładność odczytu danych z płyty CD zapisywanych następnie w postaci plików.

Magazyn muzyki

Wewnętrzna baza danych Uniti umożliwia łatwy transfer Twojej muzycznej biblioteki do preferowanego magazynu danych. Uniti Star został wyposażony w napęd CD, który umożliwia szybkie zgrywanie płyt kompaktowych w trybie bit-perfect, natomiast w przypadku Uniti Atom i Uniti Nova istnieje możliwość podłączenia przez port USB zewnętrznego napędu CD i zgrywania płyt na zewnętrzny dysk USB podłączony do innego portu. Baza danych jest ograniczona do 20,000 utworów dla Uniti Atom, Uniti Star i Uniti Nova. Uniti Core posiada zdecydowanie większą bazę danych. Potrafi zgrywać płyty CD na NASa i to nawet do 100.000 utworów (jeśli tylko dysk zamontowany w NASie na to pozwoli). W najbliższym czasie Naim opublikuje listę rekomendowanych zewnętrznych dysków twardych.

Wzmocnienie w klasie A/B

Uniti wykorzystują wzmacniacze pracujące w klasie A/B, których układy zapożyczono wprost z wzmacniaczy zintegrowanych NAIT. Klasa A/B jest dość kosztowna w aplikacji i wymaga przezwyciężenia pewnych problemów zwłaszcza, gdy muszą one pracować w niewielkich obudowach (choć i tak aplikacja jest prostsza niż w przypadku wzmacniaczy cyfrowych). Mimo tego Naim stosuje wzmacniacze w klasie A/B dla wyjątkowej jakości brzmienia jaką oferują.

Sekcje filtrów Uniti Nova wykorzystują najwyższej klasy przewlekane kondensatory foliowe i dyskretne tranzystory, natomiast w przypadku Uniti Atom i Uniti Star połączono montaż powierzchniowy (SMD) z przewlekanym. Stopień końcowy został ulepszony – wyposażono go w mocne transformatory zasilane za pomocą liniowych zasilaczy.

Zasilacz dla stopnia końcowego został powiększony do maksymalnego, mieszczącego się w tym zastosowaniu, rozmiaru. Wszystkie zasilacze w odtwarzaczach Uniti pracują w trybie liniowym. Gdy urządzenia przełączane są w tryb uśpienia (standby) niezbędnym zasilaniem zajmują się małe zasilacze impulsowe, dzięki którym zużycie prądu jest zgodne z obowiązującymi przepisami. Gdy tylko urządzenie jest włączane zasilacz impulsowy znajduje się całkowicie poza układem elektronicznym i mechanicznym urządzenia.

DSP i DAC

Uniti został wyposażony w potężny procesor SHARC DSP 4-tej generacji. To niezwykle precyzyjny układ zdolny do wykonania nawet 2,7 miliarda 40 bitowych obliczeń na sekundę, co sprawia, że żaden, nawet najbardziej złożony sygnał muzyczny nie stanowi dla niego wyzwania. Procesor SHARC eliminuje jitter, a z wykorzystaniem buforu Naim RAM (zastosowanego po raz pierwszy w Naim DAC i NDS) oversampluje sygnał muzyczny 16-krotnie przed dostarczeniem go do najwyższej klasy kości DACa marki Burr Brown. W efekcie usłyszysz gładszy, bardziej precyzyjny dźwięk.

Nowe modele Atom, Star i Nova wyposażone są w potężny 40-bitowy procesor SHARC DSP 4-tej generacji, ADSP 21489 pracujące z częstotliwością 450MHz o mocy obliczeniowej rzędu 2700 MFLOPS. Procesor SHARC wykorzystuje bufor Naim RAM (po raz pierwszy zastosowany w DACu i NDS) a następnie 16-krotnie oversampluje sygnał, który na końcu trafia do filtrów cyfrowych. Algorytmy oversamplingu, jak również filtry cyfrowe zaimplementowane w DSP zostały stworzone przez Naima. Dzięki temu można było pominąć filtry cyfrowe w DACach Burr Browna, a przez to osiągnąć wyższą jakość dźwięku.

Wszystkie trzy nowe odtwarzacze Uniti wykorzystują najwyższej klasy przetworniki cyfrowo-analogowe Burr Browna oraz sekcje filtrów analogowych i stopnie wyjściowe oparte o elementy wysokiej klasy, podobne do tych, które wykorzystywane są w ich stopniach wejściowych. Zastosowanie potężnego procesora SHARC otwiera przed nami możliwości dokonywania przyszłych aktualizacji programowania, które umożliwią dalszą poprawę jakości dźwięku, dodanie nowych funkcji, bądź obsługę nowych formatów.

Regulacja głośności

Sercem każdego dobrego przedwzmacniacza jest regulacja głośności. Wszystkie urządzenia z serii Uniti wykorzystują cyfrowo sterowaną, analogową regulację głośności. Współpracuje ona bezpośrednio z pięknie podświetlonym, płynnie działającym pokrętłem umieszczonym na górnej ściance, po raz pierwszy zastosowanym w topowym Statemencie. Podświetlone segmenty pokrętła głośności odwzorowane są dokładnie na pilocie zdalnego sterowania. Działa to również w drugą stronę – zmiana głośności za pomocą pilota spowoduje odpowiednią zmianę podświetlenia segmentów pokrętła regulacji głośności na górnym panelu urządzenia.

HDMI ARC (Audio Return Channel – kanał powrotny audio) – opcja dla Uniti Atom,

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Naim UNITI Nova

27 499,00 zł