Dynaudio Emit 10 Walnut

1 479,00 zł
Ilość

Wyświetl historyczną cenę produktu

Kolor
Gratis
Zapytaj o produkt

warning Alert cenowy
Daj nam znać jeśli znalazłeś ten
produkt taniej w innym sklepie.
Postaramy się zaproponować lepszą cenę!

Alert cenowy

Znalazłeś ten produkt taniej u konkurencji? Zgłoś nam to a skontaktujemy się z Tobą aby negocjować cenę.

* Wymagane pola

Anuluj lub  

Dostępność: Dostępny

Emit 10 to kompaktowy, dwudrożny, podstawkowy zestaw głośnikowy, który wykorzystuje technologię zaczerpniętą z naszych ultra-high-endowych serii Confidence, Contour i oraz Evoke. To idealny model do mniejszych pomieszczeń i kanałów satelitarnych w systemie kina domowego.

Zaprojektowany i skonstruowany w Dynaudio Labs w Danii zestaw głośnikowy Emit 10 opracowały i dostroiły te same umysły, które stoją za naszymi nagradzanymi rodzinami high-end – w najdrobniejszych szczegółach. Pod maską znajdziesz 14-centymetrową średnio-niskotonową jednostkę napędową wykonaną z MSP (polimer z domieszką krzemianu magnezu). MSP to materiał, który opracowaliśmy samodzielnie i którego używamy od dziesięcioleci. Zapewnia dokładnie odpowiednią kombinację lekkości, sztywności i tłumienia, pozwalając uzyskać niezwykle precyzyjną kontrolę bez utraty mocy – co ma podstawowe znaczenie, gdy przetwornik odtwarza zarówno niskie tony, jak i kluczowe częstotliwości średnie.

Legendarna inżynieria
Przetwornik średnio-niskotonowy zestawów Emit 10 wywodzi się z głośników Esotec+ stosowanych w odnoszącej sukcesy serii Evoke. Układ z podwójnym magnesem zapewnia lepszą kontrolę ruchu i czułość, co oznacza, że usłyszysz lepszą charakterystykę częstotliwościową i dynamikę przy niższych częstotliwościach, zachowując jednocześnie krystalicznie czystą reprodukcję średnich tonów. Dzięki temu usłyszysz to, czego pragniesz od potężnej sekcji rytmicznej, a także gitar, wokali i nie tylko – a wszystko to bez zniekształceń, nawet przy większej głośności. Zauważ, że osłona przeciwpyłowa nie jest po prostu przyklejona. Jest to część powierzchni drgającej membrany. Mała przerywana linia wokół jej krawędzi – struktura żeber równoważących – jest połączona bezpośrednio z 38-milimetrową cewką drgającą za nią. To niesamowicie mocne połączenie z napędem, sprawia, że większa część energii ruchu cewki jest przekazywana na membranę.

Za membraną
Sama cewka drgająca jest nawinięta z drutu aluminiowego pokrytego miedzią. Aluminium jest lekkie i daje przetwornikom szybkość, jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej, podczas gdy miedziana powłoka zwiększa przewodność, zapewniając większą moc. Jest to zwycięska kombinacja szczegółowości i uderzenia. Moc zapewnia wysokiej jakości podwójny magnes ferrytowy. Dwuczęściowa konstrukcja zapewnia kompaktowe rozmiary, ale służy zastosowano ją w innym celu: użycie dwóch magnesów oznacza, że nasi inżynierowie byli w stanie kontrolować strumień magnetyczny, kierując go z powrotem do cewki drgającej, gdzie jest najbardziej potrzebny. (Nie możemy łamać praw fizyki, ale raczej lubimy je trochę naginać.)

Wysokiej jakości głośnik wysokotonowy Cerotar
Głośnik wysokotonowy Cerotar jest dokładnie taki, jak w serii Evoke. Oparto go na głośniku, którego użyliśmy w naszym nagradzanym jubileuszowym tweeterze Esotar Forty oraz niesamowitym głośniku wysokotonowym Esotar3, którego usłyszysz w zestawach Heritage Special oraz Confidence.

Jest to 28-milimetrowa kopułka jedwabna z naszą specjalną powłoką DSR (Dynaudio Secret Recipe). Dlaczego stosujemy tweetery z kopułką jedwabną? Przekazują one wszystkie szczegóły i otwartość, które możesz chcieć usłyszeć w swoich nagraniach, bez narażania na niepożądane zmęczenie podczas dłuższych sesji odsłuchowych. Są to głośniki, których można (i mamy nadzieję, że będziemy) słuchać do późnych godzin nocnych. Za kopułką znajduje się nasze szeroko komentowane rozwiązanie Hexis. Jest to genialny wewnętrzny stożek z wgłębieniami, znajdujący się bezpośrednio za powierzchnią drgającą, który kształtuje przepływ powietrza, w taki sposób aby zoptymalizować pasmo przenoszenia i wyeliminować niepożądane rezonanse. Oznacza to, że membrana może poruszać się bardziej precyzyjnie, dzięki czemu usłyszysz jeszcze więcej szczegółów. Kopułka napędzana jest przez układ magnesów ceramicznych Ferrite+ z węglanu strontu, który zapewnia większą czułość, lepszą klarowność i naturalną, dynamiczną reakcję.

Zwrotnica
Zwrotnica zestawów Emit 10 została zaprojektowana przez tych samych inżynierów, którzy pracowali nad serią Heritage Special i naszą serią profesjonalnych, studyjnych zestawów referencyjnych Core. Zastosowano w niej filtr pierwszego rzędu dla głośnika wysokotonowego i filtr drugiego rzędu dla przetwornika średnio-niskotonowego. Moglibyśmy użyć jednej topologii dopasowanej do wszystkich głośników, ale oznaczałoby to pogorszenie osiągów – i zdecydowanie woleliśmy poświęcić trochę więcej czasu, aby zrobić to właściwie. Wierzymy, że zgodzisz się z nami, gdy je usłyszysz.

Ostatnie szlify
Z tyłu znajdziesz port bass-reflex. Jest to dwustronnie rozszerzająca się konstrukcja, która zmniejsza turbulencje powietrza i minimalizuje niepożądane odgłosy świstów turbulencyjnych, zwłaszcza przy głębokich tonach. Dostroiliśmy nawet wewnętrzny materiał tłumiący (tak, jest to możliwe). Został odmierzony co do grama, aby uzyskać idealne połączenie tłumienia i otwartości dźwięku. Obudowy wykonano z 18-milimetrowej płyty MDF, wykończonej pięknym, niestandardowym laminatem. Dostępne są trzy wersje wykończenia: Czarny, Biały i Orzech. Wszystkie wyposażono w maskownice magnetyczne – więc jeśli chcesz uzyskać inny wygląd lub jeśli któryś z mniejszych domowników ma obsesję na punkcie szturchania głośników lepkimi palcami, otrzymujesz dobre zabezpieczenie. Emit 10 to idealny sposób na zrobienie kolejnego kroku w świecie hi-fi. Najnowocześniejsza technologia, proste duńskie wzornictwo i niezrównane osiągi na tym poziomie. Czego tutaj nie lubić?

 • Czułość: 85 dB (2,83 V / 1 m)
 • Moc wyjściowa wg IEC: 150 W
 • Impedancja: 6 Ω
 • Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 64 Hz - 25 kHz (-6 dB 52 Hz - 35 kHz)
 • Konstrukcja obudowy: Podwójnie rozszerzany port bass reflex z tyłu obudowy
 • Zwrotnica: 2-drożna
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy: 3700 Hz
 • Topologia zwrotnicy: filtr głośnika wysokotonowego pierwszego rzędu / filtr głośnika niskotonowego drugiego rzędu
 • Dane techniczne Emit part 1
 • Głośnik średnio-niskotonowy: membrana MSP o średnicy 14 cm
 • Głośnik wysokotonowy: Cerotar z jedwabną kopułką i stożkiem Hexis
 • Masa: 6,43 kg / 14,2 funta
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 170 × 290 × 271,5 mm
 • 6,7 x 11,4 x 10,7 cala
 • Wymiary ze stopami i maskownicą (szer. x wys. x gł.): 170 × 290 × 284,5 mm
 • 6,7 x 11,4 x 11,2 cala

10 innych produktów w tej samej kategorii:

Dynaudio Emit 10 Walnut

1 479,00 zł
Kolor:
Gratis:
Produkt dodany do porównania