Dali OPTICON 2 MK2

2 399,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 2 399,00 zł z dnia 13.04.2024

Kolor
Gratis
Zapytaj o produkt

warning Alert cenowy
Daj nam znać jeśli znalazłeś ten
produkt taniej w innym sklepie.
Postaramy się zaproponować lepszą cenę!

Alert cenowy

Znalazłeś ten produkt taniej u konkurencji? Zgłoś nam to a skontaktujemy się z Tobą aby negocjować cenę.

* Wymagane pola

Anuluj lub  

Dostępność: Dostępny

Dali OPTICON 2 MK2

KOLUMNA PODSTAWKOWA

OPTICON 2 MK2 to średniej wielkości głośnik podstawkowy, wyposażony w 6½" głośnik niskotonowy i 29 mm miękką kopułkę wysokotonową. To naturalne rozwiązanie dla wysokiej jakości dźwięku w kompaktowych i średniej wielkości pomieszczeniach odsłuchowych, gdzie ma miejsce na oddech i dostarczenie swojej dynamiki i wyraźnie zdefiniowanej wydajności.

OPTICON 2 MK2 oferuje poziom brzmienia niedostępny w żadnym innym modelu OPTICON. Głośnik montowany na podstawce jest naturalnym dystrybutorem wysokiej klasy dźwięku w kompaktowych i średniej wielkości przestrzeniach odsłuchowych, gdzie ma miejsce na oddech i dostarczenie swojej dynamiki i wyraźnie zdefiniowanej charakterystyki.

Produkcja OPTICON 2 MK2 pozostaje w pełni duńska - tak jak w przypadku serii MK1. W pełni zmontowany w naszej fabryce w Danii - z komponentów produkowanych na miejscu lub pozyskiwanych od najlepszych lokalnych producentów i nie tylko.

OPTICON 2 MK2 jest dostępny w kolorach Satin Black, Satin White i Tobacco Oak.

Jako głośnik typu reflex, OPTICON 2 MK2 wykorzystuje niewykorzystywane w innym przypadku wyjście akustyczne z tylnej części głośnika basowego w celu poszerzenia pasma niskich częstotliwości
i zwiększenia mocy przenoszenia niskich częstotliwości. Dokonaliśmy ponownego dostrojenia portu, aby upewnić się,
że subiektywna charakterystyka basu jest absolutnie zoptymalizowana pod kątem prawdopodobnego zastosowania
w instalacji.

Dzięki technice Dual Flare, MK2 wprowadza projekt portu w sferę aerodynamiki, z flarami na wyjściu i wejściu, starannie zaprojektowanymi w celu zminimalizowania turbulencji przy przepływie powietrza oczekiwanym od średnicy portu i częstotliwości strojenia.

Dual Flare umożliwia portom samostatecznym zachowanie laminarności i efektywną pracę w celu wzmocnienia wydajności niskich częstotliwości do znacznie wyższego poziomu głośności niż miałoby to miejsce w innym przypadku.

System magnesów przetwornika OPTICON 2 MK2 składa się z dużego magnesu ferrytowego otaczającego nabiegunnik wykonany w całości z unikalnego materiału DALI SMC. Nabiegunnik i magnes ferrytowy są umocowane pomiędzy przednią i tylną płytą z miękkiego żelaza, tworząc odpowiednie pole magnetyczne dla cewki.

System magnesów przetwornika OPTICON 2 MK2 składa się z dużego magnesu ferrytowego otaczającego nabiegunnik wykonany w całości z unikalnego materiału DALI SMC. Nabiegunnik i magnes ferrytowy są umocowane pomiędzy przednią i tylną płytą z miękkiego żelaza, tworząc odpowiednie pole magnetyczne dla cewki.

SMC działa przede wszystkim poprzez minimalizowanie prądów wirowych w nabiegunniku systemu magnetycznego, co zmniejsza zniekształcenia. SMC poprawia również liniowość strumienia w układzie magnetycznym - redukując histerezę magnetyczną. Wszystkie te zalety SMC razem wzięte powodują znaczącą subiektywną redukcję maskowania detali i podkolorowań na niskich poziomach.

SMC działa przede wszystkim poprzez minimalizowanie prądów wirowych
w nabiegunniku systemu magnetycznego,
co zmniejsza zniekształcenia.
SMC poprawia również liniowość strumienia w układzie magnetycznym - redukując histerezę magnetyczną. Wszystkie te zalety SMC razem wzięte powodują znaczącą subiektywną redukcję maskowania detali 
i podkolorowań na niskich poziomach.

Zastosowanie tej samej 29 mm miękkiej kopułki wysokotonowej we wszystkich sześciu modelach OPTICON MK2 skutkuje spójnością charakteru tonalnego i zapewnia spójność charakterystyki dyspersji. Miękka kopułka wysokotonowa MK2 umożliwia bezpieczne stosowanie zwrotnic o częstotliwościach tak niskich jak 2kHz, bez ryzyka zniekształceń lub ograniczeń w przenoszeniu mocy.

Każdy element przetwornika 6½" MK2 został starannie zaprojektowany pod kątem jego pozytywnego wpływu na idealne osiągi. Membrany wykonane są z mieszanki papieru i włókna drzewnego, co zapewnia minimalny rezonans i nadaje membranom charakterystyczny kolor znaku firmowego DALI. Membrany są zakończone gumowymi otoczkami wybranymi ze względu na ich miękkie i bardzo elastyczne właściwości mechaniczne, które umożliwiają swobodny ruch przy minimalnym tłumieniu niskich częstotliwości.

Obudowa każdego z przetworników wykonana jest z odlewanego ciśnieniowo aluminium, co zapewnia niezwykle wysoką sztywność i niski rezonans przy minimalnym wpływie czynników zewnętrznych na wewnętrzny układ magnetyczny. Mechaniczna konstrukcja obudowy została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić minimalną impedancję dla przepływu powietrza, jednocześnie umożliwiając niezwykle szczelne połączenie mechaniczne z obudowami głośników.

Przetworniki zostały zaprojektowane z konsekwentnym naciskiem na zasady audio DALI, czyli niskie straty, niskie zniekształcenia i niskie podbarwienia. Idealny przetwornik odtwarza tylko to, czego wymaga wzmacniacz, bez niczego dodanego i niczego odjętego. W DALI staramy się projektować i produkować przetworniki, które zbliżają się do ideału tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Obudowa OPTICON 2 MK2 została zaprojektowana w celu zoptymalizowania sztywności i zminimalizowania rezonansu paneli. Przednia ścianka o grubości 25mm zapewnia masywną, sztywną podstawę dla przetworników. W głośniku podłogowym zastosowano dodatkowe wewnętrzne usztywnienia, aby zapewnić sztywność i praktycznie wyeliminować rezonans panelu.

Produkcja serii OPTICON MK2 została utrzymana w fabryce DALI w Danii. Nasza własna stolarnia zajmuje się wszystkim, od cięcia i frezowania paneli MDF po montaż przetworników i zwrotnic. Końcowe testy i zatwierdzanie jakości każdego głośnika również odbywa się na naszej własnej linii montażowej.

Specyfikacja

Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz] 59 - 25,000

Skuteczność [2,83 V/1 m) [dB] 86.5

Impedancja nominalna [Ω] 4

Maks. SPL [dB] 107

Sugerowana moc wzmacniacza [W] 30 - 150

Częstotliwość podziału [Hz] 2,000

Rodzaj zwrotnicy 2-way

Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik oferujący wysoką częstotliwość, Ilość 1 x 29 mm

Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik wyposażony w membranę dla wysokiej częstotliwości Miękka kopuła tekstylna

Przetwornik średniotonowy 1 x 6 1/2"

Midrange driver, Diaphragm type Membrana z włókna drewnianego

Typ obudowy Bass Reflex

Strojenie bass-reflexu [Hz] 46

Wejścia Pojedynczy przewód

Ekranowanie magnetyczne Nie

Rekomendowane umiejscowienie Półka lub stojak

Sugerowana odległość od ściany [cm] 10 - 80

Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm] 351 x 195 x 297

Dołączone akcesoria Instrukcja obsługi Gumowe nóżki

Masa [kg] 7.7

2021-10-19

Specyficzne kody

EAN13
5703120111445

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Dali OPTICON 2 MK2

2 399,00 zł
Kolor:
Gratis: