Melodika BL40 MkIII Czarny Para

3 295,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 3 295,00 zł z dnia 19.06.2024

Zapytaj o produkt

warning Alert cenowy
Daj nam znać jeśli znalazłeś ten
produkt taniej w innym sklepie.
Postaramy się zaproponować lepszą cenę!

Alert cenowy

Znalazłeś ten produkt taniej u konkurencji? Zgłoś nam to a skontaktujemy się z Tobą aby negocjować cenę.

* Wymagane pola

Anuluj lub  

Dostępność: Dostępny

Melodika BL40 MkIII

Melodika BL40 MK3 to nowa, odświeżona wersja docenionych w branży kolumn podłogowych BL40. Bez wątpienia 200 watowa, 2,5-drożna konstrukcja potrafi wprawić w ruch całkiem pokaźną ilość powietrza. Zmiany w lokalizacji bas refleksu wymusiły przestrojenie kolumny tak, aby charakterystyka przetworników wykonanych z gęstej plecionki włókna szklanego o zmniejszonej gradacji właściwie współgrała ze zmienionym sposobem wentylacji obudowy. Jeśli szukasz kolumn grających żywym, detalicznym dźwiękiem - bez przynudzania - to BL40MK3 jest idealnym wyborem.

Co nowego? Modyfikacje trzeciej generacji BL40MK3

Technologiczne zmiany w nowym modelu to przede wszystkim przeniesienie portu bas refleks na przód obudowy kolumny. Tym samym BL40MK3 to kolumna, którą można ustawić bardzo blisko ściany bez jakichkolwiek strat na jakości dźwięku, a w szczególności niskich tonów.

Zmiany w lokalizacji bas refleksu wymusiły zmiany w strojeniu zwrotnicy oraz użycie komponentów wyższej klasy. W końcu, poprawiono także jakość gniazd głośnikowych. W modelu BL40 MK3 wykonano je ze stali powlekanej warstwą złota, co dodatkowo zabezpiecza je przed korozją.

Obudowa - dwa razy lepsza od konkurencji

Obudowa została wykonana z płyt MDF o podwyższonej jakości. Wnętrze wyposażono w maty bitumiczne oraz fizelinę, których funkcją jest wygłuszenie i dociążenie kolumny tak, by grała bez zbędnych zniekształceń, nawet na bardzo wysokich poziomach głośności. To kolejne unikalne rozwiązanie, którego nie sposób spotkać u jakiegokolwiek innego producenta w tym segmencie. Potwierdza to waga - jedna sztuka BL40MK3 waży aż 20 kilogramów! Jest to wynik nawet dwukrotnie lepszy od konkurencji w podobnej cenie.

Dodatkowo w aż dwudziestu różnych miejscach dodano poprzeczne wieńce wzmacniające! Wszystko to w celu wyeliminowania drgań obudowy, które są najpoważniejszym źródłem zniekształceń dźwięku w każdym systemie audio.

Kolumny postawiono na demontowalnych cokołach lakierowanych na wysoki połysk. Wyposażono je w anodowane ciężkie kolce z regulacją i nakrętkami kontrującymi. To wygodne rozwiązanie, które zapewnia najwyższą stabilność oraz możliwość pochylenia kolumny, a tym samym poprawia zgranie fazowe przetworników. 

Przetwornik wysokotonowy - szczegółowy i łagodny dla ucha

Miękką kopułkę wykonano z jedwabiu nasączanego w celu usztywnienia. Membranę otoczono kołnierzem ze skróconą tubą połączonym z metalowym rozpraszaczem akustycznym w celu zapewnienia optymalnego pola odsłuchu. Jest to idealny kompromis między liniowym, dokładnym przenoszeniem wysokich tonów a aksamitnym brzmieniem, bogatym w szerokie spektrum barw z lekką naleciałością analogu. Dzięki temu dźwięk nie męczy przy dłuższych sesjach odsłuchowych.

Głośnik wyposażono w napęd oparty o magnes neodymowy oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem i przepaleniem. Wszystko w celu przeprowadzania bezproblemowego odsłuchu na najwyższych poziomach głośności.

Przetwornik średniotonowy - membrana z unikalną plecionką

Membrany głośników wykonano z gęsto zaplatanej plecionki włókna szklanego łączonego z żywicą o zmniejszonej gradacji w celu precyzyjniejszej pracy membrany. Głośnik średniotonowy wyposażono w nieruchomy aluminiowy stożek korygujący fazę i pracę membrany oraz cewki. Zawieszenie to klasyczna fałda pozwalająca na głęboki wychył membrany w celu uzyskania wysokiego ciśnienia akustycznego. Głośnik posiada ekranowany układ magnetyczny.

Przetwornik niskotonowy - przygotowany do głębokich wychyłów

Membrana niskotonowa to zmodyfikowana wersja średniotonowej, wyposażona w usztywniającą i dociążającą nakładkę przeciwpyłową. Poprawia ona pracę membrany przy głębokim wychyleniu głośnika wydatnie zmniejszając zniekształcenia. Zapobiega także wygięciu i łamaniumembrany, co jest powszechnym zjawiskiem w przypadku tanich kolumn pozbawionych tego rozwiązania. Głośnik posiada ekranowany układ magnetyczny.

Zwrotnica i brzmienie - nowe modyfikacje, lepiej dopracowany dźwięk

Przestrojona zwrotnica została wyposażona w wyższej klasy podzespoły, co pozytywnie odbiło się na jakości, czystości i barwie wysokich tonów jak i wydatnej redukcji zniekształceń w całym paśmie. BL40MK3 z przednim bas refleksem i zmienioną zwrotnicą to kolumna grająca w sposób zdecydowanie bardziej liniowy od poprzednich modeli. Przy czym zachowała swoje najważniejsze cechy , czyli rozrywkowy charakter brzmienia z wysokim poziomem dynamiki, znakomitymi efektami przestrzennymi oraz szybkim i mocnym basem.

Maskownice stanowią standardowe wyposażenie tych kolumn - bez konieczności dopłaty.

Pakowanie kolumn - bądź pewny, że otrzymasz zamówiony produkt w nienaruszonym stanie

Melodika BL40MK3 to najlepiej zabezpieczone do transportu kolumny w swojej cenie i jedne z najlepiej na rynku audio. Masywne kartony wyposażone w pianki zabezpieczające pozwalają na bezpieczny wielokrotny transport. Kupując BL40MK3 przez Internet masz pewność, że otrzymasz w pełni sprawne kolumny, bez jakichkolwiek śladów ingerencji firmy logistycznej. 

Specyfikacja

Konstrukcja: 2.5-drożna

Budowa kolumny: Pasywna (wymaga wzmacniacza)

Przetworniki: Dynamiczne

Głośniki wysokotonowe: 1x1cal (1x25mm) kopułka jedwabna otoczona skróconą tubą (rozpraszaczem) wysokich tonów

Głośniki średnioniskotonowe: 1x6.5cala (1x160mm) gęsto zaplatane włókno szklane o zmniejszonej gradacji z korektorem fazy

Głośniki niskotonowe: 1x6.5cala (1x165mm) gęsto zaplatane włókno szklane o zmniejszonej gradacji z nakładką przeciwpyłową

Obudowa: Wykonan z MDF-u wygłuszona matami bitumicznymi (technologia DALtech) i fizeliną z przednim bas refleksem

Bass-refleks: Przód

Membrana pasywna: NIE

Podłączenie kabli: Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)

Impedancja: 8 Ohm

Skuteczność: 92dB

Pasmo przenoszenia: 38 - 20.000Hz

INNE: Cokół zintegrowany z obudową z możliwością wymiany

:: W zestawie kolce

  Zwrotnica wyposażona w elementy o podniesionej jakości w stosunku do modelu MK2

  Przedni bas refleks pozwala na dowolne ustawienie kolumny w pomieszczeniu bez strat na jakości odsłuchu niskich tonów

:: Maksymalna moc: 200W

Wysokość:

z zamontowaną podstawą: 97,9cm

bez zamontowanej podstawy: 94,7cm

Szerokość:

z zamontowaną podatawą: 27cm

bez zamontowanej podstawy: 21cm

Głębokość:

z zamontowaną podstawą: 34cm

bez zamontowanej podstawy: 32,5cm

Waga: 19kg

Kolor: Czarny matowy z elementami lakieru piano

Gwarancja: 5 lat

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Melodika BL40 MkIII Czarny...

3 295,00 zł