Dynaudio Evoke 50 Blond Wood - KUPON URODZINOWY -15% TANIEJ W KOSZYKU!

11 450,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 11 450,00 zł z dnia 18.05.2024

Zapytaj o produkt

warning Alert cenowy
Daj nam znać jeśli znalazłeś ten
produkt taniej w innym sklepie.
Postaramy się zaproponować lepszą cenę!

Alert cenowy

Znalazłeś ten produkt taniej u konkurencji? Zgłoś nam to a skontaktujemy się z Tobą aby negocjować cenę.

* Wymagane pola

Anuluj lub  

Dostępność: Dostępny

Jeśli para Evoke 50 w pokoju nie stanowi Twojej wizytówki, to nie wiemy, co innego mogłyby sprawdzić się w tej roli. Używaj ich do odsłuchu stereo. Używaj ich w wielokanałowym systemie kina domowego Evoke. Niezależnie od tego, w jaki sposób słuchasz, efekt będzie co najmniej imponujący.

Wejście od wysokiej nuty
Najnowszy tweeter Dynaudio w modelu Evoke 50: Cerotar. Jest to całkowicie nowy, zaprojektowany od postaw głośnik wysokotonowy, w którym zastosowaliśmy kluczowe technologie przejęte z nagradzanego tweetera Esotar Forty, wspaniałej nowej serii Contour i oraz zdolnego zagrać i wyśpiewać wszystko festiwalu osiągnięć technicznych, jakim jest nowa seria Confidence. Nasi inżynierowie są z niego bardzo dumni. I słusznie.

Tuż poniżej precyzyjnie powlekanej membrany kopułkowej znajduje się wewnętrzny stożek: Hexis. To pomysłowe rozwiązanie znajduje się wystarczająco blisko tylnej powierzchni membrany, aby tłumić niepożądane częstotliwości rezonansowe nie pozwalając na ich odbijanie w kierunku membrany. Dzięki temu odpowiedź częstotliwościowa uległa wygładzeniu a tony wysokie stały się czystsze, bardziej przejrzyste i słodsze, co oznacza większą szczegółowość i więcej momentów tego typu: „Zaraz, zaraz, nie pamiętam żeby w tym utworze grał trójkąt!”.

Cerotar napędzany jest całkowicie nowym magnesem ceramicznym Ferrite+ wykonanym z węglanu strontu. Zapewnia on większą czułość, co w kategoriach muzycznych można wyrazić jako „rzetelność” reprodukcji dźwięku. Usłyszysz dokładnie to, co należy. Dzięki tej naturalności i gładkiej charakterystyce można go słuchać przez wiele godzin bez zmęczenia.

Potężne fundamenty
Niżej znajdziesz dwa głośniki niskotonowe Esotec+ o średnicy 18 cm. Podobnie jak w przypadku głośnika wysokotonowego Cerotar, odziedziczyły one zdobycze technologiczne z serii Contour i Confidence, wnosząc w serię Evoke tyle high-endowych genów, ile to tylko było możliwe.

Woofery wykonane są z naszego zastrzeżonego materiału MSP (polimer z domieszką krzemianu magnezu). Używamy go do produkcji membran od dziesięcioleci i do tej pory nie znaleźliśmy nic, co zapewniałoby lepszą równowagę lekkości, sztywności i tłumienia. Jeśli coś dobrze działa...

Jednak o ile w modelu podstawkowym Evoke 20 zastosowaliśmy aluminium w cewce 18-cm woofera, w modelu Evoke 50 wybraliśmy miedź. A to dlatego, że w tym modelu przetworniki te odtwarzają wyłącznie niskie tony i nie potrzebują szybkości dedykowanego przetwornika średniotonowego, dzięki czemu mogliśmy zwiększyć ich masę drgającą. Membrana o grubości 0,4 mm pozostała jednak taka sama, podobnie jak magnes ceramiczny Ferrite+. Oznacza to moc oraz szczegółowość. Jest to właśnie jedno z tych rozwiązań, które uzyskujemy dzięki dogłębnej analizie i symulacji w naszym ośrodku pomiarowym Jupiter.

Każda membrana wykonana jest z jednego kawałka materiału MSP. Dzięki temu ma ona odpowiednią sztywność i ulega znacznie mniejszym odkształceniom fizycznym w trakcie pracy. Zapewnia również wyjątkowo solidne połączenie fizyczne z wykonanym z włókna szklanego karkasem cewki drgającej (przyklejonym z tyłu membrany bezpośrednio pod żebrami stabilizującymi, które widać wokół środka), co oznacza lepsze przenoszenie energii drgań cewki na membranę.

Zawieszenie dolne z materiału Nomex dba o wyśrodkowanie całości i odpowiedni zakres drgań, podczas gdy zawieszenie górne rodem z nowej serii Contour pozwala na większe wychylenie membrany, poprawiając uderzenie.

Dodatkowo, dla zwiększenia uniwersalności, na wypadek np. przemeblowania lub przeprowadzki, skierowane wylotem do tyłu porty basowe wyposażone są w dwuczęściowe korki piankowe. Za ich pomocą można uzyskać trzy poziomy dostrojenia: całkowicie otwarty, otwarty w połowie i całkowicie zamknięty, dzięki czemu łatwiej dopasować charakterystykę w zakresie tonów niskich do położenia zestawów i akustyki pomieszczenia.

Dedykowany głośnik średniotonowy
Evoke 50 to jedyny model z całej serii posiadający dedykowany przetwornik średniotonowy, dlatego inżynierowie z Dynaudio Labs zdecydowali, aby miał nieco bardziej specjalny charakter. Wybrany przetwornik o średnicy 15 cm wywodzi się bezpośrednio z najwyższej klasy serii Contour, co oznacza potężny magnes neodymowy, membranę o grubości 0,4 mm i markową cewkę drgająca Dynaudio nawiniętą drutem aluminiowym na karkasie z włókna szklanego.

Dlaczego neodym a nie Ferrite+ w głośnikach niskotonowych? Ponieważ jest lekki i potężny. Dlaczego aluminium, a nie miedź? Znów odpowiedź brzmi - ponieważ jest lekkie (dzięki temu możemy nawinąć więcej uzwojeń cewki zachowując tę samą masę). Jest to kombinacja, przez którą nasz zespół uzyskał niezwykłą kontrolę reakcji przetwornika i mógł go precyzyjnie dostroić idealnie integrując z wooferami i tweeterem.

W istocie, zespół Evoke wykonał tak dobrą pracę, że w zakresie tonów średnich otrzymujesz praktycznie osiągi klasy Contour.

Prosty, rzetelny styl
Stworzenie zestawu głośnikowego tej wielkości i zadbanie o to, aby nie wydawał się nieporęczny i pudłowaty to niełatwe zadanie, ale główna projektantka tego modelu, Louise Dalgaard sprostała temu wyzwaniu. I na tym nie poprzestała. Evoke 50 to pierwszy model z całej serii, który trafił na deskę kreślarską (następnie do modelowania 3D i formy glinianej, po czym powstał pełny prototyp z płyty MDF, a w końcu prawdziwy zestaw).

Louise i jej zespół niezłomnie dążyli do tego, aby Evoke 50 był modelem realistycznym dla prawdziwych domów i w prawdziwym życiu. Czerpali inspiracje od projektantów mebli, z prezentacji aranżacji wnętrz, domów pokazowych, a nawet zwiedzając prawdziwe mieszkania, aby uzyskać odpowiedni wygląd.

Efektem tych starań jest natychmiastowy klasyk. Ten model jest jednocześnie nowoczesny, retro, ponadczasowy i nowatorski - wszystko w jednym. Jest ten rodzaj zestawu głośnikowego, na który nadal możesz spojrzeć po upływie 30 lat i stwierdzić, że pozostałe rzeczy w pokoju wyglądają przy nim nieco monotonnie.

Model Evoke 50 dostępny jest w czterech pięknych wersjach wykończenia. Do wykończenia na wysoki połysk w kolorze czarnym lub białym zastosowaliśmy nową technikę lakierowania, nadającą cudownie głęboki, szklisty wygląd. Na drugim końcu wrażeń dotykowych mamy przepięknie otwarte tekstury naturalnych fornirów Walnut Wood i Blonde Wood.

Wystarczy je podłączyć, aby odkryć na nowo miłość do muzyki.

Specyfikacja techniczna:

Czułość: 87 dB (2,83 V/1 m)
Moc wyjściowa wg IEC: 260 W
Impedancja: 4 Ω (minimum 3 Ω przy 100 Hz)
Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 35 Hz – 23 kHz
Konstrukcja obudowy: bass-reflex z wylotem z tyłu
Zwrotnica: 3-drożna
Częstotliwości podziału zwrotnicy: 430/3500 Hz
Topologia zwrotnicy: 3. i 2. rzędu
Dane techniczne Evoke part 1
Głośniki niskotonowe: 2 x 18 cm, z membraną MSP
Głośnik średniotonowy: 15 cm MSP
Głośnik wysokotonowy: 28 mm Cerotar ze stożkiem Hexis
Masa: 26,9 kg / 59,3 funta
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 215 x 1140 x 307 mm
8,5 x 44,9 x 12,1 cala
Wymiary ze stopami i maskownicą (szer. x wys. x gł.): 305 x 1162 x 373 mm
12,0 x 45,7 x 14,7 cala
URODZINY

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Dynaudio Evoke 50 Blond...

11 450,00 zł