Dynaudio Focus 30 XD

16 450,00 zł
Ilość

Wyświetl historyczną cenę produktu

Kolor głośników
Zapytaj o produkt

warning Alert cenowy
Daj nam znać jeśli znalazłeś ten
produkt taniej w innym sklepie.
Postaramy się zaproponować lepszą cenę!

Alert cenowy

Znalazłeś ten produkt taniej u konkurencji? Zgłoś nam to a skontaktujemy się z Tobą aby negocjować cenę.

* Wymagane pola

Anuluj lub  

Dostępność: Dostępny
Focus 30 XD
Najnowsza generacja aktywnych wolnostojących kolumn klasy high-end
Bez wzmacniacza. Bez kabli głośnikowych. Bez kompromisów.
Te nie tak duże podłogowe zestawy o mocy 450 W na kanał korzystają z firmowych patentów Dynaudio: mid-wooferów z membranami MSP oraz precyzyjnie powlekanych jedwabnych kopułek wysokotonowych – całkiem podobnie jak w przypadku większych Focusów 60 XD. Tutaj jednak mamy trzy osobne wzmacniacze na kanał, pracujące w inteligentnej technice cyfrowej. Oznacza to, że każdy z wykorzystanych w konstrukcji głośników dostaje w optymalnym momencie sygnał o prawidłowej mocy, dopasowany idealnie do jego parametrów pracy. Po to, żeby muzyka zabrzmiała dokładnie tak, jak zaplanował wykonawca i realizator dźwięku.
Każdy model z serii Focus XD to kompletny system grający – o prostocie niespotykanej w sprzęcie hi-fi z wysokiej półki. Te high-endowe, aktywne jednostki umożliwiają bezprzewodowy streaming muzyki w wysokiej rozdzielczości z dowolnego źródła.
Cyfrowy sygnał audio – przesłany za pomocą kabli lub bez – pozostanie niezmieniony od momentu zapisania pliku w studio nagraniowym aż do samego końca, czyli do odtworzenia na Twoich głośnikach.
Bez sterty wzmacniaczy i innych urządzeń, bez uciążliwego poszukiwania, bez problemów.
Gwoździem programu są nowoczesne procesory DSP, zdolne do przetwarzania sygnału audio w pełnej rozdzielczości 24 bit / 192 kHz.
Wszystkie modele tej serii dysponują identycznymi złączami i opcjami regulacji, tak więc można je dopasować praktycznie do każdego miejsca. Użytkownik ma do dyspozycji koaksjalne wejścia i wyjścia, analogowe wejścia z regulacją czułości, a także siedmiopunktowy korektor brzmienia głośników w zależności od ich pozycji w pomieszczeniu.
Przy zastosowaniu nadajnika Dynaudio Connect zyskujemy wejścia: koaksjalne, optyczne, analogowe stereofoniczne RCA i 3.5-mm minijack, a także mini-USB (do 24 bit / 96 kHz). Connect daje też możliwość odbioru sygnału Bluetooth w wersji aptX oraz skonfigurowania w domowej sieci wi-fi, z możliwością korzystania z serwisu Spotify Connect i zawartości urządzeń typu DLNA.
Oprogramowanie Focusów XD można zaktualizować, gdy tylko nasi inżynierowie doznają olśnienia – a trzeba przyznać, że mają tych chwil całkiem sporo. Jedna z nich nastąpiła całkiem niedawno: w najnowszej wersji serii na rok 2017 nie tylko przeprojektowali filtry i znacząco uprościli ścieżkę sygnału w procesorze, dzięki czemu uzyskali jeszcze większą klarowność brzmienia oraz „wycisnęli” z głośników więcej mocy, bez słyszalnych oznak zniekształceń i kompresji. Jako że udało im się odciążyć procesor, skierowali dodatkową moc obliczeniową do regulatora basu w układzie kompensującym umiejscowienie głośników. Zastosowaloi też znane ze studyjnej serii monitorów LYD rozwiązanie, umożliwiające dopasowanie charakteru reszty pasma do akustyki pomieszczenia za pomocą przełącznika na tylnym panelu.
Focusy XD mogą mieć wiele zastosowań: do wykorzystania w istniejącym systemie grającym, do zbudowania multiroomu (także z modelami serii Xeo!), a nawet do podłączenia bezpośrednio z telewizorem. Biorąc pod uwagę naszą przekorną bezkompromisowość, high-endowe brzmienie oraz bezprzewodowość dorzucamy niejako gratis…
Specyfikacja techniczna
Dane techniczne Focus XD part 2
Wejścia analogowe: 1x RCA (na kanał)
Wejścia / wyjścia cyfrowe: 1x RCA / 1x RCA (na kanał)
Sygnał bezprzewodowy: do 24 bit / 96 kHz (z nadajnika Connect)
Pasmo przenoszenia: 29 Hz - 24 kHz
Typ obudowy: bass-reflex, tylny
Zwrotnica: 2.5-drożna, DSP
Podział: 300 Hz, 4 kHz
Woofer: 17 cm MSP
Średniotonowy: 17 cm MSP
Tweeter: 28 mm, jedwab
Dane techniczne Focus XD part 1
Moc wzmacniacza: 3 x 150 W
Zasilanie: 100-240 V 50/60 Hz
Pobór mocy (tryb czuwania): < 0.5 W
Maksymalny pobór mocy: 200 W
Waga: 18,5 kg
Wymiary (SxWxG): 198 x 980 x 307 mm
Wymiary z nóżkami i maskownicą (SxWxG): 256 x 998 x 328 mm
2021-10-19

10 innych produktów w tej samej kategorii:

Dynaudio Focus 30 XD

16 450,00 zł
Kolor głośników:
Produkt dodany do porównania