Fyne Audio F501 - Czarny

2 249,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 2 249,00 zł z dnia 11.07.2024

Zapytaj o produkt
Dostępność: Dostępny

Fyne Audio F501

POZNAJ SERIĘ F500

Seria F500 to nasze kolumny głośnikowe klasy premium zbudowane w oparciu o innowacyjny przetwornik Fyne Audio IsoFlare. Dyrektor techniczny, dr Paul Mills, oraz nasz zespół techniczny posiadają wieloletnie doświadczenie w technologii przetworników punktowych i dopracowali tę koncepcję, wykorzystując najnowsze osiągnięcia materiałoznawstwa i najnowocześniejsze procesy inżynieryjne. Seria F500 wykorzystuje wszystkie zalety technologii IsoFlare oraz innowacyjnego systemu wytwarzania basów Fyne, aby zapewnić optymalne osiągi w pomieszczeniu, zarówno w przypadku muzyki stereo, jak i kina domowego.

W serii F500 zastosowano sztywną obudowę z MDF, pokrytą wspaniałą okleiną z prawdziwego drewna lub lakierem z połyskiem fortepianowym. Modele podłogowe korzystają z cokołu z MDF z kolcami regulowanymi od gówry dla łatwego wypoziomowania, dla dodatkowej stabilności i dalszej kontroli nad godną pozazdroszczenia wydajnością basu F500. Standardowe modele serii F500 dostępne są w okleinach z prawdziwego drewna Dark Oak lub Black Oak, w kolorach Piano Gloss Black i Piano Gloss White.

SYSTEM PORTÓW BASSTRAXTM

Modele półkowe i podłogowe wykorzystują wewnętrzny, skierowany w dół system portów. Poniżej portu, dyfuzor o profilu Tractrix (zgłoszony do opatentowania) przekształca energię portu falistego w sferyczny, 360-stopniowy front falowy, równomiernie integrując energię w pomieszczeniu. Ta sprytna konstrukcja sprawia, że głośnik jest mniej krytyczny w stosunku do ustawienia w pomieszczeniu.

ZWROTNICA

W zwrotnicach serii F500 zastosowano wyłącznie niskostratne cewki z laminowanym rdzeniem oraz audiofilskie kondensatory polipropylenowe. Rezultatem jest wyjątkowo czysta ścieżka sygnału i bardzo niskie straty w zwrotnicy, zapewniające najlepszą rozdzielczość detali i komunikację muzyczną.

KINO DOMOWE

Seria F500 jest równie imponująca w przypadku filmów jak i muzyki. Technologia przetworników Fyne Audio z punktowym źródłem dźwięku jest idealna do artykulacji najdrobniejszych szczegółów filmu z dokładnością do punktu. Wysoka efektywność i duża moc oznacza, że seria F500 zapewnia niewiarygodnie dynamiczne i realistyczne brzmienie, niezależnie od tego czy słuchasz DTS Master Audio czy Dolby True HD.

TECHNOLOGIA PUNKTOWEGO ŹRÓDŁA DŹWIĘKU

Technologia przetworników punktowych nie jest nowa dla Fyne Audio. Nasz zespół techniczny, odpowiedzialny za wydajność audio i budowę mechaniczną przetwornika, ma za sobą wiele dekad doświadczenia.

Nasza autorska konstrukcja IsoFlare zapewnia stałą kierunkowość generowanego frontu fali, zapewniając znakomite obrazowanie stereo, nawet poza osią.

Co więcej, gładka i rozszerzona odpowiedź jest dostarczana dzięki wysoce sztywnej tytanowej membranie wysokiej częstotliwości, która przesuwa tryb rozbicia znacznie powyżej poziomu ludzkiego słuchu.

PERFORMANCE

Aby w pełni zoptymalizować działanie przetwornika, wzięto pod uwagę każdy aspekt drobiazgowej konstrukcji. Wentylowana tylna komora neodymowego magnesu HF umieszcza rezonans niskich częstotliwości znacznie poniżej rejonu zwrotnicy. Unikalna geometria falowodu jednostki wysokotonowej zapewnia płaską odpowiedź częstotliwościową i pozwala uniknąć wewnętrznych odbić.

W celu wyeliminowania niepożądanych wibracji, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku, zarówno przetwornik punktowy jak i dodatkowy przetwornik niskich częstotliwości montowany w modelach podłogowych, zostały zbudowane wokół sztywnego, odlewanego z aluminium chassis. Wielowłóknowe papierowe stożki zapewniają naturalne brzmienie średnich tonów i czyste zachowanie transjentów. Energia stożka jest następnie bardzo skutecznie tłumiona za pomocą żłobkowanej gumowej otoczki.

Model F501

Nagrodzony F501 jest mniejszym z dwóch głośników podłogowych w serii F500, ale jest w stanie dostarczyć niski bas i solidną  dynamikę z kompaktowej obudowy o małej objętości. Wnoszący dodatkową skalę i moc do charakterystycznej dla serii F500 przejrzystości i artykulacji, 150 mm (6”) firmowy przetwornik IsoFlareTM jest wspomagany przez dopasowany 150 mm (6”) przetwornik basowy.

Przetwornik IsoFlareTM zapewnia izotropowe promieniowanie energii ze stałą kierunkowością źródła dźwięku, zapewniając znakomite obrazowanie stereo, nawet poza osią.

Idealny do małych i średnich pomieszczeń, F501 jest dostarczany z dedykowanym cokołem zawierającym nasz system dyfuzorów BassTraxTM Tractrix, który równomiernie integruje energię basu w pomieszczeniu.

Luksusowo wykończona, współcześnie stylizowana obudowa dostępna jest w okleinie z prawdziwego drewna w kolorze ciemnego dębu lub czarnego dębu oraz w kolorze czarnym lub białym o połysku fortepianowym.

Zwiększając swoją estetykę, posiada delikatnie zakrzywioną przednią i tylną przegrodę, która dodatkowo korzystnie wpływa na wydajność akustyczną, redukując efekty podbarwień. F501 to idealny wybór dla kina domowego klasy premium lub Hi-Fi.

Specyfikacja

 • Moc ciągła 75 W
 • Skuteczność 90dB (2.83 Volt @ 1m)
 • Zalecana moc wzmacniacza 35- 150 W
 • Impedancja 8Ω
 • Pasmo przenoszenia 36 - 34 000 Hz
 • Typ zwrotnicy 2nd order low pass, 1st order high pass
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy 250Hz & 1.7kHz
 • Głośnik średniotonowy 25mm titanium ome compression tweeter 1 x 150mm multi-paper bass
 • Gł. niskotonowy 1 x 150mm IsoFlareTM, multi-fibre bass
 • Rodzaj 2 ½ way, downwards firing port, with BassTraxTMTractrix diffuser. Twin cavity coupled reflex
 • Wymiary (S x W x G) 200 x 984 x 320 mm
 • Waga 18.90 kg

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Fyne Audio F501 - Czarny

2 249,00 zł