Cambridge Audio ALVA ST - Gramofon z BT

  • -700,00 zł
3 990,00 zł
3 290,00 zł - 700,00 zł
Ilość

Najniższa cena produktu 3 290,00 zł z dnia 07.06.2023

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Zapytaj o produkt
Dostępność: Dostępny

Cambridge Audio ALVA ST

Gramofon paskowy z Bluetooth® aptX HD

  • Bluetooth aptX HD - Możliwość bezprzewodowego przesyłania strumieniowego plików Hi-Res.

  • Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy - Przełączany przedwzmacniacz gramofonowy, bezpośrednio połączony ze wzmacniaczem - zachowaj prostą konfigurację.

  • Napęd pasowy – z prostą elektroniczną regulacją prędkości, za pomocą przycisku.

  • Fabrycznie zainstalowana wkładka - Dobrze przemyślany wybór - odtwarzaj nagrania w ciągu kilku minut.

  • Nowe ramię ze zdejmowaną główką – lekkie i mocne. Bezbłędnie śledzi Twoje nagrania.

Just Add Vinyl

po prostu.

Nie ma to jak winyl: wyjmowanie płyty z okładki i jej ostrożne umieszczanie na talerzu jest niepowtarzalne. Zaprojektowaliśmy oryginalny Alva TT, aby upamiętnić tę tradycję, a Alva ST, aby podzielić się tą przyjemnością z większą liczbą ludzi.

Z fabrycznie zamontowaną wkładką będziesz mógł odtwarzać płyty w ciągu kilku minut - Alva ST z napędem paskowym zawiera również przełączalne Hi-Res Bluetooth streaming oraz zintegrowany wzmacniacz gramofonowy.

Każdy powinien mieć możliwość korzystania z wolności, jaką daje Alva.

Król wygody

Alva ST jest dla osób, które chcą słuchać nagrań w wyjątkowej jakości – bez konieczności wybierania lub montowania dodatkowych komponentów. Alva ST zapewnia prostotę dzięki fabrycznie zamontowanej wkładce gramofonowej. Alva ST łączy się również z prawie każdym systemem audio, ponieważ ma przełączany zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy. Współpracuje nawet bezprzewodowo z systemami głośników Bluetooth.

Hi-Res Bluetooth

Wbudowany Bluetooth aptX HD uwalnia Alva od reszty hi-fi, dzięki czemu możesz umieścić gramofon na dowolnej płaskiej powierzchni. Muzyka może być przesyłana strumieniowo do dowolnego kompatybilnego zestawu Bluetooth, w tym słuchawek, w jakości Hi-Res do 24bit/48kHz. Możesz też go dezaktywować i po prostu użyć przewodów gramofonowych - to twoje połączenie.

Zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy

Alva ST ma zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy (phono pre-amp), wywodzący się z naszej wielokrotnie nagradzanej Alva Duo – aby ujawnić niesamowite szczegóły z twoich płyt. Oznacza to, że możesz podłączyć Alva ST do dowolnego wzmacniacza lub kompatybilnego systemu głośników. Możesz również dezaktywować przedwzmacniacz gramofonowy – idealne rozwiązanie, jeśli Twój wzmacniacz już go posiada lub aby w przyszli mieć możliwość rozbudowy zestawu audio.

Fabrycznie zainstalowana wkładka gramofonowa

Po wielu godzinach odsłuchu wybraliśmy wkładkę Audio Technica Moving Magnet, która będzie gotowa do montażu na Alva ST. Bez kłopotliwej konfiguracji będziesz odtwarzać płyty w ciągu kilku minut. Eliptyczny rysik zapewnia większy obszar kontaktu z rowkami płyt, zapewniając dokładne śledzenie informacji oraz oczywiście, świetnie brzmiącą muzykę.

Napęd paskowy

Alva ST wykorzystuje sprawdzoną metodę napędu paskowego, uzupełnioną o elektroniczną regulację prędkości obrotowej silnika. Po podłączeniu paska po raz pierwszy nie będziesz musiał ponownie zaglądać pod talerz. Wybór prędkości obrotowej odbywa się za pomocą 2 zgrabnych przycisków elektronicznych na aluminiowej górnej powierzchni ST - dzięki czemu można bez wysiłku przełączać się między odtwarzaniem albumów i singli.

Aluminiowy talerz

Talerz Alva ST jest odlewany ciśnieniowo z aluminium, wykończony CNC, aby zapewnić całkowicie równą i gładką powierzchnię. Aluminiowy talerz o wysokości 17 mm jest wykończony gumową matą o grubości 5 mm - kombinacją o udowodnionej redukcji niepożądanego rezonansu.

Zupełnie nowe ramie

Po wielu godzinach testów nasi inżynierowie wybrali nowe, masywne ramię o niskim rezonansie do Alva TT V2 i Alva ST. Minimalizując częstotliwości rezonansowe i w połączeniu z wkładką, pomaga uzyskać maksymalne szczegóły z vinyli. Zdejmowana aluminiowa główka z odlewu aluminiowego ułatwia wymianę wkładów, a następnie precyzyjnie dostrojona dzięki nowemu pokrętłu antyskatingowemu.

Zaprojektowany na długie lata

Kolekcja płyt może trwać całe życie, więc dlaczego by nie i gramofon? W tym celu zbudowaliśmy Alva ST, z aluminiową płytą górną o grubości 1 mm i warstwą EVA, aby pochłaniać wibracje znajdujące się na MDF. Jest umieszczony w kompozytowej obudowie i waży 9 kg. Uspokajający, solidny, a także o doskonałych właściwościach pochłaniania dźwięku.

Ponadczasowy styl z Londynu

Wykończona księżycowo-szarą aluminiową płytą górną i matowym czarnym cokołem, zwężającym się ku naszej charakterystycznej pływającej podstawie klinowej, Alva ST podziela nasz minimalistyczny styl domu. Idealnie pasuje do naszych najlepiej sprzedających się oddzielnych urządzeń hi-fi z serii Evo i CX. Zaprojektowany i skonstruowany w Londynie z naciskiem na klasyczny, ponadczasowy styl.

Kurz nigdy nie śpi

Zachowaj doskonale wyważone ramię gramofonu Alva i aluminiową płytę górną w nienaruszonym stanie, dzięki osłonie na zawiasach. Łatwo jest ją podnosić, opuszczać, zdejmować i ponownie mocować – wybór należy do Ciebie.

Specyfikacja

TYP Napęd pasowy

PRĘDKOŚCI GRAMOFONU 33,3, 45 obr./min

TALERZ GRAMOFONU Odlew aluminiowy

WAGA TALERZA 645,3 g (930,5 g z matą gumowy)

WYJŚCIE AUDIO RCA Phono/Line Level (przełączany)

ŁĄCZNOŚĆ BLUETOOTH SBc/aptx/aptX HD

WYMIARY (SZER. X WYS. X GŁ.) 435 x 139 x 367mm

WAGA 9kg

Rodzaj wkładki MM

WSPORNIK WKŁADKA Rura ze stopu

POZIOM WYJŚCIOWY WKŁADKI 3,6 mv @1kHz

10 innych produktów w tej samej kategorii:

Cambridge Audio ALVA ST -...

3 990,00 zł 3 290,00 zł