Dynaudio Excite X14 ORZECH

Kategoria: Podstawkowe
Model: Excite X14
Dostępność: Dostępny
Szczegóły oferty: Dynaudio Excite X14 ORZECH - 7 lat gwarancji! - Dostawa 0zł! - Raty 30x0% !
Produkt fabrycznie nowy, pochodzi z polskiej linii dystrybucji

1 995,00 zł 1 299,00 zł
Cena z wybranymi opcjami: 1 299,00 zł

Netto: 1 056,10 zł

Dostępne opcje


* Kolor:


Ilość: szt.     - LUB -   Lista życzeń
Porównaj
         
Minimalna ilość zamówienia to 2
visa mastercard Płatności elektroniczne tpay.com Oblicz ratę w Santander Costumer Bank

Opis

W nowej serii Excite połączono high-endowy dźwięk i ponadczasową elegancję zamkniętą w smukłych obudowach. Nowe modele mogą być w łatwy sposób wysterowane przez dowolny wzmacniacz – zostały zaprojektowane tak, aby ich impedancja była przyjazna, liniowa i wysoka; poprawa możliwa była także dzięki zastosowaniu nowych, ultrawysokotkutecznych przetworników.

W budowanie czystego, nowoczesnego wyglądu swój wkład ma wiele drobnych detali, jak np. mocowane na niewidocznych magnesach maskownice, czy regulowane kolce i gumowe nóżki, na których można kolumny ustawić. Wszystkie modele dostępne są w jednym z czterech atrakcyjnych wykończeń, pozwalając dopasować kolumny do dowolnego pomieszczenia.

Najmniejszymi kolumnami serii Excite są X14, które pomimo swoich rozmiarów, dzięki nowym głośnikom nisko-średniotonowym o dużym skoku są zdolne wygenerować duży, mocny dźwięk, podczas gdy najnowsza wersja miękkiej, powlekanej kopułki i ultrasztywna obudowa dodają do tego precyzyjną scenę dźwiękową, znaną z zaawansowanych konstrukcji high-end. Niewielka odległość pomiędzy przetwornikami sprawia, że poprawiona została charakterystyka fazowa i czasowa. Liniowa impedancja 8 Ω powoduje, że X14 można podłączyć do dowolnego wzmacniacza.

Opcjonalny stand X3 umożliwia ustawienie X14 na odpowiedniej wysokości, zaś stopy SF 1 w elegancki sposób pozwalają postawić kolumny na półce.

Większy model X34 to smukła kolumna wolnostojąca o niskim, głębokim basie, sprawdzająca się nawet w większych pomieszczeniach – dzięki dodatkowemu głośnikowi i większej obudowie. Precyzyjnie strojona zwrotnica z elementami wysokiej jakości dba o idealną odpowiedź fazową, zaś ich 8-omowa impedancja powoduje, że X34 są wyjątkowo przyjaznym obciążeniem dla wzmacniaczy.

Topowy model w serii, model X38 to wolnostojące kolumny z jeszcze większymi głośnikami niskotonowymi i osobnym głośnikiem średniotonowym. Ich dźwięk charakteryzowany jest przez niesamowity bas, a naturalny środek pasma i fantastyczna holografia, rozdzielczość i dynamika zaskoczą nawet bardzo doświadczonych melomanów, także w dużych pokojach i przy większych odległościach.

Serię dopełnia głośnik centralny X24 Center, pozwalający na bazie Excite złożyć system wielokanałowy. Ich dźwięk jest całkowitym zaprzeczeniem niewielkich wymiarów, a linearyzowana impedancja 8 Ω powoduje, że będą perfekcyjnie współpracowały z dowolnym amplitunerem AV.

Ultrakompaktowe, jednak bez cienia wątpliwości high-endowe – zadziwiający poziom wyrafinowania w kategorii kolumn podstawkowych.

X14 to najmniejsze kolumny w nowej serii Excite, a mimo to potrafią dostarczyć prawdziwie high-endowy dźwięk w każdym systemie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu głośnika nisko-średniotonowego o dużym wychyleniu, wyrafinowanej kopułce z nasączanego materiału tekstylnego oraz wyjątkowej zwrotnicy. Doskonały balans tonalny, podkreślany przez niewiarygodnie głęboki, szybki i perfekcyjnie kontrolowany bas to w tej kategorii absolutna rzadkość.

Główną rolę grają tu technologie będące specjalnością Dynaudio: ekstremalnie lekka, aluminiowa cewka i bardzo duży, potężny system magnetyczny , zastosowane zarówno w przetworniku nisko-średniotonowym, jak i wysokotonowym. Sygnał muzyczny reprodukowany jest z zachowaniem nieprawdopodobnej precyzji, dynamiki i staranności. Co więcej, X14 są łatwe do napędzenia przez szeroką gamę wzmacniaczy – głośniki mają przyjazną, liniową impedancję 8 Ω.

Równie wyrafinowana jest, cudownie wykończona obudowa: znakomita, naturalna okleina lub satynowy lakier pokrywają sztywną strukturę, zaś niewielkie odległości między głośnikami poprawiają ich fazowanie i timing. Perfekcyjnymi akcesoriami, pozwalającymi zastosować X14 w różnych warunkach będą: podstawy Stand 3X, stopy SF1 oraz uchwyt ścienny.

 

Specyfikacja

Parametry podstawowe
Moc 150W
Pasmo przenoszenia 50 - 23 000 Hz
Rodzaj Podstawkowa
Skuteczność (dB/W/m) 85
Impedancja 8 Ohm

Zgłoś błąd w opisie produktu [+]