Dali OPTICON VOKAL MK2

3 099,00 zł

Dostępne metody płatności

done_all Przelew bankowy tradycyjny


done_all Przelewy24.pl


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Santander Consumer Bank


done_all Płatność przy odbiorze


done_all Santander - do 10 RRSO 0%


done_all Raty BNP Paribas S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty w Credit Agricole Bank Polska S.A. - oprocentowane / KJ


done_all Raty BNP Paribas S.A. - do 10 rat RRSO 0% / KJ


done_all Raty

Ilość

Najniższa cena produktu 3 099,00 zł z dnia 22.02.2024

Kolor
Zapytaj o produkt

warning Alert cenowy
Daj nam znać jeśli znalazłeś ten
produkt taniej w innym sklepie.
Postaramy się zaproponować lepszą cenę!

Alert cenowy

Znalazłeś ten produkt taniej u konkurencji? Zgłoś nam to a skontaktujemy się z Tobą aby negocjować cenę.

* Wymagane pola

Anuluj lub  

Dostępność: Dostępny

Dali OPTICON VOKAL MK2

GŁOŚNIK CENTRALNY

OPTICON VOKAL MK2 został zaprojektowany specjalnie do pełnienia roli kanału centralnego, ale jednocześnie posiada wszystkie charakterystyczne cechy, które pozwalają mu idealnie wpasować się w cały system audio-wizualny OPTICON MK2.

Kanał centralny oferuje poziom brzmienia niedostępny w żadnym innym modelu OPTICON. Łączy w sobie ogromne pasmo niskich częstotliwości, potencjał głośności i dokładność dynamiczną z niezwykłą szczegółowością i przejrzystością, która wynika z zastosowania dedykowanego przetwornika średniotonowego. Wysokie częstotliwości pochodzące z hybrydowego głośnika wysokotonowego są wyraźnie szczegółowe i pouczające, a jednocześnie gładkie i nieskończenie przyjemne do słuchania.

Wymiary i proporcje obudowy zostały specjalnie skonfigurowane, aby umożliwić instalację w meblach audio-wizualnych, a porty reflex skierowane do przodu oznaczają, że nawet całkowicie zamknięty montaż jest możliwy. 

Dzięki temu doskonale nadaje się do ustawienia pod ścianą, pod ekranem telewizora lub projektora, a nawet schowania w meblu HiFi, gdy nie jest używany, do czego również został specjalnie zaprojektowany - miła cecha dla estetycznie myślących posiadaczy kina domowego.  

OPTICON VOKAL MK2 jest idealnym partnerem dla każdego głośnika z serii OPTICON MK2, z tym samym poziomem szczegółowości i spójności - ale również wystarczająco mocny, aby używać go nawet z OPTICON 8 MK2.

Produkcja całej serii pozostaje w pełni duńska - tak jak w przypadku serii MK1. Zbudowany w naszej fabryce w Danii; z komponentów produkowanych na miejscu lub pozyskiwanych od najlepszych wyspecjalizowanych producentów lokalnych i zagranicznych.

VOKAL MK2 jest dostępny w kolorach: Satin Black, Satin White i Tobacco Oak.

SMC

System magnesów przetwornika OPTICON VOKAL MK2 składa się z dużego magnesu pierścieniowego ferrytowego otaczającego nabiegunnik wykonany w całości z unikalnego materiału DALI SMC. Nabiegunnik i magnes ferrytowy są zamocowane pomiędzy przednią i tylną płytą z miękkiego żelaza w celu wytworzenia odpowiedniego pola magnetycznego dla cewki.

DALI SMC (Soft Magnetic Compound) to powlekany granulowany materiał magnetyczny, który można formować w niemal dowolne kształty i który posiada wiele zalet stosowanych w układach magnetycznych przetworników. Niezwykła kombinacja bardzo wysokiej przenikalności magnetycznej i bardzo niskiej przewodności elektrycznej SMC jest dokładnie tym, czego wymaga się od układów magnetycznych przetworników i powoduje znaczną redukcję zniekształceń elektroakustycznych.

SMC działa przede wszystkim poprzez minimalizowanie prądów wirowych w nabiegunniku systemu magnetycznego, co zmniejsza zniekształcenia. SMC poprawia również liniowość strumienia w układzie magnetycznym - redukując histerezę magnetyczną. Wszystkie te zalety SMC razem wzięte powodują znaczącą subiektywną redukcję maskowania detali i podkolorowań na niskich poziomach.

HYBRYDOWY GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY

Nowa, unikalna, lekka 29 mm miękka kopułka wysokotonowa pochodzi z CALLISTO C i oferuje znaczny postęp w stosunku do głośników wysokotonowych stosowanych w serii MK1. Stosunkowo niewielki wzrost średnicy w stosunku do poprzedniego 28 mm głośnika wysokotonowego skutkuje znacznym zwiększeniem powierzchni promieniowania kopułki. Oznacza to niższe zniekształcenia, wyższą moc i możliwość pracy przy niższych częstotliwościach.

Zastosowanie tej samej 29 mm miękkiej kopułki wysokotonowej we wszystkich sześciu modelach OPTICON MK2 skutkuje spójnością charakteru tonalnego i zapewnia spójność charakterystyki dyspersji. Miękka kopułka wysokotonowa MK2 umożliwia bezpieczne stosowanie zwrotnic o częstotliwościach tak niskich jak 2kHz, bez ryzyka zniekształceń lub ograniczeń w przenoszeniu mocy.

OPTICON VOKAL MK2 wykorzystuje nową hybrydową konstrukcję głośnika wysokotonowego, która łączy 29 mm miękką kopułkę wysokotonową z niestandardową wstęgą 17 x 45 mm. Obydwa zamontowane są na płycie czołowej z odlewu aluminiowego, która zawiera detale kontrolujące dyspersję.

Element wstęgowy zaczyna wnosić swój wkład od 10kHz w górę; dokładnie wtedy, gdy odpowiedź miękkiej kopułki zaczyna się powoli obniżać i staje się bardziej kierunkowa. Element wstęgowy zarówno rozszerza pasmo przenoszenia systemu w kierunku 30kHz jak i przyczynia się do utrzymania poziomej dyspersji wysokich częstotliwości w szerszym zakresie niż miałoby to miejsce w innym przypadku.

Nowy hybrydowy głośnik wysokotonowy oferuje to co najlepsze z obu światów - czystość, szybkość i dynamikę kopułki wysokotonowej, z detalicznością wysokich częstotliwości i gładką finezją wstęgowego głośnika wysokotonowego.

Umieszczenie hybrydowych przetworników wysokotonowych pomiędzy dwoma szeroko rozstawionymi przetwornikami basowymi, ma na celu po pierwsze umieszczenie przetworników wysokich częstotliwości w pobliżu typowej wysokości ucha siedzącego. Po drugie, aby wykorzystać gładszą odpowiedź pomieszczenia w zakresie niskich częstotliwości, która wynika z rozstawionych przetworników basowych.

Przetworniki zostały zaprojektowane z konsekwentnym naciskiem na zasady audio DALI, czyli niskie straty, niskie zniekształcenia i niskie podbarwienia. Idealny przetwornik odtwarza tylko to, czego wymaga wzmacniacz, bez niczego dodanego i niczego odjętego. W DALI staramy się projektować i produkować przetworniki, które jak najbardziej zbliżają się do ideału.

GŁOŚNIK NISKOTONOWY

6½" przetwornik z włókna drzewnego obsługuje niskie i średnie częstotliwości - oba zbudowane są w oparciu o opatentowany przez DALI system silników magnetycznych SMC.

Każdy element przetwornika jest starannie zaprojektowany pod kątem jego pozytywnego wpływu na idealne osiągi. Membrany wykonane są z mieszanki papieru i włókna drzewnego, co zapewnia minimalny rezonans i nadaje membranom charakterystyczny kolor znaku firmowego DALI. Membrany są zakończone gumowymi otoczkami wybranymi ze względu na ich miękkie i bardzo elastyczne właściwości mechaniczne, które umożliwiają swobodny ruch przy minimalnym tłumieniu niskich częstotliwości.

Obudowa każdego z przetworników wykonana jest z odlewanego ciśnieniowo aluminium, co zapewnia niezwykle wysoką sztywność i niski rezonans przy minimalnym wpływie czynników zewnętrznych na wewnętrzny układ magnetyczny. Mechaniczna konstrukcja obudowy została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić minimalną impedancję dla przepływu powietrza, jednocześnie umożliwiając niezwykle szczelne połączenie mechaniczne z obudowami głośników.

OBUDOWA

Obudowa OPTICON VOKAL MK2 została zaprojektowana tak, aby zoptymalizować sztywność i zminimalizować rezonans paneli. Przednia przegroda o grubości 25mm zapewnia masywną, sztywną podstawę dla przetworników.

Produkcja serii OPTICON MK2 została utrzymana w fabryce DALI w Danii. Nasza własna stolarnia zajmuje się wszystkim, od cięcia i frezowania paneli MDF po montaż przetworników i zwrotnic. Końcowe testy i zatwierdzanie jakości każdego głośnika również odbywa się na naszej własnej linii montażowej.

Porty reflex zastosowane w głośniku centralnym nie są konstrukcją Dual Flare, jednak są one nie mniej starannie przemyślane. W OPTICON VOKAL MK2 zastosowano podwójne, skierowane do przodu porty typu letterbox, skonfigurowane w sposób umożliwiający zabudowę systemu w meblach. Format obudowy nie tylko nie zapewnia wystarczaj±co dużo miejsca dla Dual Flare, ale również obramowanie portów jest mniej krytyczne w systemie zaprojektowanym głównie do reprodukcji głosu.

Specyfikacja

Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz] 47 - 30,000

Skuteczność [2,83 V/1 m) [dB] 88

Impedancja nominalna [Ω] 4

Maks. SPL [dB] 109

Sugerowana moc wzmacniacza [W] 30 - 150

Częstotliwość podziału [Hz] 2,400 / 14,000

Rodzaj zwrotnicy 2 + ½-way

Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik oferujący super częstotliwość, Ilość 1 x 17 x 45 mm

Hybrydowy moduł wysokotonowy, membranowy głośnik oferujący super wysoką częstotliwość Wstęgowy

Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik oferujący wysoką częstotliwośc, Ilość 1 x 29 mm

Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik wyposażony w membranę dla wysokiej częstotliwości Miękka kopuła tekstylna

Przetwornik średniotonowy 1 x 6 1/2"

Midrange driver, Diaphragm type Membrana z włókna drewnianego

Typ obudowy Bass Reflex

Strojenie bass-reflexu [Hz] 44

Wejścia Pojedynczy przewód

Ekranowanie magnetyczne Nie

Rekomendowane umiejscowienie Półka lub stojak, Centralnie / Soundbar

Sugerowana odległość od ściany [cm] 0 - 30

Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm] 201 x 435 x 312

Dołączone akcesoria Instrukcja obsługi Gumowe nóżki

Masa [kg] 9.2

2021-10-19

Specyficzne kody

EAN13
5703120111551

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Dali OPTICON VOKAL MK2

3 099,00 zł
Kolor: