Base IV

Kategoria: Stoliki hifi
Model: IV
Dostępność: Dostępny
Szczegóły oferty: Base IV - Dostawa 0zł!
Produkt fabrycznie nowy, pochodzi z polskiej linii dystrybucji

7 490,00 zł
Netto: 6 089,43 zł

Ilość: szt.     - LUB -   Lista życzeń
Porównaj
visa mastercard Płatności elektroniczne tpay.com

Opis

Meble audio są elementem systemu audio, od którego – w ostatecznym rachunku – zależy jego wygląd. Dlatego tak ważne jest, aby oprócz podstawowej funkcji, kontroli i minimalizacji drgań, pełniły również funkcję estetyczną. Muszą więc być zbudowane według wszelkich zasad i do tego dobrze wyglądać.

Stoliki firmy Base spełniają te wymagania z nawiązką, prześcigając wszystko to, co mogliby sobie na ich temat wyobrazić potencjalni nabywcy. Choć w ofercie znajduje się kilka podstawowych modeli, różniących się szerokością i ilością blatów, tak naprawdę możliwe jest zamówienie ich na DOWOLNY wymiar, w szerokiej gamie oklein.

BASE IV - stolik na cztery urządzenia, długość 106 cm

Stoliki sprzedawane pod marką Base powstały na bezpośrednie prośby posiadaczy topowych systemów audio, niezadowolonych z dostępnych na rynku rozwiązań. Najważniejszym założeniem tego projektu było stworzenie podstawy pod sprzęt, która byłaby stabilna, odporna na drgania i jednocześnie „przyjazna” dla urządzeń, które na niej stoją. Taka była idea wyjściowa. Badania i próby zajęły ponad rok. W ich wyniku odrzucono wiele popularnych rozwiązań, takich jak: skręcanie poszczególnych elementów, stosowanie szklanych półek, wypełnianie profili piaskiem czy śrutem ołowianym. Wszystkie te rozwiązania, choć w dużej mierze przynoszące określone korzyści, przy najlepszych systemach się nie sprawdziły. Dlatego stoliki Base charakteryzują się tym, że wszystkie elementy są ze sobą spawane. Dzięki temu udało się uzyskać idealną sztywność ramy, a co za tym idzie można odprowadzić energię drgań na zewnątrz (i wygaszać w postaci ciepła). Ponadto sztywność nie zmienia się wraz z upływem czasu, co jest nie do uniknięcia w przypadku profili skręcanych.

Jedną z metod dociążania profili i ich dodatkowego usztywniania jest zasypywanie nóg piaskiem lub śrutem ołowianym. Od lat w najlepszych systemach, gdzie drgania i ich wygaszanie są priorytetem, stosuje się jednak inny materiał. Mowa o gramofonach i tłumieniu olejowym. Kiedy spojrzymy na najlepsze konstrukcje ramion gramofonowych oraz samych gramofonów, okaże się, że znacząca ich część do tłumienia drgań wykorzystuje olej – materiał, który nie powoduje korozji i ma znakomity stosunek pochłaniania drgań do objętości.

Sztywna, „gęsta” rama to jednak dopiero jeden element układanki. Równie ważny jest sposób, w jaki całość zostanie osadzona na podłożu. Najczęściej w tym celu stosuje się kolce. I dobrze – to naprawdę dobra metoda sprzęgnięcia stolika z podłożem. Problemem powszechnie stosowanych kolców jest jednak ich niska jakość – są najczęściej wykonywane ze zbyt miękkiego materiału, aby bez odkształcania się utrzymać ciężar stolika i ciężkich, hi-endowych urządzeń, które na nim stoją. Dlatego kolce w stolikach Base wykonane są z utwardzanej stali, pokrywanej azotkiem tytanu lub stali szybkotnącej, chromowanej, o twardości HRC9. Kombinacja ta powoduje, że kolec jest idealnie ostry nawet po postawieniu na nim ciężaru kilkuset kilogramów.

I tak dochodzimy do kolejnego elementu, który wymagał podjęcia konkretnych decyzji: materiału, z którego wykonano półki. W świecie audio najczęściej spotykane blaty wykonywane są ze szkła, drewna oraz granitu (lub marmuru). Nasze badania i odsłuchy wykazały, że najlepiej sprawdziło się w tej roli drewno oraz granit (lub marmur). Dalsze odsłuchy i bezpośrednie porównywanie półek z tych dwóch materiałów pozwoliły wskazać na granit jako materiał bardziej neutralny i pozbawiony własnego charakteru. DĽwięk z półkami tego typu jest rozdzielczy, dokładny i niezwykle dynamiczny. Półki drewniane wprowadzają do dĽwięku sporo podbarwień, często bardzo przyjemnych, bo sprowadzających się najczęściej do ocieplenia średnicy, które jednak z hi-endem nie mają wiele wspólnego. Drugim z powodów wybrania granitu były rozmiary stolików. Przy małych powierzchniach nie ma to aż tak dużego znaczenia, jednak przy większych, kiedy stoją koło siebie dwa urządzenia lub więcej, tam w przypadku półek drewnianych nie ma w ogóle co marzyć o sztywności. Każdą półkę trzeba też od ramy odizolować.

Jak widać, konstrukcja mechaniczna oraz właściwości dĽwiękowe stolików firmy Base były na czele listy priorytetów podczas ich konstruowania. Ponieważ jednak hi-end to nie tylko dĽwięk, ale i doskonałe proporcje, szlachetne materiały i wykończenie, kolejnym krokiem było nadanie im wyjątkowego wyglądu. Ramy stolików pokrywane czarnym lakierem proszkowym. W różnych kolorach można zamówić granit i marmur, z którego wykonuje się blaty.

Specyfikacja

Parametry fizyczne
Długość 106 cm

Tagi: stolik, hifi, base iv, base,
Zgłoś błąd w opisie produktu [+]